Pomoc

cicogti

Active member
Bok ekipa,
Evo  malo cudna situacija bar meni...pa da pitam!?
Drugi tjedan zavrsavam sa radom u firmi u Zagrebu i letim u Irsku gdje sam dobio posao.
Ne odmah, no obzirom da stize ljeto, razmisljam da si prebacim motor u Irsku pa ako neko ima kakvih iskustava te koji je postupak u takvom slucaju te dali se to isplati (troskovi transporta itd).
Motor je regan i osiguran do 24.06.2017., i kaj posle. ??
 
neisplativo... a i tam ti je kiša....

a tu ti ga ja zbrinem pa nemaš brige s njim :)

odma buš imal neku paru za đeparac :)
 
Matek said:
neisplativo... a i tam ti je kiša....

a tu ti ga ja zbrinem pa nemaš brige s njim :)

odma buš imal neku paru za đeparac :)
Hahaha dobar. :D :LOL:...tam di idem, Kilcock 30 km od Dublina je blaga morska klima bez snijega a kisa ak je bude nije pljusak nego neko rominjanje, tak mi kazu decki koni su otisli prije mene...
Nego kaj znaci neisplativo??
 
da te utjesim, tamo ima motora vise nego u HR, a otplatis ga na 12 rata cak i ako si konobar no mozes i na 48 rata samo tada im dajes puno para bezveze... ono rata je smijesna, sasvim drugi svijet ...

jedino sto ces na otoku vise gledati opremu za kisu i vise ulagati na sigurnost  (y)
 
cicogti said:
Hahaha dobar. :D :LOL:...tam di idem, Kilcock 30 km od Dublina je blaga morska klima bez snijega a kisa ak je bude nije pljusak nego neko rominjanje, tak mi kazu decki koni su otisli prije mene...
Nego kaj znaci neisplativo??

da bu ti cijena troškova prijevoza i prenosa papira  itakodalje premašila vrijednost krampa....

zato ti ja nudim šaku eura  pa si tam kupi motorček i tojeto :)
 
To bu ocito moralo pricekati dok ne "snimim"  situaciju, no glupo mi je da mi ostaje regan  motor i regan auto a ja se tam vozim busom...
 
ma ne kompliciraj , odjaviš , daš nekom punomoć , ak ostaješ - pravac oglas , ak se vratiš nazad regaš i to je to  :neznam:
 
Matek said:
da bu ti cijena troškova prijevoza i prenosa papira  itakodalje premašila vrijednost krampa....

zato ti ja nudim šaku eura  pa si tam kupi motorček i tojeto :)
Gle kupil sam ga u prosincu 2011.g od covjeka iz Dubrovnika sa 13000 km, bio je casnik na kruzeru i plovio po 9-10 mjesesci pa onda mjesec dana doma pa opet more, kupovao djelove preko ebaya i doma sarafio; (ima prek 5000 € dodatne opreme)....onda ga zena stisla da proda jer je u garazi bio samo motor i oprema a ona parkala na cesti....onda ga kupim ja pa 2012., ostanem bez posla, motor stoji neregistriran... Druge godine skupim neku lovu pa ga ipak regam, malo vozim, pa 2014., opet stoji neregan pa 2015., opet regam i danas ima 19000 km a  motor je K3....dakle prodaja ne dolazi u obzir jer bum dobil nista...
 
lunjo said:
ma ne kompliciraj , odjaviš , daš nekom punomoć , ak ostaješ - pravac oglas , ak se vratiš nazad regaš i to je to  :neznam:
To sam vec napravio...punomoc za upravljanje, poslove rege,  odjavu, prodaju...nije to problem.....
 
cicogti said:
i danas ima 19000 km a  motor je K3....dakle prodaja ne dolazi u obzir jer bum dobil nista...

Za K3 sa 19000km ti dam malo više ništa...
 
Lijepo spremi stvari i otpeljaj se na motoru u Irsku...pa se tam vozis ko i svaki turist.
Jedino ga moras prije puta nanovo regat .a ionako onda imas opravdanje posjetit domovinu iduce godine pred istek registracije
 
Turist prestaješ biti sa prijavom boravka.
Dakle ne tješi se da na hr rege možeš svoje vozilo vozit.



Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
Elias said:
Turist prestaješ biti sa prijavom boravka.
Dakle ne tješi se da na hr rege možeš svoje vozilo vozit.
E pa to me zanima, ta procedura, papirologija, troskovi...ak nisu Sizifove bum, inace bum se vozil po HR kad dodem na dopust ili kaj vec...
 
Elias said:
Turist prestaješ biti sa prijavom boravka.
Dakle ne tješi se da na hr rege možeš svoje vozilo vozit.



Poslano sa Crkvenog Zvonika

Otkad irci zabranjuju  strancu sa prijavom boravka da koristi vozilo na njegove domicilne tablice?pa on je i dalje drzavljan svoje zemlje i ima pravo upravljat vozilom...
:misli:
 
E to moram provjeriti u Irskoj, pa ako ga smijem tam voziti sa HR tablicama to mi je interesantno...
 
Treba izvidit sve opcije

http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/taxes/ireland/index_en.htm
 
dannyghost said:
Otkad irci zabranjuju  strancu sa prijavom boravka da koristi vozilo na njegove domicilne tablice?pa on je i dalje drzavljan svoje zemlje i ima pravo upravljat vozilom...
:misli:

Ne znam za irce, ali u D ti je opaka kazna

http://www.index.hr/Vijesti/clanak/hrvat-u-njemackoj-platio-veliku-kaznu-jer-je-propustio-napraviti-nesto-sto-mnogi-zaboravljaju/924416.aspx
 
Bas je frend platio kaznu jer nije htio prodat auto tu pa otisao s njim gore,a jadan otisao trbuhom za kruhom prije 3 mjeseca i na kraju ga tu prodao..
 
U Njemačkoj imaš fore 6 mjeseci voziti se s HR tablicama, a nakon toga gotovo sigurno očekuj kaznu. Čisto sumnjam da u ijednu državu možeš odseliti i do daljnjega se voziti sa njima stranim papirima. Dobro ti ljudi savjetuju. Za sad ga parkiraj u garažu i kad vidiš i ispitaš situaciju iz prve ruke, znat ćeš više.