Popravak analognog kilometar sata

kmamic

Member
Pozdrav

Nakon prošlogodišnjeg pada, na Hornetu 2002. god. mi je, između ostalog nastradao i
kilometar sat.

Kućište je ostalo čitavo i OK se drži, međutim, vijak za podešavanje parcijalne (dnevne)
kilometraže se lagano savinuo, te se dosta teško okreće (resetira) na nulu.

Kad ga poništim na nulu i krenem se voziti, na brojaču dnevne kilometraže se brojači normalno
okreću, ali negdje kod cca 30+ km, mi prebaci i prvu stoticu. Ukupna km mi radi dobro, pokazivač
brzine i o/min isto, samo me muči ova dnevna kilometraža.

Kako se radio o Hornetu 2002, koji ima potpuno analogne instrumente i nema pokazivač niti
lampicu od goriva, bitno mi je da mi dnevna km radi, kako bi na vrijeme stigao natočiti gorivo
(pratim potrošnju putem km).

Dakle, pitanje je, dali netko u ZG ili bilo gdje drugdje popravlja analogne km satove?

Pozdrav (y)
 
Ja koje god sam rastepo, taj više nije proradio. I ako je proradio , precizan je bio kao naš sat na crkvi..Dva puta dnevno 100% :mrgreen: :LOL:

Ja mislim da bi trebao pronaći drugi sat ili si namontirat neki od preružnih Koso čukica,,,
 
pamti ukupne km pa si računaj, dobro je za pamćenje  :jesus: :mrgreen: (y)
 
kmamic said:
Pozdrav

Nakon prošlogodišnjeg pada, na Hornetu 2002. god. mi je, između ostalog nastradao i
kilometar sat.

Kućište je ostalo čitavo i OK se drži, međutim, vijak za podešavanje parcijalne (dnevne)
kilometraže se lagano savinuo, te se dosta teško okreće (resetira) na nulu.

Kad ga poništim na nulu i krenem se voziti, na brojaču dnevne kilometraže se brojači normalno
okreću, ali negdje kod cca 30+ km, mi prebaci i prvu stoticu. Ukupna km mi radi dobro, pokazivač
brzine i o/min isto, samo me muči ova dnevna kilometraža.

Kako se radio o Hornetu 2002, koji ima potpuno analogne instrumente i nema pokazivač niti
lampicu od goriva, bitno mi je da mi dnevna km radi, kako bi na vrijeme stigao natočiti gorivo
(pratim potrošnju putem km).

Dakle, pitanje je, dali netko u ZG ili bilo gdje drugdje popravlja analogne km satove?

Pozdrav (y)

http://www.tahograf.hr/servis_tahografa/hr-23.html