(Pomoc) Parking motora, bez garaže.

HSX12

New member
Eto zanima ke kako to riješavate. U razmisljanju o nabavke dotičnog javio se problem parkinga, ali naravno većina stanara u zgradama nema svoje garaže. Dali parkirate svoj motor pred ulazom, dali imate problema s kišom,vjetrom , kako ga zaštit od krađe i vandalizma. Ajde molim da iznesete neke od svojih dojmova (opširnije) , pogotovo ekipa iz Zga. Thnx  (y)
 
A cuj ako mora biti vani, onda obavezno cerada, da se malo sacuva, ako nista u betonu dolje imati onu metalnu U sipku za koju ces ga postenom lancugom vezati, ali po mome jos i dobar alarm i kasko, s tim si zaista siguran, nesto je veci pocetni trosak ali ako to pregrizes usudio bih se reci da mozes bezbrizno spavati.
 
Držim ga u haustoru.

Bilo je problema i natezanja sa susjedima. Jer je to "bomba od 10L benzina koje čekaju da eksplodiraju", pa "klinci će mi se skuriti na auspuhu", ....
Išao od jednog do drugog i pristojno objasnio da su zajedničke prostorije pune njihovog smeća i da ga tamo ne mogu zagurati, da je motor registriran - dakle po pitanju države - siguran i da ću ga maknuti na cestu kad oni svoj auto budu ostavljali otključan sa spušenim prozorima.
 
Kada sam živio u zgradi, htio sam ga držati prvo u kotlovnici, pa su mi rekli da moram tražiti razno-razna dopuštenja koja najvjerojatnije ne bi dobio, pa sam od toga odustao. Na kraju sam ga smjestio u prostoriju za bicikle. To je bila jedna dodatna prostorija u zgradi koju je prvo koristila čistačica a onda je dobila dodatnu namjenu kao ostava za bicikle. Bila je ok i za motor jel je imala i direktan izlaz na cestu bez stepenica.
Raspitaj se i po ostalim zgradama, sigurno bu se našla neka rupa di moš gurnut motor.
 
nađeš kompića koji ima neki prikladan dovoljno prazan prostor i sparkaš motor kod njega ili ak hočeš javi se imam kompića koji iz usluge čuva motore kroz zimu za siću - lokacija Zaprešić.
Znam neke kaj drže motor u dnevnom boravku na 8 katu, ili na balkonu na 5 katu, ima stotinu rješenja.
 
Tommee said:
A cuj ako mora biti vani, onda obavezno cerada, da se malo sacuva, ako nista u betonu dolje imati onu metalnu U sipku za koju ces ga postenom lancugom vezati, ali po mome jos i dobar alarm i kasko, s tim si zaista siguran, nesto je veci pocetni trosak ali ako to pregrizes usudio bih se reci da mozes bezbrizno spavati.
Kasko ne pokriva krađu, samo štetu.
 
e da problem je sto ga nemogu drzati u haustoru jer su tri stepenice do vrata :palacdolje: Uglavnom radilo bi se evenutalno o nekoj 125/250tici tako da mislim da nista od kaska, jer nije to GSXR ili neka mrcina da bi ju netko ukrao, ali reko ipak da pitam kako se drugi snalaze., jer uvijek imas klinaca koji ce ti sjebat stvar samo da ti napakoste  :palacdolje:

Jedina dobra stvar je sto je taj dio pod balkonom pa ne pada previse kise, jos kad bi isla cerada bilo bi cisto ok :). Također je problem što ga se nigdje nemoze vezati lancom :(.

Uglavnom pitanje sam postavio da vidim iskustva drugih, jer vidim da dosta ljudi ostavlja skuplje skutere tipa beverly i raznorazne low entry motore ispred ulaza bez ikakve zaštite.

@mg kasko pokriva i kradu ali dobijes ni 50% , a i za motore je ekstra skup, a samim time ga dosta osiguranja uopce ne nudi
 
HSX12 said:
e da problem je sto ga nemogu drzati u haustoru jer su tri stepenice do vrata :palacdolje: Uglavnom radilo bi se evenutalno o nekoj 125/250tici tako da mislim da nista od kaska, jer nije to GSXR ili neka mrcina da bi ju netko ukrao, ali reko ipak da pitam kako se drugi snalaze. Jedina dobra stvar je sto je taj dio pod balkonom pa ne pada previse kise, jos kad bi isla cerada bilo bi cisto ok :). Također je problem što ga se nigdje nemoze vezati lancom :(.

Uglavnom pitanje sam postavio da vidim iskustva drugih, jer vidim da dosta ljudi ostavlja skuplje skutere tipa beverly i raznorazne low entry motore ispred ulaza bez ikakve zaštite.

@mg kasko pokriva i kradu ali dobijes ni 50% , a i za motore je ekstra skup, a samim time ga dosta osiguranja uopce ne nudi

Meni su 2 stepenice do haustora, pa sam to riješio tako da sam napravio rampu: 1,25m × 0,5m drvo i dolje po dužini dvije šipke metalne 1,5 × 1,5 cm × 1,25m
Na 3 stepenice ti samo mora biti dosta duža - da ne struže aupuh po mjestu di počinje/završava nagib.



 
da to bi bilo moguce , kada nemi imo mutave susjede kojima su problem kolica za djecu unutar haustora. A jos jedan od problema je sto nakon te tri stepenice su vrata , pol metra ravno i opet 10 stepenica. Malo je mutav jer jedva bicikl tu stane , a motori bi iso na jedvite jade ( nemres ga smotat bas tak). Parking mi zadaje glavobolje  :wink:
 
mg749ie said:
Kasko ne pokriva krađu, samo štetu.

kasko pokriva kradju  :wink:
ne pokriva u Srbiji i tako nekim malo cudnim zemljama, ali ovisno o paketu koji imas pokriva dobar dio cijene motora

HSX12 said:
@mg kasko pokriva i kradu ali dobijes ni 50% , a i za motore je ekstra skup, a samim time ga dosta osiguranja uopce ne nudi

ja dobijem 75% i nije extra skup, mene je izasao kao obavezno osiguranje
cijena ovisi o tome koliki postotak uplacujes ti, a koliki postotak stete/kradje onda imas pokriven
 
A najam garaze? Samo treba biti uporan.
Ili ako uocis nekoga da parkira motor u garazu pitas jel ima mjesta da iznajmi pola garaze pa da se i ti ubacis k njemu?
 
Ova teme je bila već puno puta, koristi tražilicu mada u biti ni nema potrebe jer se sve svodi na dva tri lanca oko stupa, disklock i ceradu. Jedan od efikasnijih načina je da se vas par iz kvarta skupi i renta garažu. Ima i toga na forumu. :mrgreen:
 
Moj brat drzi motor u zajednickim prostorijama u zgradi, neki dan usao unutra i nade prevrnut motor. Zvao policiju i oni mu rekli da samo on moze dobiti kaznu jer motor (radi benzina navodno) ne smije drzati u zajednickoj prostoriji..

Obisao susjede i nitko ne zeli priznat.. mo's ga hebat!

Da bude stvar jos gora, motor pao na nekakve bicikle tak da ga je sjebalo sa svih strana..
 
Dok se nisam snašao za garažu, i moj je bio vani neko vrijeme. Prvo sam kupio jednu jeftiniju ceradu za motor i nije prokišnjavala, ali se kod jače kiše vlaga kondenzirala ispod cerade i na nekim dijelovima sam našao hrđave točkice koje sam jedva ispolirao. Onda sam kupio poštenu ceradu koja i nepropušta kišu i "diše", pa više nije bilo problema. Tako da ako ti motor već mora biti vani nemoj štediti na ceradi.  Ali garaža je garaža...
 
Ja ga ne bih ostavljao na ulici previše ga volim :D Ak nemaš garažu nađi neko mjesto u stanu
 
ja svojeg vežem za rasvjetni stup, i to s lancem sa 5-znamenkastom šifrom, kako mi nebi "vandali" stavljali sranja u bravicu a i da ista ne hrđa...
s tim da svako toliko promijenim šifru...
parkiram ga pored zgrade, tako da vidim sa svojeg balkona (i spavaće sobe), dosta je osvjetljeni dio i prometan i po danu i po noći, tako da ako bi netko nešto i pokušao s njim, vjerojatno bi ga ili ja ili netko drugi vidio ili čuo...
pokrivam ga sa ceradom, s tim da sam kupio jednu tanku, al ta je kak ti vodonepropusna, al nije, jer pri jačoj kiši itekako pušta, tak da tu treba biti oprezan i ne škrtarit...
ta sad služi samo da se nekaj ne isere po njemu, a kad pada kiša, onda stavljam jednu pošteniju koju sam kupio za 60 € u Louisu u Grazu...
to je u ovih godinu i pol bila dovoljna zaštita, no međutim ove godine sam imao incident na moru kad nisam mogao parkirati pred kućom već na cesti i onda mi je netko provalio u pretinac ispod volana i naravno polomio bravicu, a ništ vrijednog nije ni imao za uzeti...
tada sam odlučio kupiti alarm za 300 kn (nova bravica je koštala 270 kn), sam sam si ga ugradio, ima šok senzor koji se može podesiti u 5 nivoa, i 4 i 5 nivo su toliko osjetljivi da čim ga netko takne tuli...
sad je na 3. nivou, i to je taman...
fora mi je i kaj kad ga netko pipne počne tulit cca 3 sekunde a onda prestane ako ga nitko više ne dira, a ako ga opet dira, onda počne tulit stalno, tak da ko god hoće nekaj s njim, kad počne tulit će vjerojatno pobjeć a ovaj će prestat sam od sebe tulit...
ima i ledicu koja treperi da se zna da je ugrađen...
 
ma to sam vidio sa di prico na forum.hr :D. Uglavnom nemogu ni u stanu,nemam lift haha. A mislim da je to malo pretjerano, da sam dao zadju kunu za njega nebi ga bas u stan liftom vozio  :LOL:
 
HSX12 said:
ma to sam vidio sa di prico na forum.hr :D. Uglavnom nemogu ni u stanu,nemam lift haha. A mislim da je to malo pretjerano, da sam dao zadju kunu za njega nebi ga bas u stan liftom vozio  :LOL:

Prijatelj živi u neboderu u dugavama i kod njega na 7. katu su 2 skutera na hodniku.
Mala Yamaha Spy i Beverly 250...

I da, ako već daš zadnju kunu za njega - voziš ga liftom  (y)  8)