Polugeneralka - Honda Dominator 650

Žaba

New member
Evo pošto komplet slažem ovaj motor, na red je došla i mašina. Namjera je bila samo izmjena lanca razvoda, ali kad sam raskopao pola mašine skužio sam da ima još dosta posla, tak da sam zato odlučio napravit polugeneralku  :mrgreen: i zato sam i otvorio novu temu.
Skužio sam da lijevi ležaj radilice do magneta ima lufta tak da ću ga morat zamijenit, a usput i onog na drugoj strani. Kad je već sve raskopano, onda ću zamjenit i karike, a i gumice ventila kad je već glava raskopana. Danas sam raskopao skoro sve, još sutra moram magnet skinut i otvorit ju na pol. Našao sam nekakve špene malo veće, a još nisam skužio od čega je tak da me sad malo i to muči uglavnom vidjet će se sutra sve  :mrgreen:
Evo za sada par slika, pa ću stavljat još kako će teć radovi
 
Big single- samo karike  :misli:  ... pratim
 
Ne gledaj cilindar, dat ćeš mu još za mislit  :LOL:
 
cilindar je dobar i ne treba se brusit ako na to mislite, i karike ne bi trebalo mjenjat jer su još sasvim dobre ali ako ih promjenim ne može škodit ili možda griješim  :misli: prosvjetlite me  :jesus:
 
ma šalim se, bar ja, al kad već rastavljaš sve u šaraf složi kak se šika  ;)

neznam koja je tolerancija za karike i ak klip nema lufta , ti najbolje znaš , bezveze ovak preko slika išta određivat  , imaš mjere i udri  ;)

I slikaj , rijetko se kome da ovak slikat cijeli postupak  :mrgreen:
 
čuj na satu piše 50 000km, e sad kolko stvarnih ima neznam, ja sam ga kupio u dosta lošem stanju zato da ga i napravim cijelog iz nule(ima ovdje tema svega ostaloga http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,216540.0.html)
e sad dok je magnet bio gore bilo je kao lufta, danas kad je sami ležaj dole ne mogu baš skužit da ima, ali vjerovatno pod opterećenjem ima tak da ih mjenjam oba dva kako god  (y)
 
evo danas je komplet sve raskopano pa evo par slika  :D    sve je odmašćeno, očišćeno sad još treba samo sve pripremit za lakiranje (bar ono kaj se lakira)  :mrgreen:
 
uglavnom nisam slikao sve korak po korak kako sam rastavljao ali kad ću slagat nadam se da ću imat vremena i volje pa ću probat poslikat korak po korak  (y)
 
i čini mi se da sam našao uzrok onom lupkanju što se čulo dok je motor radio, najvjerovatnije to nije bio lanac razvoda neko ovo ispod na slici... nisam uspio skužit odakle je ta špena došla jer je sve ok, možda jedino prije nekada pa je ovo ostalo a neko zamijenio sjebani dio, drugo mi ništa ne pada na pamet, uglavnom ovo se zavuklo između dva zupčanika, i vjerovatno tu nije bilo u balansu i treslo je , a i malo zapinjalo po kučištu (istina zato kaj je i bilo to sve kak je sam ga i kupio)  :mrgreen: .sva sreća da sam na vrijeme skinuo dole mašinu da nije kaj od tog smeća povuklo u cilindar ili pumpu ulja  :mrgreen:
 
Kad ti je sve rastavljeno, šteta je ne napraviti rebore na specijalu, klip+karike je možda max. 1000 kn i još
honanje cilindra 200 kn...Nije neka lova, a bit će sve novo... (y)
 
Žaba said:
i čini mi se da sam našao uzrok onom lupkanju što se čulo dok je motor radio, najvjerovatnije to nije bio lanac razvoda neko ovo ispod na slici... nisam uspio skužit odakle je ta špena došla jer je sve ok, možda jedino prije nekada pa je ovo ostalo a neko zamijenio sjebani dio, drugo mi ništa ne pada na pamet, uglavnom ovo se zavuklo između dva zupčanika, i vjerovatno tu nije bilo u balansu i treslo je , a i malo zapinjalo po kučištu (istina zato kaj je i bilo to sve kak je sam ga i kupio)  :mrgreen: .sva sreća da sam na vrijeme skinuo dole mašinu da nije kaj od tog smeća povuklo u cilindar ili pumpu ulja  :mrgreen:


e sad kad sam raskopao ta dva zupčanika između njih su nekakve opruge koje koje ih drže skupa, tak da se u principu to samo raširilo, izvadio sam taj komadić van i sve je ok sad, ništa se nije spigalo hvala bogu
 
AnteK said:
Kad ti je sve rastavljeno, šteta je ne napraviti rebore na specijalu, klip+karike je možda max. 1000 kn i još
honanje cilindra 200 kn...Nije neka lova, a bit će sve novo... (y)

to ćemo na sljedećih 50tkm, tj. najvjerovatnije neću ja nego neko drugi  :mrgreen:  za sada stvarno nema nikakve potrebe jer je ovo u odličnom stanju tak da  (y)
 
Žaba said:
i čini mi se da sam našao uzrok onom lupkanju što se čulo dok je motor radio, najvjerovatnije to nije bio lanac razvoda neko ovo ispod na slici... nisam uspio skužit odakle je ta špena došla jer je sve ok, možda jedino prije nekada pa je ovo ostalo a neko zamijenio sjebani dio, drugo mi ništa ne pada na pamet, uglavnom ovo se zavuklo između dva zupčanika, i vjerovatno tu nije bilo u balansu i treslo je , a i malo zapinjalo po kučištu (istina zato kaj je i bilo to sve kak je sam ga i kupio)  :mrgreen: .sva sreća da sam na vrijeme skinuo dole mašinu da nije kaj od tog smeća povuklo u cilindar ili pumpu ulja  :mrgreen:

da nema ta špena veze sa polutkom radilice koja je bliže toj kontrabalansnoj osovini?
ta polutka mi izgleda kao da je strugala po nečemu  :misli:  . . .
 
nema, strugala je po kucistu, to je druga strana koja nije do radilice  (y)
 
AnteK said:
Kad ti je sve rastavljeno, šteta je ne napraviti rebore na specijalu, klip+karike je možda max. 1000 kn i još
honanje cilindra 200 kn...Nije neka lova, a bit će sve novo... (y)


daj ti meni to "nije neka lova" i ja ću si promijeniti neke stvari ....  :jesus: :LOL: