Poliranje vizira na motoru...

Blue_Knight

Member
Jel ima tko kakvih iskustava s poliranjem vizira od pleksiglasa na motoru?
U manualsu stoji da je sitne ogrebotine moguće ispolirati ali ne piše s čim i gdje kupiti...
 
Inače letim jdrilice koje vuku šleperski avioni pa usljed loših pisti kamenćići dosta oštećuju vizire
U klubu su donosili polir paste koje stvarno sklanjaju takve ogrebotine i popravljaju vizuru. U to sam se i sam uvjerio
Pokušaću ti naći ime paste za poliranje a ako ti nije mrsko skoni u neki Aero Klub gdje lete jedrilice neka ti posude malo paste vjerovatno imaju jer je to stalni problem na sporckim jedrilicama i avionima koji koriste travnate piste.
Admir
 
Bok!
Imaš u moto dućanima (Louis, Polo, Hein Gericke...) pastu za poliranje plastike, pakovanje u tubi. Stvar djeluje, no moraš biti uporan, a i mogu se riješiti samo vrlo sitne ogrebotine ili zamućenja na viziru. Jače ogrebotine vode prema zamjeni vizira :(
 
probaj sa pastom od 3M-a
 
Hvala na savjetima, inače po svim domaćim moto shopovima gdje sam do sada pokušavao nabaviti tu pastu odgovor je bio da je ne drže...
 
Apropos folije, jel ima tko iskustva sa ljepljenjem tamnije folije na (prozirni) vizir (vjetrobran)?
Mislim na onu foliju za zatamnjivanje šajbi na autima.
 
Prvo: paste po domaćim dućanima nema jer je u nabavi dosta skupa, pa se domaći poduzetnici ne upuštaju u nabavu za dućan

Drugo: folija za auto stakla se nemože zalijepiti na pleksi od motora jer je previše zakrivljen, a i problem je to kak treba nalijepit na plastiku

Postoje nove prozirne folije za lijepljenje na tank i oklope protiv ogrebotina al još nisam isprobao. Inače su namijenjene za aute na mjestima gdje lupa kamenje ili se mogu očekivati ogrebotine npr. ispod kvaka vratiju



Ona pasta za poliranje ekrana od mobitela bi mogla funkcionirati. Ona zapravo ne polira nego zapunjava rupe pa se ogrebotine ne vide.





srki
 
Zimus sam probao ispolirati vizir.. kupio sam polir pastu (sonax), vodobrusni 500, 1000, 1500 i 2000 i stvarno sam si dao truda, ali nisam uspio ispolirati vizir do one mjere do koje sam želio (šmirglao sam i polirao i po nekoliko sati 5 dana uzastopno i  :( ). Jel ima tko kakav savijet što napraviti da rješim ovaj problem, jel mi se nedaje 100+ eura za novi! (čujem da postoje nekakve prozirne folije pa me zanima gdje se to može nabavit, kako to vizualno popravlja stvari i sl..) 
 
kresho777 said:
Zimus sam probao ispolirati vizir.. kupio sam polir pastu (sonax), vodobrusni 500, 1000, 1500 i 2000 i stvarno sam si dao truda, ali nisam uspio ispolirati vizir do one mjere do koje sam želio (šmirglao sam i polirao i po nekoliko sati 5 dana uzastopno i  :( ). Jel ima tko kakav savijet što napraviti da rješim ovaj problem, jel mi se nedaje 100+ eura za novi! (čujem da postoje nekakve prozirne folije pa me zanima gdje se to može nabavit, kako to vizualno popravlja stvari i sl..)
Prešpricaj ga bezbojnim lakom, mozes u dvije-tri ruke. Oprobano :wink:
 
Imaš u TP-autosportu za naručit(webshop) Autosol polir pasta za uklanjanje ogrebotina sa stakla te raznoraznih plastika.

Ja sam ispolirao mobitel s tim (nije stakleni zaslon) i ispalo je super,ali naravno one dublje ogrebotine su ostale.

Samo radi rukom,od biaksa ili flekse(polirke) se materijal jako ugrije,i lako ga je propalit.
 
kresho777 said:
Zimus sam probao ispolirati vizir.. kupio sam polir pastu (sonax), vodobrusni 500, 1000, 1500 i 2000 i stvarno sam si dao truda, ali nisam uspio ispolirati vizir do one mjere do koje sam želio (šmirglao sam i polirao i po nekoliko sati 5 dana uzastopno i  :( ). Jel ima tko kakav savijet što napraviti da rješim ovaj problem, jel mi se nedaje 100+ eura za novi! (čujem da postoje nekakve prozirne folije pa me zanima gdje se to može nabavit, kako to vizualno popravlja stvari i sl..)

Pogledaj u baumaxu ili uradi sam, ima XERAPOL pasta za poliranje plexija, nije jeftina, ali je dobra.
 
Bila je tema prije koju godinu...neki lik sa plavom apriliom, je slikama potkrijepio kako se polira sa tom pastom far i vizir ali ju ne mogu sada naći  :shock:
 
http://him.hr/index.php?page=product&mid=7&cid=9&pid=151
Evo gore jedan link za pastu za poliranje pleksija.

Ili može i pasta od 3M.
http://www.ehom.co.rs/program/3m.htm

3M paste upotrebljavaju za poliranje farova na autima koji su od pleksija samo je skupa ko vrak 250 kn ali je pakirana od 1 litre to ti je za cijeli život.
U trgovinama boje i lakova ( auto lakova ) ti je prodaju na gramažu .

Ili odeš kod ovih koji poliraju farove na autu to ti je 100 kn

Ja sam probao polirati far na autu.
Prvo sam pobrusil na vodu sa 2000 i onda sam poliran sa onom prvom ( prvi link ). Bolje je nego što je bilo ali nije ko novo.
 
Nakon kaj sam isprobavao poliranje s dvije 3M paste (grublja i finija) i profi polirkom skužio sam da je puno jednostavnije i bolje ne biti škrt i kupiti novu šajbu.

Dakle, preporuke su da svoje vrijeme, novac i trud ne trošite na te gluposti
 
M900 said:
Pogledaj u baumaxu ili uradi sam, ima XERAPOL pasta za poliranje plexija, nije jeftina, ali je dobra.

70kn i odlična je