Podesavanje smjese

ZZveR 14

New member
Zna li netko kako se podesava smjesa na ybr-u ima onaj saravcic kojeg sa zavrnuo i 4 puna kruga odvrnuo po preporuci nekog servisera preko telefona, motor i dalje ne radi kak bi trebao a nigdje nemogu naci nikakve specifikacije za motor gdje bi nesto pametno pisalo.
 
Pitaj majstora Kinu on ti je iz Koprivnice i sigurno ce ti to najbolje rijesit a i blizu ti je.
 
4 cijela kruga mi je preveč... koja marka frgazera ?

Prije 4 polovine tj. 2 kruga, pa smanjuj za 1/8...  :wink:
 
z-1000mk said:
4 cijela kruga mi je preveč... koja marka frgazera ?

Prije 4 polovine tj. 2 kruga, pa smanjuj za 1/8...  :wink:
MIKUNI i jos nesto ne stima s motorom kod saltanja u nize brzine ispucava iz auspuha bobinu sam isprobal i ispravna je sad neznam mozda je ventil koji izgoril stvarno nemam ideje sta bi moglo biti.  :misli:
 
Vjerojatno smjesa...
 
Ako je originalni auspuh i nije mijenjan usis onda se smjesa tvornički podešava na 1.5 okretaja na YBR-u. Najbolje ti je to podesiti na sljedeći način:
vijkom za podešavanje lera digneš broj okretaja na 2000 rpm, a vijak smjese na 1.5 okretaja. Potom okrečeš vijak pomalo u jednu ili drugu stranu, najvjerojatnije ga treba odvrnuti malko, dok ne dobiješ najmirniji rad motora i najveće okretaje. Potom smanjiš ler na 1300 rpm i ponoviš postupak da još finije podesiš. Osnovno je da motor radi što mirnije na što manjem broju okretaja.

Pozdrav
 
ZZveR 1 said:
MIKUNI i jos nesto ne stima s motorom kod saltanja u nize brzine ispucava iz auspuha bobinu sam isprobal i ispravna je sad neznam mozda je ventil koji izgoril stvarno nemam ideje sta bi moglo biti.   :misli:
siromasna smjesa

najpametnije ti je otici kod nekoga ko s aparatom podesava CO a preporuka ti je Zoric u KA! s neispravnom smjesom mozes shebati motor
 
zaprudanec said:
siromasna smjesa

najpametnije ti je otici kod nekoga ko s aparatom podesava CO a preporuka ti je Zoric u KA! s neispravnom smjesom mozes shebati motor
najbolje je na analizator ispusnih plinova...i podesis mu co po preporuci proizvodjaca...a nebi bilo lose i cijeli karburator rastavitii ocistiti.... (y)
 
Jos se nest desava s motorom tjekom voznje bas neki dan natankam ga i idem kuci i u voznji motor krepava koda sam izvadio lulicu, pritisnem kvacilo i verglam i upali u noci vec nekoliko puta kratko svjetlo se ugasilo na par sek. i ponovo se upali i motor naravno krepava i opet radi normalno danas sam pogledao sve spojeve sve sam raskopao i cini mi se uredu a akumulator je uredu koji mu je k.... zna li netko sta bi se moglo desavat a da nije NLO  :jesus:  ili bi bilo najbolje da posjetim neki servis  :cijpadrva:
 
pogledaj dobro jos jednom...sve mase...i kontakt bravu(djekove i spojeve)...kao i kutiju sa osiguracima... 8)
 
Chvembo said:
Ako je originalni auspuh i nije mijenjan usis onda se smjesa tvornički podešava na 1.5 okretaja na YBR-u. Najbolje ti je to podesiti na sljedeći način:
vijkom za podešavanje lera digneš broj okretaja na 2000 rpm, a vijak smjese na 1.5 okretaja. Potom okrečeš vijak pomalo u jednu ili drugu stranu, najvjerojatnije ga treba odvrnuti malko, dok ne dobiješ najmirniji rad motora i najveće okretaje. Potom smanjiš ler na 1300 rpm i ponoviš postupak da još finije podesiš. Osnovno je da motor radi što mirnije na što manjem broju okretaja.

Pozdrav
ajd hvala na savjetu pokusat cu nesto
 
bmw m 5 said:
pogledaj dobro jos jednom...sve mase...i kontakt bravu(djekove i spojeve)...kao i kutiju sa osiguracima... 8)

sve sam pogledal jedono ako kontakt brava nesto .... sve spojeve naprsko s WD-om pocistio odsarafio zasarafio itd kod  voznje nakon sto ga ugasim  odem u ducan pokusam ga upalit nece ni za suho zlato pa pricekam jos 5 min i onda pali bez greske to mi se desilo vec nekoliko puta pretpostavljam da se nest zagrije pa se ohladi i onda pali na cmrgu bez greske