Poklopac sjedala 636 03./04.

Ghostrider-SB

New member
Konačno se ulovilo malo vremena pa da si napravim taj poklopac  :D
Ako nekog bude zanimao postupak tipa "Sam svoj Majstor" prilično je jednostavno, potrebno je samo dosta volje, a ide otprilike ovako nekako  (y)

Materijal : poliester + staklena vlakna, kit, par manjih kistova i brusni papir po želji ( koliko ko voli šmirglat  :LOL: )

Šablonu mi se nije dalo pravit nego sam iskoristio orginalno sjedalo ( nije preporučljivo zato što nakon toga ima dosta kemijanja jer sjedalo nije po dimenzijama kao poklopac ).

1. - PRIJE SVEGA TREBA OBRATIT PAŽNJU NA TO DA SMOLA JAKO BRZO SUŠI - sjedalo sam omotao poli. folijom ( obična kuhinjska ) da se ne ošteti sjedalo, staklena vlakna sam isjekao na približnu mjeru, zamuti se smola, premaže se u tanjem sloju preko folije i na to se zalijepe vlakna, kistom se nanese još sloj smole preko vlakana ( treba paziti da se smola dobro utrlja u vlakna ), zatim se sačeka da povuče/stvrdne ( ukoliko netko želi može ponovit postupak više puta, odnosno više slojeva - iako to u ovom konkretnom slučaju nebi preporučio jer kasnije kad bude trebalo prekrajat bit će teže odrezat višak  :wink: ).
   

2. kad je osušilo odlijepio sam poklopac od sjedala i po repu motora ugrubo prekrojio/odrezao višak, nakon toga sa unutarnje strane slažu se novi slojevi do odgovarajuće debljine ( vidi točku 1. ). Kad se dobije željenja debljina poklopca grubljim šmirglom ( ja koristim 120 ) se obrade rubovi do željenog oblika.



 
Dobar posao  (y)

Ali na ovoj zadnjoj slici mi se čini da poklopac baš i ne prati savršeno liniju repa ..
 
flugo said:
Dobar posao  (y)

Ali na ovoj zadnjoj slici mi se čini da poklopac baš i ne prati savršeno liniju repa ..

To je sve ugrubo, daleko je to još od savršenog, ima tu još posla koliko hoćeš, nemam puno slobodnog vremena pa će proći dosta dok nebude gotovo  (y)
 
javi se kad budeš u valbandonu, pa da ti dam malo posla 8)
 
tutankamon said:
javi se kad budeš u valbandonu, pa da ti dam malo posla 8)

Jedini posel koji stobom mogu radit kad dođem gore je  :vatrica: :klopa: :piva: :drunk: :gitara:  :mrgreen:
 
Ghostrider-SB said:
Jedini posel koji stobom mogu radit kad dođem gore je   :vatrica: :klopa: :piva: :drunk: :gitara:  :mrgreen:

a duvka? :LOL:

najozbiljnije ti kažem da mi treba poklopac :mrgreen:
 
tutankamon said:
a duvka? :LOL:

najozbiljnije ti kažem da mi treba poklopac :mrgreen:

THC je još uvijek na crnoj listi  :jesus:

Čekaj da ovo riješim pa bumo vidli, nemam sl. vremena baš puno  :?
 
Neno330 said:
kak napreduje poklopac?   :)

Radio sam još finiš prije nagitavanja, jga zaboravio sam slikat, ma još koji dan slobodan da ulovim i bit će gotovo  (y)

Gledao sam bio orginalni i nesviđa mi se kako stoji na repu, ima dosta razmaka između poklopca i repa i one dvije rupe sa svake strane, svoj ću složit tako da savršeno sjeda na rep, vidjet će se samo crta  :wink: (y)

Dolje na slici se vidi orginal, a kad dovršim svoj stavit ću usporedbu  (y)
 
DANE~VK said:
ovo je slika od onog zeca sa auti.hr ako se ne varam?
4500evra a dobar zekan

"srušija mu ga pas u dvorištu pa ga je zato mora bojat"  :wink:
 
DANE~VK said:
ovo je slika od onog zeca sa auti.hr ako se ne varam?
4500evra a dobar zekan

Tako je  (y), uzeo sam tu sliku da vidim kako otprilike stoji orginal jer nemam trenutno nikog tko ga ima na motoru  (y)
 
Ghostrider-SB said:
Tako je  (y), uzeo sam tu sliku da vidim kako otprilike stoji orginal jer nemam trenutno nikog tko ga ima na motoru  (y)
jes vidio što te pratim?? šalim se ja stalno visim po tim oglasnicima a još uvijek dobro pamtim gluposti
 
DANE~VK said:
jes vidio što te pratim?? šalim se ja stalno visim po tim oglasnicima a još uvijek dobro pamtim gluposti

Ma ja rijetko kad gledam oglasnike na to sam slučajno naletio kad sam tražio sliku motora sa poklopcem i jedina u tolikom formatu da se sve dobro vidi  :mrgreen:, svak čast vlasniku za slikicu (y)