Policajac bez vozačke pijan izazvao sudar

Pise i da su kao ta dvojica bila pod utjecajem alkosa i da su isli neprilagozenom brzinom.
Tako je ako neko zna Tambulaša iz pule (mali crni bezobrazni malo glavniji milicajac) usred grada jer je jurio tesko ozljedio jednu zenu na pjesackom, dobio je samo par soma kazne.
A taj 'pandur' je krajnje bezobrazan, radio sam po ljeti u 'prometnoj jedinici mladezi' pa znam neke. Isto vrijedi i za brku!
 
Ma da su dečki na skuteru/motoru bili i mrtvi pijani i da im je u sudaru samo pala i vlas kose sa glave, pijani da ne kažem što je i dalje jednako kriv i jednako glup i jednako neodgovoran i jednako bezobziran. I predstavlja jednaku sramotu za policiju u kojoj (je) radi(o) i baca ljagu na sve koji rade taj posao, pa u tak i na mene u krajnjoj liniji.
Sada će imat dovoljno slobodnog vremena da razmišlja sto je napravio. Možda mu i dođe jednog dana do mozga. Iako je to daleko od bilo kakve utjehe.
 
wildstardude1 said:
Neznam koliko vam je poznato ali drotovi uredno plaćaju kazne zbog prekoračenja brzine, alkohola, oduzimanja prednosti itd.

To je onda jedna vrlo mala manjina...cast iznimkama... :paper:
 
Jedan je u komi a drugi je malo bolje... ( to sam siguran)
Koliko znam nisu bili pijani ali nisu ni nosili kacige( price)
 
RSbikerica said:
wildstardude1 said:
E bok...

Neznam koliko vam je poznato ali drotovi uredno plaćaju kazne zbog prekoračenja brzine, alkohola, oduzimanja prednosti itd.
Ja sam prije oko mjesec dana platio 500,00 kuna zbog prekoračenja brzine. Nije da se falim, al' tak je.
Ova nesreća od policajca vjerovatno je van službe il' skrivila nezogdu sa mat. štetom il' je zaustavljen pa mu je vozačka dozvola oduzeta. Naš pravilnik ne podrazumijeva ostajanje bez službe ako si vozio pod uticajem alkohola a nisi prouzročio prometnu nezgodu, iako svaka nedisciplina bilo zbog kršenja ZOSPNC-a, JRM-a ili bilo kojeg drugog Zakona o prekršajima bitno utiče na službu.
Osobno smatram da ako si počinio kakvo kršenje zakona, odgovaraš kao i svaki drugi građanin, što do sada nije bio slučaj.

Aj vjerovatno cu ispast plavusa al me nes zanima- ako je njemu vozacka jos prije oduzeta, onda on ne moze vozit policijski auto?
I ako ubijes nekog u prometnoj, a pijan si vozio i sve to kako je on, jel se moze sudit za ubojstvo?

Ako mu je oduzeta vozačka, nikako ne smije voziti svoj a kamoli policijski auto. Nema ubojstva sa vozilom. Postoji druge odredbe kaznenog zakona kao npr. "Izazivanje prometne nesreće", ali se nikome ne može suditi za ubojstvo počinjeno vozilom. OK?
 
E sad ne kuzim ?!
Kaj to znaci da ja mogu nekog zagzit (npr. Rivi-a;) i nece mi biti sudeno za ubojstvo ????
 
Beeblebrox said:
E sad ne kuzim ?!
Kaj to znaci da ja mogu nekog zagzit (npr. Rivi-a;) i nece mi biti sudeno za ubojstvo ????
Vid'. A baš san se mislija kako bi mi dobro doša' jedan otisak gume priko leđa. :wink:
 
wildstardude1 said:
RSbikerica said:
wildstardude1 said:
E bok...

Neznam koliko vam je poznato ali drotovi uredno plaćaju kazne zbog prekoračenja brzine, alkohola, oduzimanja prednosti itd.
Ja sam prije oko mjesec dana platio 500,00 kuna zbog prekoračenja brzine. Nije da se falim, al' tak je.
Ova nesreća od policajca vjerovatno je van službe il' skrivila nezogdu sa mat. štetom il' je zaustavljen pa mu je vozačka dozvola oduzeta. Naš pravilnik ne podrazumijeva ostajanje bez službe ako si vozio pod uticajem alkohola a nisi prouzročio prometnu nezgodu, iako svaka nedisciplina bilo zbog kršenja ZOSPNC-a, JRM-a ili bilo kojeg drugog Zakona o prekršajima bitno utiče na službu.
Osobno smatram da ako si počinio kakvo kršenje zakona, odgovaraš kao i svaki drugi građanin, što do sada nije bio slučaj.

Aj vjerovatno cu ispast plavusa al me nes zanima- ako je njemu vozacka jos prije oduzeta, onda on ne moze vozit policijski auto?
I ako ubijes nekog u prometnoj, a pijan si vozio i sve to kako je on, jel se moze sudit za ubojstvo?

Ako mu je oduzeta vozačka, nikako ne smije voziti svoj a kamoli policijski auto. Nema ubojstva sa vozilom. Postoji druge odredbe kaznenog zakona kao npr. "Izazivanje prometne nesreće", ali se nikome ne može suditi za ubojstvo počinjeno vozilom. OK?

Ok ok :mrgreen:
 
Pugsley Adams said:
wildstardude1 said:
E bok...

Neznam koliko vam je poznato ali drotovi uredno plaćaju kazne zbog prekoračenja brzine, alkohola, oduzimanja prednosti itd.
Ja sam prije oko mjesec dana platio 500,00 kuna zbog prekoračenja brzine. Nije da se falim, al' tak je.
Ova nesreća od policajca vjerovatno je van službe il' skrivila nezogdu sa mat. štetom il' je zaustavljen pa mu je vozačka dozvola oduzeta. Naš pravilnik ne podrazumijeva ostajanje bez službe ako si vozio pod uticajem alkohola a nisi prouzročio prometnu nezgodu, iako svaka nedisciplina bilo zbog kršenja ZOSPNC-a, JRM-a ili bilo kojeg drugog Zakona o prekršajima bitno utiče na službu.
Osobno smatram da ako si počinio kakvo kršenje zakona, odgovaraš kao i svaki drugi građanin, što do sada nije bio slučaj.

Svaka ti cast sto si platio kaznu a mogao si se izvuci najvjerovatnije. Meni smeta recimo Sledge koji stalno forsira striktno provodjenje zakona i citira clance iz zakona itd. a sam je priznao da se zalio na neku kaznu zbog neke sitnice koju policajac nije ucinio po propisu. Mislim ako vec je tako principijelan zasto nije platio kaznu i preuzeo odgovornost za svoju pogresku? Lako je krsiti zakon ako znas da zbog toga, navjerovatnije, neces nastradati. Zato je i ovaj policajac vozio alkoholiziran. Da nije bilo nesrece najvjerovatnije nebi ni platio kaznu sve da su ga i zaustavili. Isto tako mislim da bi se prema vama trebalo postupati kao i prema profesionalnim vozacima jer ipak bi vi trebali biti primjer ostalim sudionicima u prometu. Nemoj ovo shvatit kao uvredu, nije mi to cilj, ali takva je priroda vaseg posla. Barem ja tako mislim.

Hm, hm... očigledno ne kužiš o čemu se radi, pa miješaš dvije različite stvari. Ja nisam platio zato jer je kolega napravio pogrešku, i normalno je da sam se žalio i da je prigovor prihvaćen. To može svatko od nas. Ne znam zašto je netko stekao dojam da trebamo biti ovce koje dragovoljno plaćaju kazne, kada ja to nisam nikada niti mislio, a nit rekao! I ja imam sada na lageru uplatnica dvije kazne po 150 kuna za krivo parkiranje, a moja žena jednu od 300 kuna za platiti, što ćeka bolje financijske dane, ali neću to moći izbjeći.

Druga krivica je u tome što krivo misliš da bi policajac trebao biti nekakav UZOR. Riječ je o službenim i zakonskim aktima i postupanjima, pa je zakon isti i za mene i za Tebe. Normalno je - a tako je svugdje, i u demokraciji i u nedemokraciji!! - da svatko u nekom svom poslu ima neke povlastice. Raja čeka u redu u bolnici, dok neki liječnik svoje poznate i rodbinu provuče na preglede u roku "mam sad". Moj frend, koji radi u auto-kući, ima besplatne servise i pranje auta i mašine, dok ja to moram debelo plaćati. Zaposleni u npr. Croatia Airlinesu imaju besplatne letove, ili međunarodne letove za samo 15% cijene, pa putuju po svijetu za manje para nego ti ili ja do mora, i to putuju zrakoplovom! I tako dalje... uglavnom, svaki posao ima za svoje zaposlenike svoje prednosti i mane, i takvog režima nema koji će to baš do kraja uspjeti stjerati u red, jer ipak smo svi mi ljudi. Policija ti upada u oko jer je to nešto što ti je trn u oku, gotovo jedini, dok uživaš na motoru, ali jebiga! To je sport koji ima takve popratne pojave. Policajci su isto tako ljudi kao i svi drugi, mada bih ti rekao da bih radije bio kao mnogi vi, nego kao policajac, jer sam kao policajac građanin drugog reda. Za te kazne i prekršaje ti ćeš platiti samo jednom, a ja dvaput, jer ću ići i na disciplinski (ukoliko sam to napravio u službi, ili ako su teže posljedice izvan službe). Uz plaćanje svega kao i ti, ja plaćam i disciplinsku kaznu, koja je gotovo redovito veća od prometne kazne, jer se ispod 10% plaće ne možeš provući. Stoga se možda ja i provučem ponekad kada je riječ o nečem malom ili bezazlenom, ali istodobno pušim puno više od vas ako je riječ o nečem težem, jer ako ti napraviš sudar, to ćeš riješiti neovisno o svom poslu, dok se za te stvari policajac nerijetko od posla može i oprostiti (što ti zbog prometne nezgode nikada nećeš, osim ako je nešto da ideš u zatvor). Zato uvijek kažem; treba stvari sagledavati sa puno strana.
 
Vozac motocikla M.C. je bio u komi. Skinut je s aparata, no medjutin jos uvijek nije pri punoj svijesti i na promatranju je. Amputirano mu je samo stopalo, a za nogu se smatra da ce biti potrebna reamputacija. Po zadnjim vijestima, trebao bi biti prevezen u ZG zbog teskog stanja. Suvozač je prosao sa slomljenom nogom i ugruvan je. Za policajca ne znam nista.
 
Sledgehammer said:
Pugsley Adams said:
wildstardude1 said:
E bok...

Neznam koliko vam je poznato ali drotovi uredno plaćaju kazne zbog prekoračenja brzine, alkohola, oduzimanja prednosti itd.
Ja sam prije oko mjesec dana platio 500,00 kuna zbog prekoračenja brzine. Nije da se falim, al' tak je.
Ova nesreća od policajca vjerovatno je van službe il' skrivila nezogdu sa mat. štetom il' je zaustavljen pa mu je vozačka dozvola oduzeta. Naš pravilnik ne podrazumijeva ostajanje bez službe ako si vozio pod uticajem alkohola a nisi prouzročio prometnu nezgodu, iako svaka nedisciplina bilo zbog kršenja ZOSPNC-a, JRM-a ili bilo kojeg drugog Zakona o prekršajima bitno utiče na službu.
Osobno smatram da ako si počinio kakvo kršenje zakona, odgovaraš kao i svaki drugi građanin, što do sada nije bio slučaj.

Svaka ti cast sto si platio kaznu a mogao si se izvuci najvjerovatnije. Meni smeta recimo Sledge koji stalno forsira striktno provodjenje zakona i citira clance iz zakona itd. a sam je priznao da se zalio na neku kaznu zbog neke sitnice koju policajac nije ucinio po propisu. Mislim ako vec je tako principijelan zasto nije platio kaznu i preuzeo odgovornost za svoju pogresku? Lako je krsiti zakon ako znas da zbog toga, navjerovatnije, neces nastradati. Zato je i ovaj policajac vozio alkoholiziran. Da nije bilo nesrece najvjerovatnije nebi ni platio kaznu sve da su ga i zaustavili. Isto tako mislim da bi se prema vama trebalo postupati kao i prema profesionalnim vozacima jer ipak bi vi trebali biti primjer ostalim sudionicima u prometu. Nemoj ovo shvatit kao uvredu, nije mi to cilj, ali takva je priroda vaseg posla. Barem ja tako mislim.

Hm, hm... očigledno ne kužiš o čemu se radi, pa miješaš dvije različite stvari. Ja nisam platio zato jer je kolega napravio pogrešku, i normalno je da sam se žalio i da je prigovor prihvaćen. To može svatko od nas. Ne znam zašto je netko stekao dojam da trebamo biti ovce koje dragovoljno plaćaju kazne, kada ja to nisam nikada niti mislio, a nit rekao! I ja imam sada na lageru uplatnica dvije kazne po 150 kuna za krivo parkiranje, a moja žena jednu od 300 kuna za platiti, što ćeka bolje financijske dane, ali neću to moći izbjeći.

Druga krivica je u tome što krivo misliš da bi policajac trebao biti nekakav UZOR. Riječ je o službenim i zakonskim aktima i postupanjima, pa je zakon isti i za mene i za Tebe. Normalno je - a tako je svugdje, i u demokraciji i u nedemokraciji!! - da svatko u nekom svom poslu ima neke povlastice. Raja čeka u redu u bolnici, dok neki liječnik svoje poznate i rodbinu provuče na preglede u roku "mam sad". Moj frend, koji radi u auto-kući, ima besplatne servise i pranje auta i mašine, dok ja to moram debelo plaćati. Zaposleni u npr. Croatia Airlinesu imaju besplatne letove, ili međunarodne letove za samo 15% cijene, pa putuju po svijetu za manje para nego ti ili ja do mora, i to putuju zrakoplovom! I tako dalje... uglavnom, svaki posao ima za svoje zaposlenike svoje prednosti i mane, i takvog režima nema koji će to baš do kraja uspjeti stjerati u red, jer ipak smo svi mi ljudi. Policija ti upada u oko jer je to nešto što ti je trn u oku, gotovo jedini, dok uživaš na motoru, ali jebiga! To je sport koji ima takve popratne pojave. Policajci su isto tako ljudi kao i svi drugi, mada bih ti rekao da bih radije bio kao mnogi vi, nego kao policajac, jer sam kao policajac građanin drugog reda. Za te kazne i prekršaje ti ćeš platiti samo jednom, a ja dvaput, jer ću ići i na disciplinski (ukoliko sam to napravio u službi, ili ako su teže posljedice izvan službe). Uz plaćanje svega kao i ti, ja plaćam i disciplinsku kaznu, koja je gotovo redovito veća od prometne kazne, jer se ispod 10% plaće ne možeš provući. Stoga se možda ja i provučem ponekad kada je riječ o nečem malom ili bezazlenom, ali istodobno pušim puno više od vas ako je riječ o nečem težem, jer ako ti napraviš sudar, to ćeš riješiti neovisno o svom poslu, dok se za te stvari policajac nerijetko od posla može i oprostiti (što ti zbog prometne nezgode nikada nećeš, osim ako je nešto da ideš u zatvor). Zato uvijek kažem; treba stvari sagledavati sa puno strana.

Povlastica da ti ne placas kaznu za prekrsaj koji si ucinio zato sto si policajac ne postoji nigdje u zakonu, vec kad se na njega pozivas, a nije niti moralno od tebe. Tvoj posao predstavlja provodjenje zakona i kao takav ti bi trebao biti uzor provodjenja tog zakona. Zar ti smatras da je uredu to sto lijecnici, za primjer, primaju one koji plate ili rodbinu preko reda dok jedan obican covijek ceka i po nekoliko mjeseci za nekakav pregled koji traje 15 minuta? Ja se nadam da ce takvi ljudi jednom odgovarat za svoje greske, jel netko mozda umire dok se njegovoj rodbini izlazi u susret. To je trulo u nasoj drzavi a ne povlastica. Svjestan sam da je to nemoguce iskorijeniti, ali ako cemo to prihvatiti zdravo za gotovo nikada nam nece biti bolje. Gledaj nemam ja problema sa policijom, samo su me jednom zaustavili i to je bilo u gluho doba noci radi kontrole pretpostavljam. Do sada sam samo platio kaznu za parkiranje 40kn. Sto se tice tvoje kazne, jel si ti napravio taj prekrsaj? Jel to zabiljezeno? Ako je zasto si se zalio? Na temelju toga sta policajac nije imao kapu na glavi ili neke slicne tehnikalije? Nisam ni ja glupa ovca da placam kojesta, ali ako sam kriv platit cu. Mislim zasto bi ja stao ako vidim da policajac vozi slalom po cesti ili ako je parkiran na zelenoj povrsini ili na cesti dok, neznam ide na kiosk? Po tvojoj logici i profesionalni vozaci bi mogli rec da su oni gradjani drugog reda jel zamisli nesmiju vozit vise od 8-9 sati a zuri im se doma obitelji, a mi mozemo vozit koliko nam se hoce. Ako ti nisi primjer vozacima kako se ponasati na cesti zasto si onda izabrao to zanimanje? Pa nemozes bit "baraba" i u isto vrijeme provodit zakon, to pali samo u filmovima. Nadam se da se ne ljutis na mene ni na moje komentare, ponavljam nije mi cilj niti vrijedjati niti omalovazavati tvoj posao. Svjestan sam da je tezak ali imao si izbor. :piva:
 
Znam da nije moralno da se pravdam nekom povlasticom koja ne postoji u zakonu, ali to je stanje stvari. Tvoj je problem što možda Ti imaš puno veći interes uživati u mojoj povlastici nego ja u Tvojoj, mada nemam pojma čime se baviš i u čemu se sastoji neka tvoja povlastica, koju moguće trebam ali mi nije dostupna... Moram Ti ipak reći da ja, kao policajac, NE MORAM biti nikakav uzor, jer to niti ne piše nigdje, osim možda u Tvojim mislima ili osjećajima (što je lege artis potpuno irelevantno i nevažno), dok zakonski gledano ja sam izjednačen sa bilo kim drugim. Zakon postoji, takav je kakav je, i svi se mi moramo ponašati u skladu sa njim, i bla bla bla nadalje o teoriji prava, koju svi znaju ali se nitko ne ponaša u skladu sa njom. Poznajem vrlo dobro ponašanja vozača, i mogu govoriti o tome kakvi su naši ljudi vozači i kako se ponašaju u prometu, sa bilo kojeg aspekta. Kao i drugdje, nema nikakve generalizacije, ali postoje određeni obrasci ponašanja, i postoji određeni postotak veličine grupacija raznih ponašanja i njihove zastupljenosti. Ja sam pred zakonom odgovoran kao i svako drugi, dapače čak i odgovorniji u određenim segmentima, samo što taj segment nije da ja moram biti "zakonitiji" od bilo koga drugog (jer to i ne stoji nigdje u zakonu). Ja sam samo kao državni službenik obvezniji poštivati Zakon o radu ili o državnim službenicima, ali nigdje ne piše da moram služiti kao primjer bilo kome. I mi smo ipak samo ljudi.

Glede nekih poziva do sada, a kojima bih ja "trebao" objasniti neke fore kako prepoznati propust policajca i tako se opravdati, opet ponavljam da se svatko od nas može opravdavati samo i jedino ako je u pravu i ako poznaje zakonite radnje i postupke kojima je podložan i koje mora, kao stranka u tom postupanju, i dobiti. A to i piše u zakonima i podzakonskim aktima, koje su pak javne naravi, i besplatno dostupni svakome, jer je svatko OBAVEZAN poznavati zakone koji ga se tiču na bilo koji način. To ne znači da treba štrebati zakone napamet, ali da određene članke koje vas se tiču treba poznavati, to je točno. I ne treba jako puno truda ili vremena da bi bili "pametni" i da bi smireno i kao "ravnopravan" partner ulazili u nekakav pozitivan sukob sa policijom, sudom ili bilo kime drugime. Treba samo volje. Jer još su stari Latini rekli "Ignorantia iuris nocet" (nepoznavanje prava škodi!). I bili prokleto u pravu.
 
Stavi, npr, ruku na srce i priznaj samom sebi - i Ti i svi ostali! - jeste li uopće ikada pročitali, makar i samo jednom, Zakon o sigurnosti prometa na cestama? I to bilo koji; ne samo ovaj "novi", već i onaj zadnji, i predzadnji, pa čak i onaj još iz vremena Juge? Da o Pravilniku o načinu postupanja policije u nadzoru prometa ne govorim! A tu leže tajne koje muče mnoge ovdje... Međutim, iz iskustva znam da 99% ljudi na spomene toga samo odmahuje rukom, mogu reći i da bahato (i, naravno, pogrešno!) smatraju kako oni to "sve znaju", da to znaju već "100 godina, jer toliko i voze", a kada bi sada napravio jedan običan test među svim tim znalcima, ne sumnjam da bi rezultati bili porazni.

Koliko se ljudi vozi sa krivim svjetlima (ako ih uopće upale)?. Znaju li da se samo sa upaljenim pozicijama uopće ne smije voziti, kao niti sa maglenkama ako za to ne postoje uvjeti? Da vozilo ne smije imati zatamnjeno vozačko i prednja bočna stakla više od 20%? Da se za vožnju u rikverc obavezno pale sva 4 žmigavca? Da je nagli start, uz škripu guma, kažnjiv prekršaj? Da državljani RH ne smiju u RH voziti strana vozila osim ako nemaju boravišnu i/ili radnu dozvolu zemlje iz koje je to vozilo, ili ako vlasnik vozila nije prisutan u vozilu? Da se... ma badave je to tupiti ljudima koji najviše vole tražiti kruha preko pogače... možda i zato jer je vozačka kultura odraz opće kulture.

Proble je jedino u tome što kod nas caruje nekultura.
 
Ma nije stvar u mojoj ljubomori na tvoju "povlesticu". Ja se u principu vozim lagano, cak sam i Banditu digo tlak svojom voznjom :mrgreen: Ali zasto bi ja pazio kad vidim kretena da divlja? Mislim kaj sam ja budala?
Je tocno je da to tako pise u zakonu. Kad sam rekao da bi trebao biti primjer, nisam mislio da moras bit bezgresan. Naravno grijesis kao i svi ostali. No kazem ti ako ja vidim policajca da prestigne kolonu i stane na zebru da nebi cekao, ako vozi slalom, ako vozi prebrzo, ako postize nepotrebno visok broj okretaja motora pri kretanju....ili slicno, a radi to zato jel ga boli briga. Kakvu to onda poruku daje meni vozacu? U pravu si u svemu sto si napisao, no ja to pokusavam gledat s neke moralne strane. No dobro, vjerovatno zivim u zemlji snova. Jednoga dana kada cu vozit svoj motor, zbilja ne vidim razloga da stanem. Ako vama kao izvrsiocima zakona nije stalo zasto bi meni bilo? Nemam zivaca gadjat jel policajac koji me zaustavio bajker il zadrta seljacina, mislim i tako mi nemoze nista.
 
dobro dokle ce to vase prepucavanje :x

:mrgreen:
 
Ti, Pugsley, možda i živiš u zemlji snova, ali si izašao na cestu koja vodi iz nje... Tvoj revolt baš i nije opravdan, jer ponašanja na koja se pozivaš nisu pravilo, već iznimke, i one su odraz nekulture i primitivizma. Ako želiš biti takav, nema problema, samo izvoli, samo kada zbog toga nejebeš, nemoj dolaziti ovdje plakati kako su svi gnjide i gadovi, a ti, jadan i nevin, najebao... jer ja se uvijek ugledavam u bolje od sebe, a ne u lošije. Mada linija manjeg otpora vodi baš ovim potonjima. I to, da sam iznad njega u kulturi i zakonitom ponašanju, je jedno od najjačih oružja i protiv policajca, i protiv suda, i protiv bilo koga tko bi ti išao srati. E sad, ako ti baš voliš stajati u govnima zajedno sa glupanom, i sa te pozicije se svađati sa njime, izvoli. Samo tamo je sklisko, i padneš u govna... a to je loše. Znaš onda onu staru priču; dok zec dokaže da nije medvjed, odoše muda...

Tomee: ako ti voziš u Hrvatskoj vozilo sa stranim tablicama, a nemaš boravišnu i/ili radnu dozvolu u toj zemlji iz koje je registrirani auto, onda pokraj tebe u autu mora biti vlasnik tog auta (znači da je dozvoljena situacija koja je u praksi jako rijetka, a to je da ti netko dozvoli da ga voziš u njegovom autu - npr. dođe strikan iz Njemačke, nova Mečka, Ti bi je probao... može! On sjedne na suvozačko i Ti ga voziš okolo)). Ili, naravno, imaš te dozvole, a u tom slučaju, uz vozačku i prometnu, sa sobom moraš imati i HR putovnicu u kojoj su udarene te dozvole, ili ako imaš dvojno državljanstvo, trebaš i strane isprave kojima to dokazuješ. Naravno da se, u slučaju dvojnog državljanstva (HR i još neko), za vrijeme dok si u Hrvatskoj, moraš identificirati hrvatskim ispravama. Treća mogućnost izvan ove je ona kada uvoziš vozilo sa zoll-tablicama, koje se i ne računaju kao prave, a i jako kratko traju (od tjedan do mjesec dana), pa onda voziš vozilo koje je praktično sa stranim tablicama, a nemaš papire rada ili boravka u inozemstvu, samo što tada moraš imati kod sebe papire koji dokazuju tu kupovinu auta, kao i valjanost osiguranja (ona mala zelena debela knjigica za aute iz Njemačke, npr.).

P.S. Beeblebrox, ako hoćeš zgaziti Rivija, možda Ti to na nekom lokalnom sudu, gdje ga poznaju, uzmu i kao olakotnu okolnost!
 
Ja radin u škveru i jebe mi se za svih vas. Iman povlasticu da od 7 do 15 ne smin izać vanka i ko mi šta može. Ako me oćete vidit, morate vi kroz žicu unutra. Aha, da vas sad vidin. :x
 
Ja necu dolaziti tu plakati jer meni nije cijeli svijet kriv za moje greske. Linija manjeg otpora i je problem u ovoj prici. Dok ljudi ne postanu donekle principijelni nece ni bit bolje. Ove iznimke nazalost i nisi toliko male koliko mislis, no dobro nadam se da ce ih biti sve manje.