Poliranje alu felgi?

arllen

New member
Da li tko zna nekog tko polira aluminijske felge, onak iz mat,rugano u glatko i sjajno

molil bi adrese, tel.
Hvala.
 
nemoj....za odrzavanje su katasrofa....to je onako...za napraviti jedan dir po suhom vremenu... :palacdolje:
 
bmw m 5 said:
nemoj....za odrzavanje su katasrofa....to je onako...za napraviti jedan dir po suhom vremenu... :palacdolje:

to je radio Vukopas sebi, ali mislim da više nebi jer je mukotrpan posao...

...zašto katastrofa? Mogu li se prelakirati bezbojnim lakom  :misli:
 
Ljubo_01 said:
to je radio Vukopas sebi, ali mislim da više nebi jer je mukotrpan posao...

...zašto katastrofa? Mogu li se prelakirati bezbojnim lakom  :misli:

Pa su nakon kračeg vremena kad se lak ošteti kao stare i oštečene felge  (isprobano i definitivno nevalja lakirati )
 
arllen said:
Da li tko zna nekog tko polira aluminijske felge, onak iz mat,rugano u glatko i sjajno

molil bi adrese, tel.
Hvala.

Ima jedan dečko u Bestovju. Neznam adresu, ali ga je jednostavno naći.
Ideš iz ZG prema Samoboru, i skreneš lijevo na semaforu u Bestovju. Nakon 50tak metara sa lijeve strane je vulkanizerska radnja i to je taj.
Radio je mom frendu na autu i ispalo je kao kromirano.
 
arllen said:
Da li tko zna nekog tko polira aluminijske felge, onak iz mat,rugano u glatko i sjajno

molil bi adrese, tel.
Hvala.
Ako ti je motor za svaki dan onda ih nemoj polirat,a ako ti je za đir jednom u tjedan dana samo kad je predivan dan onda ih ispoliraj.
 
To je u k***u za održavati, meni frend sebi na cbr-ki polirao i nakon pol godine ponovo ofarbao...
Sve se vidi, pa nakon nekih 10-ak dana moraš opet finiširati, malo matira....
Bolje u neku looodu boju ofarbati....npr.šućmurastu??  :LOL:  :LOL:
 
Tako je meni na roxu samo još jedna obaveza u životu svako tolko bi to trebalo ponovno malo ispolirat jer požmari.
 
meni je to ok,a i volim uredan i čist motor pa mislim da nije teško tu i tamo malo paste na krpicu i okrenit 2 kruga....
 
Malo ste skrenuli sa teme pitanje je tko polira al felge i na to pitanje traži se odgovor .

Treba reći istinu da svako sebi polira felge jer je malo onih mislim da ih nema tko će polirati felge nekome drugom .

to svako tko se odlući radi sam za svoju dušu. I kako si napravi tako mu budu ispolirane .

Postoje i samo pokušaji pa to ne lići na ništa .

Zato uhvati se posla jer je zima pred tobom .  (y)
 
Garich said:
meni je to ok,a i volim uredan i čist motor pa mislim da nije teško tu i tamo malo paste na krpicu i okrenit 2 kruga....
Je ok je to ali nije to motor za svaki dan i nije to malo paste pa okrenut 2 puta jer je osjetljivo na svaki kurac koji ga dodirne bolje je kromirat
 
Garich said:
meni je to ok,a i volim uredan i čist motor pa mislim da nije teško tu i tamo malo paste na krpicu i okrenit 2 kruga....

na jednoj takvoj poliranoj felgi posli vožnje po kiši potrebno je najmanje pola sata rada da joj vratiš sjaj i da nema niti jedu flekicu . pa onda otpada tvoje ramišljanje oko malo paste na krpu i zavrti 2 put . to zaboravi . Prvo kad kreneš polirati uhvati te muka što si uopće to krenuo raditi , a nakon toga kad okončaš poliranje dolazi održavanje koje kako rekoh nemože se shvatiti kao što to ti misliš .
 
To mi je najgore dok skineš svu boju pa dok pobrusiš svu felgu da bude glatka pa tek onda pasta još mi je ostala prednja za završit i motor gotov a meni se neda kad se samo sjetim kolko me muke čeka,a kad sam počeo mislio sam to završit u tjedan dana,aveć je prošlo godinu i pet mjeseci sad ću se preko zime morat ulovit da to završim do ljeta sve drugo je gotovo.
 
black-rox said:
Je ok je to ali nije to motor za svaki dan i nije to malo paste pa okrenut 2 puta jer je osjetljivo na svaki kurac koji ga dodirne bolje je kromirat

vozi se onda samo vikendom  :LOL: a što se tiče kromiranja aluminija u Hrvatskoj.... :palacdolje:
 
deep said:
na jednoj takvoj poliranoj felgi posli vožnje po kiši potrebno je najmanje pola sata rada da joj vratiš sjaj i da nema niti jedu flekicu . pa onda otpada tvoje ramišljanje oko malo paste na krpu i zavrti 2 put . to zaboravi . Prvo kad kreneš polirati uhvati te muka što si uopće to krenuo raditi , a nakon toga kad okončaš poliranje dolazi održavanje koje kako rekoh nemože se shvatiti kao što to ti misliš .

Riješi se to lako, ispoliraš felgu i prešpricaš je bezbojnim lakom...onda nema zajebancije oko čišćenja poslije svake kapi kiše :mrgreen:
 
max34 said:
Riješi se to lako, ispoliraš felgu i prešpricaš je bezbojnim lakom...onda nema zajebancije oko čišćenja poslije svake kapi kiše :mrgreen:
Lak požuti ili počne otpadat i nema dobar sjaj kad lakiraš :LOL:
 
ja sam sebi polirao kompletne felge i dekl na runneru, lijepo to izgleda, ali to je ziva muka, nikad vise, a da ne pricam o odrzavanju, poslije svakog pranja skutera morao sam bar jos preko sat vremena odvojit samo da ocistim felge da bi izgledale kak spada, a preporucio bi ti da se sam bacis na posao ako imas volje i zivaca, a imas i drugu varijantu, odnesi kromirat, no to bi te moglo puno kostati
 
X-Spirit said:
ja sam sebi polirao kompletne felge i dekl na runneru, lijepo to izgleda, ali to je ziva muka, nikad vise, a da ne pricam o odrzavanju, poslije svakog pranja skutera morao sam bar jos preko sat vremena odvojit samo da ocistim felge da bi izgledale kak spada, a preporucio bi ti da se sam bacis na posao ako imas volje i zivaca, a imas i drugu varijantu, odnesi kromirat, no to bi te moglo puno kostati
Stavi koju sliku da vidimo kako izgleda.
 
black-rox said:
Lak požuti ili počne otpadat i nema dobar sjaj kad lakiraš :LOL:

Požuti kad radi netko tko ne zna.... :jesus:
Sjaj nije tako jak kao kad se samo ispoliraju, ali je dobar i nema sranja poput čišćenja i poliranja svakih 10 dana.... :LOL: :LOL: