Početnička greška !!!!!

corky

Member
            Priznajem...

Evo nakon dvadesetak godina dogodila mi se ponovo početnička greška.
Popodne idem u  samoposlugu - uredno kaciga, jaketa...... Zaustavljam se spuštam bočnu nogaru  :misli: :misli: :misli: naginjem motor naginjem, ali nikako da stane ne mogu ga zaustaviti uspijevam prebaciti drugu nogu preko njega i zaustavljam pad , ali nema šanse da ga ispravim  :LOL: :shock: :( poludija sam lagano ga spuštam na pod srića ima kreš bar . priskače mi jedan momag i grdosija od 185kg je ispravljena..
Oštećenja nikakva samo poljuljan ponos :LOL:.... još neznam kako mi se ta greška dogodila svakako moja norma za narednih desetak godina je popunjena :mrgreen: :LOL: (y) (y)
 
Šta si na rešetke od šahta parkirao ili si zaboravio nogaru spustiti?  :misli:  :LOL:
 
PRObike Bojan said:
Ne, iznad šahta :wink:

2 medo
2 PRO bike    možete me ubit neznam , ali uvjeren sam da sam spustio nogaru u biti sam vrlo dobro(odlično)proša
 
corky said:
2 medo
2 PRO bike    možete me ubit neznam , ali uvjeren sam da sam spustio nogaru u biti sam vrlo dobro(odlično)proša
O pa ja sam vidio kada je nogara jednostavno propala kroz asfalt i KLE je prilegao.
Nije nikakva sramota. Gledaj to ovako... oni koji ti se smiju sastrane bi sve dali u životu da se nađu u situaciji da nešto NJIHOVOdvokotačno tako bezopasno klizi na pod :mrgreen:
 
Scena:
- Karlovac, glavni trg, puna terasa ispred kafića
Sudionici:
- supruga, prijatelj iz Karlovca i ja
- Kawasaki Z 750
- Suzuki VZ 800 Marauder
Scenario:
- popili svi zajedno kavu pa da odemo pogledati prijateljev dućan
- on krene prvi i mi kao za njim
- Kawasaki lagano krene, siđe s pločnika i pričeka nas uz kraj ceste
- mi lijepo sjednemo na motor i lagano krećemo uz oštro skretanje ulijevo da pogodim izlazak na cestu s pločnika
- 191 cm, 95 kg, čizma broj 47, ali lijeva noga zapela za fugu između podnih ploča na trgu u samom trenutku kretanja motora ulijevo, jednostavno ju nisam uspio brzo izvući i kada se motor počeo spuštati na lijevi bok, više ga nisam uspio zadržati da ne padne. Lagano se spustimo na pod, odnosno lijevi bok, oboje
- a sramote  :(, žena je čak ostala u sjedalu, samo se motor spustio na moju lijevu nogu. Prijatelj je dotrčao, ja sam ugasio motor i od ljutnje  :x sam nas sve digao nazad (cca 400 kg) mada ne znam kako, upalio motor i lagano krenuo. Uopće nisam pogledao nikoga od cca 100-tinjak gostiju na terasi!!!
- eto što reći, desilo se i to, pred publikom, bog izmislio kacigu s crnim vizirom! :wink:
 
Meni je isto tak Mito 125 (prije 10-ak g.)prvi dan kad sam ga preuzeo i to još ispred birtije :mrgreen:
Ali nisam ga htio spustit na nogaru nego sam se okretao a bila je neka kosina i jednostavno mi je noga postala prekratka za oslonac
 
corky said:
2 medo
2 PRO bike    možete me ubit neznam , ali uvjeren sam da sam spustio nogaru u biti sam vrlo dobro(odlično)proša

:D sreca tvoja nemas FJR ko ja-kad nisam nogu slomio-ista stvar, jos sam ja pored motora i pricam sa kolegom i lagano obaram motor na sebe-uuuups! Svakom se desi prije ili kasnije :wink:
 
gastajbarter said:
:D sreca tvoja nemas FJR ko ja-kad nisam nogu slomio-ista stvar, jos sam ja pored motora i pricam sa kolegom i lagano obaram motor na sebe-uuuups! Svakom se desi prije ili kasnije :wink:
jos ako si na pumpi pa proletis laktom kroz staklo do brojcanika-nemos maknut ruku da ne padnes a nemos ni ispravit motor...i onda onaj tupi pogled oko sebe-HELP :mrgreen: :mrgreen:
 
ianče parkiram motor uvjek sa strane faksa da nisam na glavnom ulazu ali žurilo mi se nešto,i ja cu parkirati na ulaz, stotinjak ljudi na ulazu u faks sunčaju face i pedesetak preko puta u kafiću, a ja nabrzinu se penjem na rizol i spustam nogu ali noga nešto zapne i motor krene padat a uz to mi je motor u brzini, upaljen a ja jos uza sve to ruka na gasu, kako motor pada ja drzim kvačilo i dajem gas do daske, svi okolo gledaju koji k...., svi se ustali i gledaju. e to je bruka :)
 
Idem ja tako ulicom i nešto razmišljam, kad u susret mi ide baš anđeo sam. Okrenem se za njom i dum u stup glavom , a ruke poletješe naprijed od inercije zagrlim stup i klizim na pod (nock-down) dižem se preko puta tramvajska stanica puna ljudi koji umiru od smjeha. Gledam u njih i smijem se skupa s njima i mislim bolje ovako nego da sam na motoru.
 
kiko said:
ianče parkiram motor uvjek sa strane faksa da nisam na glavnom ulazu ali žurilo mi se nešto,i ja cu parkirati na ulaz, stotinjak ljudi na ulazu u faks sunčaju face i pedesetak preko puta u kafiću, a ja nabrzinu se penjem na rizol i spustam nogu ali noga nešto zapne i motor krene padat a uz to mi je motor u brzini, upaljen a ja jos uza sve to ruka na gasu, kako motor pada ja drzim kvačilo i dajem gas do daske, svi okolo gledaju koji k...., svi se ustali i gledaju. e to je bruka :)

LOL  :LOL:
to je fakat bruka :LOL: :LOL: :jesus:
 
Reko bi neki poznati mislioc al se sad ne mogu sjetit kak se zove..... Ljudski je griješiti al ak vam se gumica istroši prije olovke, nešto ne štima!!
Moro sam to napisat jer, izjava je luda.  :mrgreen:
 
To se valjda svima nama dogodilo.. Uglavnom, od tada imam fobiju, pa prije stavljanja motora na nogar, uvijek prvo ubacim u brzinu da se ne bi slučajno pomaknuo..
 
brum said:
- eto što reći, desilo se i to, pred publikom, bog izmislio kacigu s crnim vizirom! :wink:

Heh, he, stari moj, fora je u tome što se ti više ne možeš izvlačiti na kacigu... jedinstvena makina, kao i dizajn kožnih kompleta Tebe i gospođe, poznatiji su već od kacige GhostRidera...
 
corky said:
možete me ubit neznam , ali uvjeren sam da sam spustio nogaru u biti sam vrlo dobro (odlično)proša

A kako si se u to uvjerio?? Ako nisi vidio svojim očima, i još pritom shvatio što si napravio, i to kao zaključak spremio u neku svoju memoriju, nisi napravio ništa...

I meni se to desilo dvaput, jer pajceka od 235 kila suhe vage nije uopće lagani zadatak zaustaviti kada on krene nekuda, a kuda sam ga zaboravio upozoriti da ne ide... Polegnem ga, napravim par koraka od njega, pa nalijevo krug, i ravno sve po uputama kako podići motocikl nakon pada... je malo blam, ali što sad... shit happens! Mada peče nekakav ponos, bolje i to nego se raspasti sa 5 banki, da se o nekim većim brzinama niti ne govori...
 
Da su i preko oceana smotani i zmotani, evo dokaza. Frend sa "[email protected]" je malo pomiješao brojeve prigodom tankanja... a možete i obrattiti pažnju na cijenu goriva.

======================

Date: Thu, 20 Apr 2006 16:33:04 -0700 (PDT)

Subject: [ScarabeoRiders] What a dope!

===

So my fuel gage was down to the red, and the yellow light came on the last time I rode.  Today was my second day of commuting to work, so I figured I'd gas up on the way.

I pull over to the pump, run my credit card through, hit the fuel selection button and try squeezing the pump handle -- nothing happens.  I'm banging the button, but my selection doesn't display and no gas.  Banging, banging, banging the button...nothing. Try the credit card again when the nice gentleman from India comes out laughing, saying, "That's the diesel nozzle.  It says, 'diesel' right on the nozzle."

Wait: it gets better.

I forget how much the tank holds, but I thought it was at least 4 gallons, so I say to myself, "I'll put in 4 gallons this time, and I'll note the odometer reading to check my gas mileage."  I stop the pump at 4, and head off to work.

Strange, the gage reads half-full.  Well, maybe it takes a minute or so to register.  I forget about it in the sheer thrill of the morning ride to work.

On my way home, I notice the needle has traveled a good deal of the distance toward empty.  I start thinking, "That's odd... how could I have used up all that gas I put in this morning.  Uh oh: is something wrong with the bike?"

A few more miles and the tank reads empty.  "Shoot, I've got a real problem here.  And I thought I had such a good deal on this used machine.  That seller didn't tell me about this.  Now I'm going to have spend time and money to get it fixed.  What could even be the problem?  I'm mechanically (among other areas) clueless, I should ask someone what's going on."

I get to a station and pull out the receipt from this morning, where I had written down the odometer reading.  May as well make sure how much gas I put in, too. 

HELLLLLLLLLOOOOOOOooooooooooooo:  I didn't put in 4 gallons of gas; I put in $4.00 of gas, about 1.2 something gallons.  Which gives me about 58 mpg. DUH!

Can I still be a member of this group?

Michael.

==========================

Convert-program, odličan besplatni konverter najrazličitijih vrijednosti u puno fizikalnih kategorija ( http://www.joshmadison.com/software/ ), kaže mi da je 1 US gallon = 3.785412 hrvatskih litara...

Drugim riječima, on je tankao cca 4,7 litara za cca 23,7 kuna, iliti hrvatska litrica tam dojde 5 čuna preračunato... ako to pomnožimo sa standardom, račun zgleda još grđe...