Pocinčavanje rezervoara - ima li smisla???

DeXter_13

Active member
najesen dajem rezervoar ispravit, koji je nezgodno naboran, pa nisam siguran de će se složiti bez rezanja :(

Pošto čujem, da se nakon rezanja, uglavnom javljaju problemi sa korozijom, ima li smisla, odn, da li se uopće smije dati rezervoar na elektro pocinčavanje, da se vrati zaštitni antikorozivni sloj? Oće taj cink reagirati sa gorivom? ili da ostavim kako naprave, i nadam se najboljem  :misli:
 
ako se to cincanje pocne ljustiti imal bus ozbiljnih problema  :mrgreen: a i plastificiranje ti nije neko rijesenje jer sam vidio u par slucajeva kad benzin pocne topit plastifikaciju ,nemoram ti reci kak to izgleda u casici fergazera  :mrgreen: ,ako ga budu varili nek ga vare sa nekim nehrdajucim materijalom  i nemoj ga ostavljati praznog duze vrijeme,tj neka bude preko zime pun do cepa i to je to  (y)
 
RC46 said:
nemoj ga ostavljati praznog duze vrijeme,tj neka bude preko zime pun do cepa i to je to  (y)
Da, to je jedna od solucija. da ga otvore na donjoj strani, i da ne spava na rezervi ;)

:wink:
 
DeXtEr_5 said:
Da, to je jedna od solucija. da ga otvore na donjoj strani, i da ne spava na rezervi ;)

:wink:

nemoj da ti ga otvaraju sa strane ,samo s donje strane,jer ako ga izreze sa strane dok ga pokita i ofarba nebu ti se tank torba na magnete htjela drzati  :mrgreen: mada mislim da bi pravi limar s pravim alatom mogao izravnati i bez otvaranja  :misli:
 
po meni bi trebao stavit neku zaštitu , u suprotnom ce ti sigurno hrđat ...
a benzin ne jede cink koliko znam  :misli:
 
Ima smisla, i benzin to ne može "izgristi". Ipak postoji i neka specijalna boja za to. Mislim da je bilo ovdje na forumu, ili proguglaj malo. Savjet br. 1 ako nije neka egzotika, kupi novi rezervoar. Potrošit ćeš neznatno više kad sve zbrojiš, a nemaš nikad problema.
 
zokx said:
Ima smisla, i benzin to ne može "izgristi". Ipak postoji i neka specijalna boja za to. Mislim da je bilo ovdje na forumu, ili proguglaj malo. Savjet br. 1 ako nije neka egzotika, kupi novi rezervoar. Potrošit ćeš neznatno više kad sve zbrojiš, a nemaš nikad problema.
naravno. rezervoar je oko 4500-5000kn!
:jesus:
 
DeXtEr_5 said:
naravno. rezervoar je oko 4500-5000kn!
:jesus:
Pa kupi rabljenog, sam da nije oštećen, to bu ti puno manja cirfa,(Mozda cak i od popravka) a bolje riješen problem....
 
Ogi said:
Pa kupi rabljenog, sam da nije oštećen, to bu ti puno manja cirfa,(Mozda cak i od popravka) a bolje riješen problem....
i to je pokušana opcija. u godinu dana od oštećenja, niti jedan se ne prodaje niti prodavao u hr, ebay.de, com, co.uk :( ima za starije modele, ali ne za moj
 
pocinčaj slobodno
 
DeXtEr_5 said:
i to je pokušana opcija. u godinu dana od oštećenja, niti jedan se ne prodaje niti prodavao u hr, ebay.de, com, co.uk :( ima za starije modele, ali ne za moj

Dakle egzotika kao što sam pretpostavljao..  :(
 
nista....jednu plasticnu kantu od destilirane vode....na leda....komad gumenog crijeva...i gas.!!
 
bmw m 5 said:
nista....jednu plasticnu kantu od destilirane vode....na leda....komad gumenog crijeva...i gas.!!

Tako usput možeš i najtočnije izmjerit potrošnju. Potpuno profesionalno.  (y)
 
bmw m 5 said:
nista....jednu plasticnu kantu od destilirane vode....na leda....komad gumenog crijeva...i gas.!!
Jos ako nadje onu Japansku u koju stane 50 l goriva... :LOL:
 
DeXtEr_5 said:
i to je pokušana opcija. u godinu dana od oštećenja, niti jedan se ne prodaje niti prodavao u hr, ebay.de, com, co.uk :( ima za starije modele, ali ne za moj

koliko je to jako osteceno.??

a da ga samo zakitash ako nije jeko ostecen... malo sa onim "plasticnim" kitom prvu ruku pa onda sa normalnim!

jes da ti tank torba nece najbolje hvatat,al jebiga!
 
To pravi limar izbije kroz čep rezervara a nakon toga pokitaj i pofarbaj. (y)
 

Vidio sam te neki dan u gradu u  Dubrovačkoj na semaforu. Nije to veliko oštečenje, dalo bi se to i ovako izravnat
 
za to se nemora rezati rezrvar ,ili na vakum koliko ide ili se izvana zavari i izvlaci netreba rezati i nedaj rezati rezervar zbog toga  :palacdolje: