Plitvice - prenociste

igor-ns

New member
Kao sto naslov teme kaze, zanima me gde se moze prenociti na Plitvicama, a da je "biker friendly" mesto, tj. da ima garazu za motor ili barem osiguran parking? Jos ako nije previse skupo...
 
Prolazio sam nedavno preko Plitvica i ima jako puno "soba" koje se iznajmljuju .... nažalost nisam planirao tamo noćiti, pa se nisam raspitivao niti o cijenama..

Znam samo da je ulaznica na Plitvička jezera, po mom mišljenju, jebeno preskupa... Odnosno 110 kuna po osobi + 7 kn po satu za parkiranje ... (za motore se ne plaća parking)
 
strasilo said:
Prolazio sam nedavno preko Plitvica i ima jako puno "soba" koje se iznajmljuju .... nažalost nisam planirao tamo noćiti, pa se nisam raspitivao niti o cijenama..

Znam samo da je ulaznica na Plitvička jezera, po mom mišljenju, jebeno preskupa... Odnosno 110 kuna po osobi + 7 kn po satu za parkiranje ... (za motore se ne plaća parking)

Bilo kaj,a većinom puno lošije,ti je vani BAREM duplo skuplje.Da se mene pita kasirao bi strance barem duplo skuplje!  8)

Noćenje uokolo Plitvica je od 100 kn po osobi na više.Jako puno Bikers friendly oznaka,a nude i garaže!  :wink:
 
dr.chala said:
Bilo kaj,a većinom puno lošije,ti je vani BAREM duplo skuplje.Da se mene pita kasirao bi strance barem duplo skuplje!  8)

Nabaci si računicu da ide obitelj sa autom ...

A ovo za strance ....  (y)  :mrgreen:
 
Ma to je sića za ono što se vidi npr.toliko ti košta žica na platku za 1 dan praktički 1 staza sve u svemu niš  :misli:
 
dr.chala said:
Bilo kaj,a većinom puno lošije,ti je vani BAREM duplo skuplje.Da se mene pita kasirao bi strance barem duplo skuplje!  8)

ne znam jel vidio razliku, ali mu reci razliku u cijeni npr. Grossglockner-a i Plitvica.
:wink:
cijenu autoceste necu komentirati
:mrgreen:
 
klesoo said:
ne znam jel vidio razliku, ali mu reci razliku u cijeni npr. Grossglockner-a i Plitvica.
:wink:
cijenu autoceste necu komentirati
:mrgreen:

GG je 17 eura!  :wink:
 
strasilo said:
Nabaci si računicu da ide obitelj sa autom ...

A ovo za strance ....  (y)  :mrgreen:

Nisam rekao da nije skupo,nego da je vani duplo skuplje,a pošto tamo idu uglavnom stranci,onda bi trebalo biti barem još duplo skuplje.A klince pošalji tam sa školom,a tebi se ionak ne bu dalo!  :LOL:
 
klesoo said:
ne znam jel vidio razliku, ali mu reci razliku u cijeni npr. Grossglockner-a i Plitvica.
:wink:
cijenu autoceste necu komentirati
:mrgreen:

Neznam zašto ti se čini da neznam kakve su cijene i na drugim mjestima....

Evo čisto radi usporedbe, u CG je posjet Njegoševom mauzoleju džebenih 7 kuna (sedam kuna) i bez naplate parkinga... Znači 15.71 puta jeftinije  ....

Ja sam svom srećom bio na plitvičkom jezerima i znam kako to izgleda i kakve su ljepote.....  (y) i volio bih otići ponovno sa obitelji, ali bojim se da me neće još neko vrijeme vidjeti ...  :(

A pazi popusta za djecu ... nije 110 kuna već je 100 kuna ... a identično je i za grupne posjete.... 100 kuna po osobi ..
 
strasilo said:
Neznam zašto ti se čini da neznam kakve su cijene i na drugim mjestima....

Evo čisto radi usporedbe, u CG je posjet Njegoševom mauzoleju džebenih 7 kuna (sedam kuna) i bez naplate parkinga... Znači 15.71 puta jeftinije  ....

Ja sam svom srećom bio na plitvičkom jezerima i znam kako to izgleda i kakve su ljepote.....  (y) i volio bih otići ponovno sa obitelji, ali bojim se da me neće još neko vrijeme vidjeti ...  :(

A pazi popusta za djecu ... nije 110 kuna već je 100 kuna ... a identično je i za grupne posjete.... 100 kuna po osobi ..

pokusavas me uvjeriti da je to skupo? Autocesta ZG-ST - 157 kn. U dva smjera - 314kn. Cjelodnevni posjet Plitvicama, za cetveroclanu obitelj - 400kn. Biraj zelis li na Plitvice ili na autocestu.
Ja osobno uvijek idem starom cestom, uzivam i pokazujem djeci izvore nash prelijepih rijeka (Krka, Zrmanja, Cetina, Una, etc. etc.), a plitvice se koriste za posebne izletnicek ture :)
 
Auto cestu NE koristim uopće.. ;)

Jedino kad sam na AC izašao motorom je bilo kad sam išao na onaj prosvjed ... i do Gardalanda jer su me tako svi savjetovali .. i to su bila jedina dva puta kad je moja suza vidjela autoputa ..  :jesus:
 
Mozda ti je bolje da potrazis prenociste u mjestu Rastoke (odmah uz Slunj), to ti je oko 20 km od Plitvica prema Karlovcu, takodjer ima prelijepih slapova i mozes naci lezaj za 100 kn i to iznad same rijecice Slunjcice sto je poseban ugodjaj spavanja iznad potoka a motor mozes uvesti u dvoriste.Samo se spusti sa glavne ceste i potrazi..
Ima i lezaja za 10€ po osobi uz cestu Plitvice Slunj....stani pa pogledaj i izaberi....sretno
 
igor-ns said:
Hvala svima na brzim odgovorima... (y)
Sad sam tek vidio topic. Cijene ulaznica necu komentirati da ne ispadne da nesto reklamiram, a za sobu se javi na PM. Ne, ja jos nisam zavrsio apartmane ali zivim na Plitvicama pa ti mogu naci 12-15eura po krevetu jako pristojan smjestaj s garazom. (y)
 
http://www.ferienwohnungen-kroatien.net/smjestaj/objekt.php?id=925

iz smjera zagreba prije koranskog mosta na plitvicam ima desno uz lagani brijeg skretanje za saborsko, tom cestom par stotina metara je kuca. spavanje 100 kuna, sa doruckom 120, super ljudi imaju sina studosa obozava motore i sam vozi neku preradu.

098 133 86 21- Bićanić Ivica, pozovite se na cobru iz zagreba.

 
Ovisno o doba godine, ali od Uskrsa nadalje, u mjestu Jezerce, kad iz smjera Zagreba prođeš Plitvice (gl. ulaz) imaš raskrižje, desno su Mukinje (skijalište, opskrbi centar i sl..), no ako skreneš desno, prve dvije kuće sa desne strane su ti vlasništo jedne "plitvičke nizozemke" Jannie Rapaić, tel: 091-884-00-82, 053-774-711, odnosno: http://plitvice.nl/online/Home.html

Žena je prijazna, govori hrvatski, holandski, njemački, engleski, talijanski. Provjereno dobar smještaj i doručak. Motor je siguran.

Od gospođe češ sigurno dobiti kartu kako obići Plitvice, možeš iznajmiti bicikle, pješice otići do glavnog ulaza i sl. Prije koranskog mosta iz smjera Zagreba sa lijeve strane ti se nalazi restoran "Degenija", izvrsna hrana, cijene više nego solidne. Na skijalištu u Mukinjama imaš iznenađujuće dobru pizzu, no i ova u Degeniji je za preporučiti.

Pozdrav sa kišnog Raba, ride sefe!

Silvestar
 
da ne otvaram novu temu posto me zanima nest isto..... :wink:

znaci treba mi preporuka za hotel koji je bas na plitvicama, ili smjestaj za vikend koji je blizu ( soba za par). Smjestaj kod gosp.Jannie Rapaic
je u uzem izboru =) 

posto planiramo biti ondje 2-3 dana, jedan dan smo na pltvicama , drugi nam je slobodan.... ideje dobrodosle =)
i sto je s Lickom kucom, dosta ljudi se zali! Molim jos koje mjesto na preporuku za dobru klopu osim Degenije.  (y) (y)
 
Replica 180 said:
da ne otvaram novu temu posto me zanima nest isto..... :wink:

znaci treba mi preporuka za hotel koji je bas na plitvicama, ili smjestaj za vikend koji je blizu ( soba za par). Smjestaj kod gosp.Jannie Rapaic
je u uzem izboru =) 

posto planiramo biti ondje 2-3 dana, jedan dan smo na pltvicama , drugi nam je slobodan.... ideje dobrodosle =)
i sto je s Lickom kucom, dosta ljudi se zali! Molim jos koje mjesto na preporuku za dobru klopu osim Degenije.  (y) (y)

Izbjegavaj hotele. Prvo, precjenjeni su, drugo, usluga je nikakva, na žalost. Ja sam nekada prije rata dolazio često na Plitvice, pa sam bio za Oluje, pa onda jedno 10 god. nisam bio, i kad sam došao, imao sam oječaj kao da sam došeo na Kubu. Naime na Plitvicama je vrijeme stalo 1980 i neke, a na Kubi 50 i neke. Isti soc realizam, na žalost. Tragovi nečeg sjajnog, sramota sadašnjosti. Bar što se tiće osoblja i objekata. Priroda bezvremenska.

Klopa. Degenija, kao što sam naveo je odlična. Nadalje, na samom skijalištu u Mukinjama je dobro. Imaš u Korenici restoran sa dobrim odojcima i janjetinom. Oni ga zovu kod Brankića ili Rankića, samo znam da mu to nije ime lokala, ali se nalazi na ulazu u Korenicu iz smjera Plitvica sa lijeve strane, vidjeti češ veliki roštilj u kojem doktor okreče :)

Ako volite hodati, neće ti biti dosta jedan dan za sve obići na Plitvicama. Bihać ti je blizu, Majerovo vrilo u Sincu sa super pastrvama, Kosinj sa drugom europskom štamparijom, Smiljan i rodna kuča Nikole Tesle, itd...

Javi kad ideš, možda ja sklepam neko slobodno vrijeme pa sa Raba skočim gore.
 
-maxo- said:
Sad sam tek vidio topic. Cijene ulaznica necu komentirati da ne ispadne da nesto reklamiram, a za sobu se javi na PM. Ne, ja jos nisam zavrsio apartmane ali zivim na Plitvicama pa ti mogu naci 12-15eura po krevetu jako pristojan smjestaj s garazom. (y)

Slobodno ti reklamiraj, ukoliko je u interesu motopopulacije.
Svakako razgovaraj sa susjedima (ili sam sa sobom) i isposluj bar 20% popusta za bikere! To je uobicajena cifra u bikersfrendly spavaonicama, resticima, kaficima...

(y)
 
strasilo said:
Prolazio sam nedavno preko Plitvica i ima jako puno "soba" koje se iznajmljuju .... nažalost nisam planirao tamo noćiti, pa se nisam raspitivao niti o cijenama..

Znam samo da je ulaznica na Plitvička jezera, po mom mišljenju, jebeno preskupa... Odnosno 110 kuna po osobi + 7 kn po satu za parkiranje ... (za motore se ne plaća parking)

iteresantno nisam ni znao koliki je ulaz a par puta sam bio i jednostavno pokazao iskaznicu HRVI-a gospoda me samo ljubazno pozdravila i zaželila mi ugodan boravak  :LOL: :LOL: