podešavanje mape split

geronimo43

Active member
dakle, pošto imam otvoreni auspuh i kn filter zanima me ko u splitu i okolici zna i može kvalitetno podesiti mape paljenja (jeli uopće potrebno podešavanje jer taj auspuh bos vjerovatno zbog katalizatora i nije baš nešto bučniji od originala)) na suzuki banditu i koja je cijena.
 
u kujac nije vrag da u st niko nije mapirao motore a nemoš vidit motor sa originalnim auspuhom :misli: ma neću onda ni ja  :mrgreen:
 
geronimo43 said:
u kujac nije vrag da u st niko nije mapirao motore a nemoš vidit motor sa originalnim auspuhom :misli: ma neću onda ni ja  :mrgreen:

Picilo ima stol za mjerenje snage, ne znam da li mapira.

Ljudi koje znam da su mapirali, mapirali su u slavoniji u doktora. I to bi i ja ucinio.
 
zahvaljujem, znači do slavonije ništa  :( pa u pm nije to atomska fizika da samo jedan čovjek u hr to zna i može  napraviti :misli:
 
geronimo43 said:
zahvaljujem, znači do slavonije ništa  :( pa u pm nije to atomska fizika da samo jedan čovjek u hr to zna i može  napraviti :misli:

Nikad nisam bio nigdje zbog toga, cak niti kao promatrac, ali....  Treba i "nesto" novaca investirat u to, kao i znanja. Koliko ljudi u HR to treba, koliko bi takvih mjesta trebalo da se pokrije potraznja? Mali smo......
 
Ili u Zg Muha, znam za par suzukija koje je mapirao, a jedan je turbiran i presložen na Vems  :wink:
 
3alfa3 said:
Nikad nisam bio nigdje zbog toga, cak niti kao promatrac, ali....  Treba i "nesto" novaca investirat u to, kao i znanja. Koliko ljudi u HR to treba, koliko bi takvih mjesta trebalo da se pokrije potraznja? Mali smo......
čitajući ovaj forum, stekao sam dojam da svi oni koji se kao kuže u motore kažu da se svaka promjena na motoru, auspuh,kn filter zraka...traži mapiranje pa mislim da toga onda ima koliko hoćeš ili sve ostaje na onome "trebalo bi" :?
 
geronimo43 said:
čitajući ovaj forum, stekao sam dojam da svi oni koji se kao kuže u motore kažu da se svaka promjena na motoru, auspuh,kn filter zraka...traži mapiranje pa mislim da toga onda ima koliko hoćeš ili sve ostaje na onome "trebalo bi" :?

Uvijek oko tog mapiranja pusta filozofija, ja sam npr 4 puta mapirao auto od cega jednom na valjcima, cca 400e je bilo svaki put. A kad stavis drugu mapu, za onu prethodnu ustvari ispada bacen novac ...
Niti jedan put nisam ni dobio pravo objasnjenje , uvijek je to bilo kao namjesteno ti je sto ti treba, a detalji su visa matematika. Mapiranja su odradjrna u sat vremena haha... a cijena 400e !!

I onda dodjem do info da malo tko radi istinski taj posao, vecina skida mape s neta i prodaje pod “svoje”. Naime, razgovarao sam s covjekom koji je dobar frend jednog od vozaca brdskih utrka, i isli su podesavat mapu, kaze da ovaj ima skinuto besplatno s neta 20-30 raznih varijanti i laptop suvozacu u ruke i stimaj.....
 
ma da onaj nesretni original od auspuha ne liči na dimnjak od trajekta ili neku toljagu nikad ja nebi stavio ništa šta nije original na moj motor. mapirao bi ga čisto preventivno da nešto ne shebem zbog otvorenog auspuha,pregrijavanje zbog siromašne smjese  i sl , snage ima i više nego što meni treba. druga je stvar ljudi koji se bave trkama...ali 400€ i sat vremena :cigle: nebi da će mu krila ugraditi :mrgreen:
 
geronimo43 said:
ma da onaj nesretni original od auspuha ne liči na dimnjak od trajekta ili neku toljagu nikad ja nebi stavio ništa šta nije original na moj motor. mapirao bi ga čisto preventivno da nešto ne shebem zbog otvorenog auspuha,pregrijavanje zbog siromašne smjese  i sl , snage ima i više nego što meni treba. druga je stvar ljudi koji se bave trkama...ali 400€ i sat vremena :cigle: nebi da će mu krila ugraditi :mrgreen:

Ajde kupi valjke, placaj program (podrsku), plati educiranje (prostor i drzavi da ne pricamo ako imas prijavljeno) odrzavaj opremu i unaprijedjuj pa cu te pitati koliko bi ti naplacivao svoje znanje i opremu tu da odplatis to sve, i nemoj zaboraviti da moras i nesto zaraditi tj zivjet od toga (ovdje sad ne govorimo o mapiranju na cesti i ubacivanjem genericke mape vec pravom poslu)
 
A slusaj i ja sam privatnik, isto sam ulozio u opremu,vozni park placam sve sta si naveo ali 400 e za sat  je previse da ga ebes.
 
geronimo43 said:
A slusaj i ja sam privatnik, isto sam ulozio u opremu,vozni park placam sve sta si naveo ali 400 e za sat  je previse da ga ebes.

Cijena je za “posao”. Netko u sat, netko dva....
Na valjcima je trajalo par sati vise , 3000kn
 
Hvala njima lipa, ipak cu ja nastaviti ovako,nemapiran.eventualno power commander,tu je i on negdi po cijeni samo sto ja nemogu voziti jedan motor duze od 2-3 gidine pa se ne isplati ulagati
 
Rapid bike EVO sa autotune funkcijom je 400 ojra s kabelima za prvi motor, a sutra da promijeniš pilu, 100 ojra je set kabela za nasljednika.

http://www.dimsport.it/en/rapidbike/evo/

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 
geronimo43 said:
A slusaj i ja sam privatnik, isto sam ulozio u opremu,vozni park placam sve sta si naveo ali 400 e za sat  je previse da ga ebes.

Ha cuj, to je sve diskutabilno ovisno o profesiji, siroka je to tema, netko otvori obrt za popravak mobitela, ulozi 10 000€ i radi bez greske i otplati to sve u 3-5 godina (karikiram), netko plati valjke samo 100 000€ a di je sve ostalo, plus intelektualne usluge su uvijek bile najskuplja stavka, mislis da bi sat jednoga i drugoga onda trebao biti svejedno isti? Ja se ne bih slozio, ali svatko ima pravo na svoje misljenje  (y)

Sve u svemu oko auspuha, mislim da bi ti kvalitetan ovlasteni serviser znao reci tocno ovisno o tipu auspuha i modelu motora kako se i sta pokazalo najbolje i da li treba PC ili samo da vozis i ne brines, tako sam barem ja napravio  (y)
 
Uglavnom se slazem ali bas da je trebalo zavrsit fakultet za mapirat motor i nije
 
geronimo43 said:
Uglavnom se slazem ali bas da je trebalo zavrsit fakultet za mapirat motor i nije

Kad podvuces crtu, najbolje od svega je kad bi osobno mogao to sebi odraditi ili uz nekog frenda i slicno, samo nismo svi u mogucnosti to.
Samo sebi mozes vjerovati. Amen.
 
Tu si u pravu. Da imam garazu nebi moje kune vidili.motor mi odrzava jukić.čovik stvarno nije skup pa mi se stvarno ne isplati zajebavat.auti su druga prica.neki dan odvedem ženinu fiat pandu u majstora kojeg znam i sarafa na crno.trebalo je prominit ulje sve filtere.ja sam kupio materijal i naplatio mi je 350 kuna.brat bratu pola sata posla i jos kaze tebi ko tebi
 
geronimo43 said:
Tu si u pravu. Da imam garazu nebi moje kune vidili.motor mi odrzava jukić.čovik stvarno nije skup pa mi se stvarno ne isplati zajebavat.auti su druga prica.neki dan odvedem ženinu fiat pandu u majstora kojeg znam i sarafa na crno.trebalo je prominit ulje sve filtere.ja sam kupio materijal i naplatio mi je 350 kuna.brat bratu pola sata posla i jos kaze tebi ko tebi

Nekad se za to uzimalo 100kn max