[Pomoć] Prebacivanje vlasnistva nakon smrti prijasnjeg vlasnika

VOPA said:
Zar se ne plaća prijepis po starosti i kubikaži?

Je.

A ugovor vrijedi vjecno, prije se placala sitna kamata ako ga ne prebacis unutar 15 dan, mislim da je to sada ukinuto, jer ne mozes prebaciti neregistrirano vozilo na sebe bez registracije.
 
Plaća. Sad se to zove upravna pristojba (na stjecanje rabljenih motornih vozila), s tarifama sukladno Uredbi  (y)
Ovo s ugovorom je relevantno pri uvozu motocikla izvana, i za carinska davanja koja se moraju podmiriti u zadanom roku.

@nero me preduhitril
 
Ak sam dobro shvatio sa jednog drugog foruma, radi se o skuteru 50ccm. Ak ne, ispricavam se

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nero said:
Je.

A ugovor vrijedi vjecno, prije se placala sitna kamata ako ga ne prebacis unutar 15 dan, mislim da je to sada ukinuto, jer ne mozes prebaciti neregistrirano vozilo na sebe bez registracije.
Kako to ide sad,šta se više ne plaća po vrijednosti vozila?
Recimo clio i mercedes a klasa imaju isti motor i sad ako kupim a klasu npr. 2015g platim isto prepis kao netko tko kupi clio 2015g bez obzira što npr. a klasa košta 14t eura a clio 7t eura?
 
Mene zanima sljedeće: Napravim ugovor sa vlasnikom vozika koje je neregistrirano (nije u voznom stanju, treba ga srediti), prodavač umre u međuvremenu, a ja nisam do tog trenutka prepisao vozilo. Da li onda ima problema s prebacivanjem vlasništva ili su ugovor i prometna/knjižica vozila dovoljni da bi se vozilo kasnije kad se dovede u red prepisalo i registriralo?
 
Srki55 said:
Onda cu probat napravit novi kupoprodajni ugovor, mogu li ga npr. napravit za par dana sa bivsim vlasnikom i onda tek za mjesec dana ga odnijet na tehnicki kad se ova situacija smiri. Te moram li stavaljati neki fiktivni iznos koji sam isplatio prodavatelju tipa 8000kn?

I hvala svima na pomoći!

Stari vlasnik ide sa tobom na tehnički registrirat motor  (y).
I odma  ga prepišeš  :wink:
 
Motor san opitura u crveno, dok u knjizici pise da je ljubicast. Sad kad sklopim ugovor da li da napisen da je crven ili ljubicast