Podmazivanje lanca - toplog ili hladnog

Podmazujete li lanac na motoru hladan ili nakon vožnje kad je zagrijan?


  • Total voters
    149

mrgud_sk

Member
U društvu se povela rasprava o tome da li je bolje lanac podmazivati kad je hladan ili zagrijan. Neki kažu da podmazuju lanac samo nakon vožnje kad je lanac topao pa se sprej "upije", dok su drugi mišljenja da se sprej špricanjem na topao lanac odmah stisne i pretvara u mast, te je lanac bolje podmazivati dok je hladan jer se nakon špricanja sprej raširi po karikama.
Zanima me kako to radi većina.
 
Ne znam bas da se sprej siri ali logicnije mi da se lanac malo rasiri prilikom zagrijavanja (voznje) pa sprej moze bolje uci u supljine i podmazati...

Na ociscen lanac dovoljno je 10-15min voznje i bude lijepo topal za podmazivanje
 
ja lanac kad operem onda provozam malo motor da se lanac ugrije...podmazem i sprej se onda bolje upije al ga pustim da se ogladi iz razloga da ne zaspricam felgu...bilo je vec tema o ovome i gotovo sam siguran da ce ova tema zavrsiti u tehnickim pitanjima  (y)
 
Meni nije važna temperatura,nego km,mažem ga TOČNO  na 400 km  :mrgreen:
 
Potpuno mi je nebitno mazanje toplog ili hladnog lanca.

Koliko će duže trajati ako ga namažem toplog odnosno hladnog? 200 km?

Kad počnu slične spike rađe sjednite na motore i napravite đir  :wink:
 
ADAM said:
Meni nije važna temperatura,nego km,mažem ga TOČNO  na 400 km  :mrgreen:

Ja sam mislio da se maže na 347,5. Nemoj da zbog traljavosti lanac pati.

Super Jura said:
Potpuno mi je nebitno mazanje toplog ili hladnog lanca.

Koliko će duže trajati ako ga namažem toplog odnosno hladnog? 200 km?

Kad počnu slične spike rađe sjednite na motore i napravite đir  :wink:

(y)
 
tetrijeb said:
ja lanac kad operem onda provozam malo motor da se lanac ugrije...podmazem i sprej se onda bolje upije al ga pustim da se ogladi iz razloga da ne zaspricam felgu...bilo je vec tema o ovome i gotovo sam siguran da ce ova tema zavrsiti u tehnickim pitanjima  (y)

Boltano  (y) crveno bi trebalo biti da sprej sa vruceg ne spadne odma jer dok je topal onda je rijedji i lakse spadne  :wink: a felga je dodtni +
 
Vozite se sa nepodmazanim lancom, da bi se ugrijao? :misli: To je pametno, ja istom metodom mijenjam ulje u mašini, kad ga ispustim onda se malo provozam da se ugrije mašina da sve iskapi... (y) (y)

:mrgreen:

Lanac (sa ringovima) samo mora bit namazan i da nema pijeska na njemu. sve drugo su nepotrebne pizdarije
 
aurellie said:
Vozite se sa nepodmazanim lancom, da bi se ugrijao? :misli: To je pametno, ja istom metodom mijenjam ulje u mašini, kad ga ispustim onda se malo provozam da se ugrije mašina da sve iskapi... (y) (y)

:mrgreen:

Lanac (sa ringovima) samo mora bit namazan i da nema pijeska na njemu. sve drugo su nepotrebne pizdarije

Tko kaze da se vozit treba sa nepodmazanim lancom  :misli: Ja kazem da se lanac podmaze kad se dodje sa voznje .Neznam jedino sta kazu testovi u novinama  :mrgreen:
 
Ja ne gledam dali je lanac topao ili hladan, podmažem ga svakih 500-tinjak km, bitno da je podmazan iznutra i izvana!
 
iluvatar said:
Jos jedna tema o mazanju lanca nemogu virovat  :cigle:

Ponavljanje je majka znanja :wink: :mrgreen:...
 
motori.hr - the new motorcycle Sci-Fi forum on the www

bitno da se podmaže nakon kiše i pranja motora ili vožnje po prašini.

procedura:
1. očisti lanac
2. podmaži lanac
3. redovito podmazivanje svakih 500km

koristiti sredstva koja su propisana odnosno ne oštećuju lanac (o-ring)
 
Moj recept i iskustvo:
                          - Podmazivanje svakih 700 - 1000 km ( ak je bila vožnja po kiši ,onda odma ponovo )
                          - pranje svaka tri podmazivanja ( Nafta i sušenje krpom )
                          - podmazivan uvijek hladan , navećer prije jutarnje vožnje

I to je to. A rezultat - Prvi lanac na zrx 1200 .............. 46000 km
                            - Prvi lanac na cb 1300 .............. za sada 34000 km ( još nikad dotezan )


Tolko, a sad svako može reč ovo i ono iz vlastitog iskustva... pozz (y) 
 
Sto se tice temperature, bespotrebno zamaranje... Bitno da je cist i podmazan.
 
Mr. Noo said:
Moj recept i iskustvo:
                          - Podmazivanje svakih 700 - 1000 km ( ak je bila vožnja po kiši ,onda odma ponovo )
                          - pranje svaka tri podmazivanja ( Nafta i sušenje krpom )
                          - podmazivan uvijek hladan , navećer prije jutarnje vožnje

I to je to. A rezultat - Prvi lanac na zrx 1200 .............. 46000 km
                            - Prvi lanac na cb 1300 .............. za sada 34000 km ( još nikad dotezan )


Tolko, a sad svako može reč ovo i ono iz vlastitog iskustva... pozz (y) 


kako se ti voziš
 
ja ga podmazujem svakih cca 500 kilometara, nekad je to i 300, a nekad je i 700, ali nikad nije više..
čistim ga samo dok je vidno prljav i prašnjav i to bengom (y)

mr. noo said:
- Prvi lanac na cb 1300 .............. za sada 34000 km ( još nikad dotezan )
pa kakav je to lanac?? motor s tolko momenta da ne rastegne uopće lanac (barem ne do te mjere da se mora dotezati) nakon 34000 km.. :misli: