Pljačka ili??

bozoou

New member
A gdje je logika  :misli: ???

Ako posjedujes B kategoriju...i polazes A, koji je smisao vožnje grada ??
Realno, taj dio je rješen s B kat. Logika kaže da bi trebalo samo na poligonu dokazati da je usvojeno znanje upravljanja drugačijim prevoznim sredstvom!! I jos k tome su podigli broj obaveznih sati na cesti  :misli: ??
I jos k tome su ubacili novu kategoriju... a realno, razlika je gotovo nikakva...jer u nijednoj autoskoli neces osjetiti 5 posto tih KS ispod sebe!!!
I nakon B..pa nakon A2..ponovno plaćati satove vožnje po gradu za A kat.  :misli: ??

Da se razumijemo, apsolutno se slažem da bi mlade vozače trebalo ograničiti sa snagom motocikla, ali ko polaže auto do 100 KS pa ponovno polaganje preko 100KS ??  Nebi li tako i A2 kat. trebala automatski prelaziti u A??

Mislim, očigledno je da je više stvar pljačke, nego li interesa da se nešto poboljša kak spada!!!
Kako tražiti promjene u glupo složenim zakonima ?? Jer ovako je narod glup...i da se veslati  :?
 
Suosječam s onima koji to moraju tek odradit,pitanje ti je na mjestu,samo što odgovor i sam znaš. :palacdolje:
 
je, znam kak je to....imam 600ccm motor, pa me sad pandurija prca kad me zaustavi, jer kao ne bi smio vozit to jer nemam 24 godine :D
 
KorniKornjaca said:
je, znam kak je to....imam 600ccm motor, pa me sad pandurija prca kad me zaustavi, jer kao ne bi smio vozit to jer nemam 24 godine :D
:mrgreen: I si dobio kad kakvu kaznu ili te na kraju opet puste?Mislim podrazumjeva se da si pristojan i uzoran vozac  :mrgreen:
 
pa možeš polagati za a kategoriju ako imaš manje od 24 ako imaš a2 2 godine........

pa za auto netreba ponovo polagati... samo si mladi vozač do 24 godine....zar ne?

bilo kako bilo to mogu samo hrvati tako beskorisne zakone donjeti da se pljačka ljude
 
bozoou said:
A gdje je logika  :misli: ???

Ako posjedujes B kategoriju...i polazes A, koji je smisao vožnje grada ??
Realno, taj dio je rješen s B kat. Logika kaže da bi trebalo samo na poligonu dokazati da je usvojeno znanje upravljanja drugačijim prevoznim sredstvom!! I jos k tome su podigli broj obaveznih sati na cesti  :misli: ??
I jos k tome su ubacili novu kategoriju... a realno, razlika je gotovo nikakva...jer u nijednoj autoskoli neces osjetiti 5 posto tih KS ispod sebe!!!
I nakon B..pa nakon A2..ponovno plaćati satove vožnje po gradu za A kat.  :misli: ??

Da se razumijemo, apsolutno se slažem da bi mlade vozače trebalo ograničiti sa snagom motocikla, ali ko polaže auto do 100 KS pa ponovno polaganje preko 100KS ??  Nebi li tako i A2 kat. trebala automatski prelaziti u A??

Mislim, očigledno je da je više stvar pljačke, nego li interesa da se nešto poboljša kak spada!!!
Kako tražiti promjene u glupo složenim zakonima ?? Jer ovako je narod glup...i da se veslati  :?

Smisao je toga sta si dosad po gradu vozija auto koje ima 4 kola, dok sad voziš motor koji ima 2 kola. Mislin da je pitanje totalno glupo, jer vozit auto i motor po gradu nema veze jedno s drugin, na poligonu cu ti ja koji san vozija auto 2 puta u životu pokazat da san "ovlada" istin, a stavi me na cestu ugasit ce mi se 150 puta i sl. Na poligonu nema prometa, skliskih zavoja, pješaka, luđaka, pardon, drugih sudionika u prometu i sl.
Prometna pravila nemoraš polagat ispočetka ako već imaš B kategoriju, šta je skroz u redu - kad su ista i za motor i za auto, ali vožnja je nešto sasvin drugo.

To šta su ubacili dodatne sate i nove kategorije je samo krađa para, ništa drugo.

Inače sad imaš A1, A2 i A.
A1 platiš i položiš sa 16, nakon 2 godine - sa 18 platiš da bi odradija vožnju za A2 (pravila ne polažeš naravno), kad položiš za A2 za još 2 godine ti otvore na A, znaci "dobijes" ju sa 20.
U slučaju da imaš A1 i sa 18 (ili kasnije) ne položiš za A2, moć ćeš polagat za A tek sa 24 navršene godine. Zapravo ta A2 ti daje "privilegiju" da je nakon 2 godine posjedovanja pretvoriš u A.
Ukoliko imaš preko 24 godine, skratiš si muke i odma položiš za A.

Da, na kraju bi se složija da je to pljačka i da zakon ne valja, ka i još njih miljun u ovoj državi.
 
bozoou said:
Ako posjedujes B kategoriju...i polazes A, koji je smisao vožnje grada ??

Svakom tko postavi ovako glupo pitanje bih pod hitno oduzeo vozačku!
 
svakak said:
Svakom tko postavi ovako glupo pitanje bih pod hitno oduzeo vozačku!
i to doživotno! (y)
 
ma čovjek se malo prenaglio s pisanjem hehehe....

nekome je dosta 3 sata vožnje ko zna voziti al po mome oni koji nikad na motoru nisu sjedili ja bi stavio 50 sati vožnje
 
Matek said:
ma čovjek se malo prenaglio s pisanjem hehehe....

nekome je dosta 3 sata vožnje ko zna voziti al po mome oni koji nikad na motoru nisu sjedili ja bi stavio 50 sati vožnje

Upravo tako. Odmah se vidi tko je za vožnju, a tko nije.
Onaj tko padne na vožnji više od tri puta znači da i nije za vožnju i trebalo bi takvima zabraniti daljnje polaganje. Ali takvi su rođeni za mužnju jer svaki put kad padnu moraju platiti dodatne sate i ispit. 
 
kladio bi se da od 10 ljudi koji misle da znaju upravljat motociklom a nisu nikada polagali u autoskoli 10 bi ih palo na komisiji. :mrgreen:
 
to je tako i nista ne mozes promijeniti  :mrgreen:
 
mislim da je pitanje bilo zasto treba platit 2000kn s 16 god, pa opet 2000kn s 18 god, pa opet 2000 s 24 god? meni je isto to bezveze, cista kradja. to znaci da se preporuca osobama mladjim od 24 vozit skuter da ne plate 3 put isti vozacki lol
 
a na skuteru lakše pogineš hehe

i nije 2000 svaki put nego prvi put s 16    4500 kn  pa onda 2 put po 3500 cirka kad sve zbrojiš i oduzmeš
 
VypeRS said:
Smisao je toga sta si dosad po gradu vozija auto koje ima 4 kola, dok sad voziš motor koji ima 2 kola. Mislin da je pitanje totalno glupo, jer vozit auto i motor po gradu nema veze jedno s drugin

Prometna pravila nemoraš polagat ispočetka ako već imaš B kategoriju, šta je skroz u redu - kad su ista i za motor i za auto, ali vožnja je nešto sasvin drugo.

Točno, ne bih uspoređivao vožnju auta i motocikla. Ako već pričamo o gluposti, onda je to liječnički pregled, koji ako vrijedi za B kategoriju, zašto ga polagati za A? To bi trebalo biti međusobno "konzumirano"  kao i teorijska nastava...
 
bozoou said:
A gdje je logika  :misli: ???

Ako posjedujes B kategoriju...i polazes A, koji je smisao vožnje grada ??
Realno, taj dio je rješen s B kat. Logika kaže da bi trebalo samo na poligonu dokazati da je usvojeno znanje upravljanja drugačijim prevoznim sredstvom!! I jos k tome su podigli broj obaveznih sati na cesti  :misli: ??
I jos k tome su ubacili novu kategoriju... a realno, razlika je gotovo nikakva...jer u nijednoj autoskoli neces osjetiti 5 posto tih KS ispod sebe!!!
I nakon B..pa nakon A2..ponovno plaćati satove vožnje po gradu za A kat.  :misli: ??

Da se razumijemo, apsolutno se slažem da bi mlade vozače trebalo ograničiti sa snagom motocikla, ali ko polaže auto do 100 KS pa ponovno polaganje preko 100KS ??  Nebi li tako i A2 kat. trebala automatski prelaziti u A??

Mislim, očigledno je da je više stvar pljačke, nego li interesa da se nešto poboljša kak spada!!!
Kako tražiti promjene u glupo složenim zakonima ?? Jer ovako je narod glup...i da se veslati  :?
vožnja po gradu s autom i motocilom se drastično razlikuje, polaganje testova je zajedničko i to je OK, ali vožnja bi trebala biti svakako po gradu i to što vioše sati, ne samo poligon.
drugo, zakaj bi se neko odrekao love ako nemora?
ja nebi
 
Sledgehammer said:
Točno, ne bih uspoređivao vožnju auta i motocikla. Ako već pričamo o gluposti, onda je to liječnički pregled, koji ako vrijedi za B kategoriju, zašto ga polagati za A? To bi trebalo biti međusobno "konzumirano"  kao i teorijska nastava...

slazem se oko lijecnickog pregleda. npr. moram svakih 5 godina na pregled zbog naocala a drugi dobiju "dozitovnu" dozvolu. e sada ako u meduvremenu dobije dioptrijiu ili neku bolest nema veze, moze i dalje voziti
 
Sledgehammer said:
To ZNAŠ ili samo nagađaš?

ne nego se zajebavam .... ključna riječ hehehe


a ovo za liječnički više nema doživotno nego se dobije max na 10 godina.....

i treba polagati liječnički posebno za motor jer ima ljudi koji zbog naočala ili nečeg mogu auto al nemogu motor voziti.....

npr ako imaš jako veliku dioptriju neki ti neče dati dozvolu da polažeš a kategoriju zbog suženog vidnog polja itakodalje