pomoć x8 125

emma

New member
ovako . poslije promjene variomata poćeli su se čuti čudnovati zvukovi koje ne možemo povezati sa nićim  zvuk nije u rezonanciji ni sa čim dakle nije neki lager  ništa ne struže nego nekakav plink plink zvuk ko da je unutra nešto ostalo pa sad skače . sve smo više puta rastavljali i sastavljali i jednostavno ne možemo otkriti od kuda to . događa se samo kad ubrzava motor. možda neko ima kakvu pametnu ideju jer mi više nemamo. ili ima li ko za preporučiti dobrog a povoljnog majstora iz zg da to pogleda .
 
koje su rolice gore....ako su original nije isto kako su okrenute...jer nisu jednake sa obe strane....jedna strana je "puna" a druga nije....
 
kupila sam standard variomat i originalne rolice , i zvrndalo je pokušali smo vratiti stare rolice koje su bile lekše i zvonilo je . ali nismo obračali pažnju kako su okrenute , i neznam kako bi trebale biti okrenute.
 
..imaš takozvane klizače na variomatu..vjerovatno su oni pojedeni,i ima lufta,pa proizvode zvukove...probaj to promijenit..

..to su one 3 plastikice na poklopcu variomata..
 
irsel said:
..imaš takozvane klizače na variomatu..vjerovatno su oni pojedeni,i ima lufta,pa proizvode zvukove...probaj to promijenit..

..to su one 3 plastikice na poklopcu variomata..
meni uvijek kad su bili otisli klizaci nije zujio vec tuko
 
irsel said:
..imaš takozvane klizače na variomatu..vjerovatno su oni pojedeni,i ima lufta,pa proizvode zvukove...probaj to promijenit..

..to su one 3 plastikice na poklopcu variomata..

5 kn komad ili tako nešto :D
 
"plink plink zvuk ko da je unutra nešto ostalo pa sad skače"

..tako je ona rekla.. :p ..po meni,to je onda problem..
 
sve je stavljeno novo pa i te plastike , pokušali smo staviti i stare i opet isti zvuk . a unutra nije ništa ostalo jer je sve to raskapano i sklapano nekoliko puta, nebili se našao uzrok zvuka.
 
..ste pogledali kvačilo??..kako ima onaj ventilator na njemu,pa zna on strugat od zvono...probajte samo malo one resice od ventilatora potuc na unutra..
 
..i da ima,ne cuje se..eventualno moze lezaj u njemu se razvalit,al to bi se culo..

..da,inace 125 nemaju ublazivac.. :p
 
nema nikakvih ogrebotina na ventilatoru a i ne stuže jer bi to bilo lako za detektirati . ovo je baš neki ufo zvuk.
 
emma said:
nema nikakvih ogrebotina na ventilatoru a i ne stuže jer bi to bilo lako za detektirati . ovo je baš neki ufo zvuk.
jeste li gledali polutke i lezajeve u njima  :misli:
 
e sad kaj su polutke . a mislim da nije stvar u ležajevima jer ležajevi ne daju takav  zvuk , zvik ti je kao da nešto uleti u ventilator onak metalno. a unutra nema ničeg i događa se samo kad ubrzava , dakle pod opterečenjem . kad ubrza to prestaje . napominjem da unutra nema nićeg i ne vide se nikakva oštečenja ogrebotine i slično.
 
..po meni ima veze sa kvačilom,definitivno..

..probaj nabavit drugo,i zamijeni,pa ćeš vidjet...ako je,onda traži razlike,tj. kvar..