Plocice za kocnice

markotornic

Member
Doslo vrijeme za promjenu i samo pitanje. EBC ili Brembo. Do sada se bili originali. EBC je doduse skuplji 50kn po paru. Moram provjeriti kojih ima na stanju pa se lako.moze dogoditi da i nemam izbor. Doduse mogu naručiti izvana. Nasao sam vani gdje dobijem 2 para za nesto malo vise nego kod nas jedan par EBC.
Nemam iskustva ni sa EBC ni Brembo pa pitam. Thx

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 
Brembo Rosse 4ever!!!

:))

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 
Ja uvijek kupim dve različite marke i mjenjam tokom tjedna pa procjenim do vikenda, najbolje je tako, nema smisla napamet.
 
Riker said:
Ja uvijek kupim dve različite marke i mjenjam tokom tjedna pa procjenim do vikenda, najbolje je tako, nema smisla napamet.
To ne zvuči baš praktično :misli: ja bih na njegovom mjestu radije pretražio po forumima da vidim što drugi pišu (y)

a, ne, čekaj, sve su takve teme zasrane duhovitim odgovorima, u "Tehničkim pitanjima", gdje im nije mjesto.
 
A šta ćeš pametno napisat o paknama, to je ko rasprava o gumama, svako drži svoj banak  :021:
 
:mrgreen:
ajd nije valjda baš tako drastično :mrgreen: - čitao malo preko zime na 600riders forumu teme o pločicama objavljene kroz par godina, npr. za EBC sinther je manje više konsenzus da su tvrđe za diskove te da jače grizu pa traže opreznije doziranje, dok su organic sličnije OEM ugradnji na Fazera (nekima i malo bolje).

Kod sinthera su neki čak imali problema da je kočnica toliko rano hvatala da poluga kočnice ne bi aktivirala mikroprekidač štop svjetla;
https://600riders.com/threads/ebc-sintered-double-h-brake-pads-%E2%80%93too-good-and-not-allowing-the-triggering-of-the-brake-switch.54638/
 
:misli: Na prednjoj kočnici nema podešavanja - radi se o fiksnom mikroprekidaču kojeg aktivira "glavni dio" ručice od kočnice koji je uvijek na istom mjestu bez obzira na to dali je poluga pomaknuta bliže ili dalje od volana.
ad599a16ac65ecd8edd393cad58dff17.jpg