Pomoć dedi, Kawa GPZ 600 R

letecideda

Member
Ljudi pomozite...
Ovaj moj starac mi je zadao problem koji za sada ne mogu riješiti.
Dakle ovako, otišao je bendix anlasera. Mislim da svi znamo kaj je to. I nakon dvije godine ( hoće upaliti, neće upaliti) ja odlučio njega raskopati. Godina imam a i mehaničkog znanja dosta. I da ne duljim, sve je išlo glatko do alternatora (lijeva strana). Moj stari ima 80 banki (imam tokarski stroj, po hrvatski, ali nikad nismo imali cajta da me naući narezivati navoje a sad obadva nemamo više živaca da to pokušamo, prešla baba s kolaćima) i on mi napravi radapciger. Trebalo mu je oko dve vure ali to je to, sada. I sada, nejde magnet dolje. Nejde i nejde. Uzeo fen, grijem, tuckam... Tolko je vruč da se bojim de se nebuju rastopili namotaji ispod. Ništa. Popili pivu i odustali. Jutro je pametnije od noći.
Pitanja!!!
Da li dobro radim da izvadim magnet?
Da li moram skinuti blok cilindara ili mogu ići na pola a da klipovi ostanu unutra? Znam da nemože ali me hvata panika kako nakon toga opet ugurati klipove u blok (nemam onu stvarčicu za montažu klipova u cilindre, ma kako se zvala)?
Ima li neka caka kako odvojiti lanac od radilice (primarni) jer odmah iza njega je sklop zubčanika bendiksa i još puno toga?
Ajde ljudi, pomozite dedi da se još malo vozi pod stare dane...
 
Ovo je da se čovjek zamisli. Od tisuća ljudi glasa čuti nije. Totalno ste me bacili u depresiju.
Dobro, pomoć mi više nije potrebna. Blok cilindara je dolje, klipovi su poskidani i to je to. Magnet je još gore i nakon pet slomljenih radapcigera i specijalno napravljenog alata nije se pomaknuo ni za milimetar. Kao da je zavaren na radilicu. Niti milimetar. Imam osječaj da će puknuti radilica na pola...
I da je navučen na vruče (crveno), da je zalijepljen, da nije original i da je na bilo kakvu silu stavljen, morao se pomaknuti i dati nekakav znak.
Ispada  da su magnet i radilica jedan komad...
Nisam toliko pametan a vidim da se i nitko od vas nije htio javiti.
Ništa, u ponedjeljak ga vozim ili Markezu ili u Karlovac ali sam potpuni pesimista i imam osječaj da će se dogoditi nekakvo zlo...
 
Na tdm-oldmoto.com sam pročitao da čovjek prodaje magnet za GPZ 600 R, pa ako je tu riječ o istoj stvari vrijedi nazvati i pitati kako ga je skinuo  :misli:

inače servise i sve što treba radim kod Markeza i siguran sam da će imati strpljenja i volje pozabaviti se tim problemom i riješiti ga ili dati savjet
 
Magnet je još tamo gdje je i bio, sve lijepo stoji u jednoj kutiji i čeka ovu zimu da se nešto napravi. Vjerojatno će se ići na grijanje brenerom. Već sam se pomirio s time da trebam drugi magnet i namotaje ali nikad se nezna, možda nešto od toga ostane upotrebljivo. Danas ima i tih kineskih dijelova, uz znanje i alat sve se da pripasati...