Policajac bez vozačke pijan izazvao sudar

zt

New member
No, krasno...

Policajac bez vozačke pijan izazvao sudarPolicijski službenik K. B. (28) jučer je u 1.10 sati iza ponoći, dok je bio izvan službe, vozio fiat punto Osječkom ulicom u Slavonskom Brodu iako mu je bila oduzeta vozačka dozvola. Kod raskrižja Osječke i naselja M. Ivanića počeo je skretati lijevo, ali nije propustio motocikl na kojem su se bez zaštitnih kaciga vozili M. C. (24) i njegov suputnik D. K. (23). U sudaru su motociklist i njegov suputnik teže ozlijeđeni. Očevidom istražnog suca Stjepana Franića i zamjenice županijskog državnog odvjetnika Mirele Šmital utvrđeno je da je vozač fiata K. B. imao 1,97 promila alkohola u krvi. :(
 
Da, on bi kao policijski službenik trebao bit primjer. Ma nema smisla ni komentirat.
 
Kao sto Rivi veli uopce nema smisla komentirati, pa tako i necu...samo sam htio reci da mi nije jasno kako to da je on kao policajac uspio ostati bez vozacke u ovom nasem "postenom" sistemu...? :paper:
 
zt said:
bez zaštitnih kaciga vozili M. C. (24) i njegov suputnik D. K. (23). U sudaru su motociklist i njegov suputnik teže ozlijeđeni. :(

Što se murijaka tiče, takav jedan baca ljagu na sve njih (i mi motoristi imamo sličan problem). A i ova dva dečka bi vjerojatno bolje prošli da su imali kacige :(
 
i onda jel policija prijatelj ili ne :paper:
 
ma zna da su ga zaustavili njegovi kolege da mu ne bi nista napravili jer su kolege :evil:

ma ja se kod ovakvih slucajeva uvijek sjetim one recenice:

"Svaka drzava ima svoju mafiju samo sto kod nas mafija ima drzavu" :?
 
bas mer zanima dal ce dobit suspenziju na poslu. trebalo bi mu oduzet vozacku na godinu dvije
 
tom360 said:
bas mer zanima dal ce dobit suspenziju na poslu. trebalo bi mu oduzet vozacku na godinu dvije

Pa već je vozio pijan i nije bio udaljen iz službe...
I da mu oduzmu vozačku opet će voziti...
Meni je zakon JUDGE DREDD... Odma mu zapali auto i to je prava lekcija
Po meni bi uz vozačku trebalo oduzeti i vozilo na 3 mjeseca
 
E bok...

Neznam koliko vam je poznato ali drotovi uredno plaćaju kazne zbog prekoračenja brzine, alkohola, oduzimanja prednosti itd.
Ja sam prije oko mjesec dana platio 500,00 kuna zbog prekoračenja brzine. Nije da se falim, al' tak je.
Ova nesreća od policajca vjerovatno je van službe il' skrivila nezogdu sa mat. štetom il' je zaustavljen pa mu je vozačka dozvola oduzeta. Naš pravilnik ne podrazumijeva ostajanje bez službe ako si vozio pod uticajem alkohola a nisi prouzročio prometnu nezgodu, iako svaka nedisciplina bilo zbog kršenja ZOSPNC-a, JRM-a ili bilo kojeg drugog Zakona o prekršajima bitno utiče na službu.
Osobno smatram da ako si počinio kakvo kršenje zakona, odgovaraš kao i svaki drugi građanin, što do sada nije bio slučaj.
 
Nike said:
tom360 said:
bas mer zanima dal ce dobit suspenziju na poslu. trebalo bi mu oduzet vozacku na godinu dvije

Pa već je vozio pijan i nije bio udaljen iz službe...
I da mu oduzmu vozačku opet će voziti...
Meni je zakon JUDGE DREDD... Odma mu zapali auto i to je prava lekcija
Po meni bi uz vozačku trebalo oduzeti i vozilo na 3 mjeseca


Hmm... dali ovaj zakon primjeniti na sve ili samo na neke?
 
wildstardude1 said:
E bok...

Neznam koliko vam je poznato ali drotovi uredno plaćaju kazne zbog prekoračenja brzine, alkohola, oduzimanja prednosti itd.
Ja sam prije oko mjesec dana platio 500,00 kuna zbog prekoračenja brzine. Nije da se falim, al' tak je.
Ova nesreća od policajca vjerovatno je van službe il' skrivila nezogdu sa mat. štetom il' je zaustavljen pa mu je vozačka dozvola oduzeta. Naš pravilnik ne podrazumijeva ostajanje bez službe ako si vozio pod uticajem alkohola a nisi prouzročio prometnu nezgodu, iako svaka nedisciplina bilo zbog kršenja ZOSPNC-a, JRM-a ili bilo kojeg drugog Zakona o prekršajima bitno utiče na službu.
Osobno smatram da ako si počinio kakvo kršenje zakona, odgovaraš kao i svaki drugi građanin, što do sada nije bio slučaj.

Svaka ti cast sto si platio kaznu a mogao si se izvuci najvjerovatnije. Meni smeta recimo Sledge koji stalno forsira striktno provodjenje zakona i citira clance iz zakona itd. a sam je priznao da se zalio na neku kaznu zbog neke sitnice koju policajac nije ucinio po propisu. Mislim ako vec je tako principijelan zasto nije platio kaznu i preuzeo odgovornost za svoju pogresku? Lako je krsiti zakon ako znas da zbog toga, navjerovatnije, neces nastradati. Zato je i ovaj policajac vozio alkoholiziran. Da nije bilo nesrece najvjerovatnije nebi ni platio kaznu sve da su ga i zaustavili. Isto tako mislim da bi se prema vama trebalo postupati kao i prema profesionalnim vozacima jer ipak bi vi trebali biti primjer ostalim sudionicima u prometu. Nemoj ovo shvatit kao uvredu, nije mi to cilj, ali takva je priroda vaseg posla. Barem ja tako mislim.
 
Koliko sam ja cula, jedan je decko poginuo a drugi je kriticno! Cini mi se da je jednom bila i smrskana noga. Jos pricaju da su obojica imali kacigu, ali je to policajac pa su tako "morali" napisat da ne bi sad policajci ispali kaki znaju bit!
 
wildstardude1 said:
E bok...

Neznam koliko vam je poznato ali drotovi uredno plaćaju kazne zbog prekoračenja brzine, alkohola, oduzimanja prednosti itd.
Ja sam prije oko mjesec dana platio 500,00 kuna zbog prekoračenja brzine. Nije da se falim, al' tak je.
Ova nesreća od policajca vjerovatno je van službe il' skrivila nezogdu sa mat. štetom il' je zaustavljen pa mu je vozačka dozvola oduzeta. Naš pravilnik ne podrazumijeva ostajanje bez službe ako si vozio pod uticajem alkohola a nisi prouzročio prometnu nezgodu, iako svaka nedisciplina bilo zbog kršenja ZOSPNC-a, JRM-a ili bilo kojeg drugog Zakona o prekršajima bitno utiče na službu.
Osobno smatram da ako si počinio kakvo kršenje zakona, odgovaraš kao i svaki drugi građanin, što do sada nije bio slučaj.

Aj vjerovatno cu ispast plavusa al me nes zanima- ako je njemu vozacka jos prije oduzeta, onda on ne moze vozit policijski auto?
I ako ubijes nekog u prometnoj, a pijan si vozio i sve to kako je on, jel se moze sudit za ubojstvo?
 
Sad opet cula da su obojica zivi al da je jedan izgubio nogu... a svasta se prica! Netko kaze jedno, a drugi drguo...