Poginuo na istarskom ipsilonu..

Status
Not open for further replies.

palomas

New member
Nažalost, još jedan poginuli na samom početku sezone...

22-godišnji Ivan Beaković iz mjesta Filipi kod Vižinade izgubio je život u frontalnom sudaru njegova motocikla "Kawasaki" i osobnog vozila marke "Mercedes" njemačkih registarskih oznaka DO-LM 19 kojim je u trenutku nesreće upravljao talijanski državljanin L.M. star 77 godina.

"Mercedes“ se kretao iz smjera Baderne prema Višnjanu, te u blagom zavoju neoprezno krenuo u preticanje.  U tom je trenutku iz suprotnog smjera na motociklu „Kawasaki“ naišao mladi Beaković, te udario u prednji lijevi
blatobran „Mercedesa“.  Udarac je bio toliko jak da je tijelo motocikliste odletjelo oko 140 metara od mjesta sudara.

Prema slici događaja, ali i prema izjavama očevidaca, sasvim je sigurno kako je uzrok ove teške prometne nesreće potrebno tražiti u nepažljivom preticanju na Ipsilonu koji "mami" isprekidanim crtama, ali je cesta tako konfigurirana da predstavlja pravu opasnost.

Istarski ipsilon između čvorova „Višnjan“ i „Baderna bio je zatvoren do završetka očevida, a osiguravali su ga djelatnici policije i koncesionara „Bina-Istre“.
 
nije zavoj toliko nepregledan....... iz pravca kud je stari vozio je lijevi blagi zavoj i vidi se 600-700 m ceste,ali je problem šta je 90% Ipsilona takvo,dugački zavoji sa isprekidanom crtom,brzine dosta velike i pogotovo stranci,a i dosta domaćih šofera,čim vide isprekidanu ,krenu u preticanje i evo ti problema....ja ga osobno izbjegavam i sa motorom i sa autom ali znam da ima dosta dečki koji tamo idu isprobati koliko im motor može "potegnuti"......
razgovarao sam jučer sa policajcem koji je bio na uviđaju i kaže da je jedino sigurno da je brzina bila velika kod oba vozača......nažalost još se jedan mladi život ugasio......  :x :( :(


NAJNOVIJE:
Vozač automobila je jučer oko 22.45 uhićen zbog izazivanja prometne nesreće sa smrtnim posljedicama....
 
Status
Not open for further replies.