Porez na prijepis prilikom darivanja vozila i prijenos bonusa

Lugburz said:
ja samo prenosim kako mi je jedan od te dvojice objasnia,i meni je to cudno...
@tutankamon - najlakse nekog ispljuvat...naravno,ti si prepametan i nemozes izvalit neku glupost sve ni da oces...

pokušavam NE prenositi podatke "rekla-kazala", a pogotovo u ovakvoj tematici gdje se svaki dan pojave neki novi Q igrači koji dobijaju bonuse od živućih roditelja, braće i sestara ili prebacuju sa auta na motore i itd :wink:
 
ja registriran svoje auto na oca a skuter na mater jer oni vec imaju 50% na jedno i drugo vozilo,i iman cca 50% popusta na trajekt :LOL: (y)
 
prema kojem iznosu-cijeni se određuje visina poreze od 5% kod kupoprodaje motocikla, cijeni navedenoj u ugovoru ili ima neke tablice ( gdje se mogu vidjeti ) ?
hvala
 
Ako je cijena u ugovoru niža od one u tablicama onda iz tablice, a ako je veća onda iz ugovora. Zamoliš tetu na šalteru u poreznoj upravi da ti kaže vrijednost motora po tablici.

Ali mislim da je stvra dobre volje da li će ti reći taj podatak ili ne.
 
Medo said:
Ako je cijena u ugovoru niža od one u tablicama onda iz tablice, a ako je veća onda iz ugovora. Zamoliš tetu na šalteru u poreznoj upravi da ti kaže vrijednost motora po tablici.

Ali mislim da je stvra dobre volje da li će ti reći taj podatak ili ne.

:misli: imaju li sve porezne uprave te tablice ? u našoj imam dobru tetu koja bi mi sve rekla  :D
 
Ne znam, ali ako se u toj poreznoj upravi može platiti porez prilikom kupoprodaje vozila onda bi trebale imati.
 
LEON-a said:
:misli: imaju li sve porezne uprave te tablice ? u našoj imam dobri tetu koja bi mi sve rekla  :D
Imaš pp.
 
Imam pitanje u vezi osiguranja.
Kupio sam motor kojem istjece registracija u nedjelju.
Dali sadasnji vlasnik (motor jos nisam prenio na sebe) moze sutra ici regat motor (on ima 50% bonusa) i ja se preksutra upisem kao vlasnik, a da taj dosadasnji vlasnik moze dobiti (tj da mu ostaje) 50% kad ide regati svoj novi motor?!


Nadam se da je pitanje jasno

Ili jednostavnije: jel moze tko srediti 50%? :) ako da molim PM
 
Fran Mirtl said:
Imam pitanje u vezi osiguranja.
Kupio sam motor kojem istjece registracija u nedjelju.
Dali sadasnji vlasnik (motor jos nisam prenio na sebe) moze sutra ici regat motor (on ima 50% bonusa) i ja se preksutra upisem kao vlasnik, a da taj dosadasnji vlasnik moze dobiti (tj da mu ostaje) 50% kad ide regati svoj novi motor?!
Može.
Ostaje mu 50%.
 
Pitanje vezano za darovanje.

Dakle sve je jasno, i darovanje bez 5% p.p. ide u slučaju darovanja u prvom naslijednom redu.
Dakle nemre djed unuku darovati jel?

E sad, jel ima neka odredba, zakon, u kojem se vremenskom roku to može ponoviti?
Dakle, na baku je formalno vozilo i sada se iz određenog razloga prenosi na sina darovnim ugovorom i tu je sve jasno. Ali bi onda taj sin odmah za mjesec dana darovao vozilo kćeri darovnim ugovorom.

Ide to?
 
mario #8 said:
Pitanje vezano za darovanje.

Dakle sve je jasno, i darovanje bez 5% p.p. ide u slučaju darovanja u prvom naslijednom redu.
Dakle nemre djed unuku darovati jel?

E sad, jel ima neka odredba, zakon, u kojem se vremenskom roku to može ponoviti?
Dakle, na baku je formalno vozilo i sada se iz određenog razloga prenosi na sina darovnim ugovorom i tu je sve jasno. Ali bi onda taj sin odmah za mjesec dana darovao vozilo kćeri darovnim ugovorom.

Ide to?

nije mi jasno...recimo tvoja baba daruje auto svom sinu a nakon misec dana sin svojoj cerki...kome ce onda ta cerka dalje darovat taj automobil... :mrgreen:
 
infinity said:
nije mi jasno...recimo tvoja baba daruje auto svom sinu a nakon misec dana sin svojoj cerki...kome ce onda ta cerka dalje darovat taj automobil... :mrgreen:
...uskoro se udaje ili je udata pa je to dota? :misli: :mrgreen:
 
mario #8 said:
E sad, jel ima neka odredba, zakon, u kojem se vremenskom roku to može ponoviti?
Dakle, na baku je formalno vozilo i sada se iz određenog razloga prenosi na sina darovnim ugovorom i tu je sve jasno. Ali bi onda taj sin odmah za mjesec dana darovao vozilo kćeri darovnim ugovorom.
Ide to?
ZAKON O POSEBNIM POREZIMA NA OSOBNE AUTOMOBILE, OSTALA MOTORNA VOZILA, PLOVILA I ZRAKOPLOVE
VI. OSLOBAĐANJE OD PLAĆANJA POSEBNOG POREZA
Članak 7.
(1) Posebne poreze ne plaćaju diplomatska i konzularna predstavništva na osnovi uzajamnosti.
(2) Posebni porez na promet iz članka 1. stavka 2. ovoga Zakona ne plaća daroprimatelj koji je u odnosu prema darovatelju u prvom nasljednom redu i nasljednik koji je u odnosu prema ostavitelju u prvom nasljednom redu.


Zakon kaže samo to. Prema tome, ne vidim razloga da to duplo darovanje ne bi bilo zakonski dopušteno, pa makar to sve obavio isti dan ;)
 
Hrvoje said:
ZAKON O POSEBNIM POREZIMA NA OSOBNE AUTOMOBILE, OSTALA MOTORNA VOZILA, PLOVILA I ZRAKOPLOVE
VI. OSLOBAĐANJE OD PLAĆANJA POSEBNOG POREZA
Članak 7.
(1) Posebne poreze ne plaćaju diplomatska i konzularna predstavništva na osnovi uzajamnosti.
(2) Posebni porez na promet iz članka 1. stavka 2. ovoga Zakona ne plaća daroprimatelj koji je u odnosu prema darovatelju u prvom nasljednom redu i nasljednik koji je u odnosu prema ostavitelju u prvom nasljednom redu.

Zakon kaže samo to. Prema tome, ne vidim razloga da to duplo darovanje ne bi bilo zakonski dopušteno, pa makar to sve obavio isti dan ;)
Ako je to jedino kaj piše onda je to to, hvala. (y)
 
ajmo dati posla Slavkecu Liniću:
kupio motor, na ćaćino ime registriran-bonus 50%
isti taj ćaća sad kupi sebi motor, i želi nazad bonus...
Navodno može dobiti za drugo vozilo 25% (?), za taj svoj motor,
ali pošto je i auto na njega (isto zbog bonusa, naravno), lagano si
mislim da mi je stari na Linićevoj crnoj listi...umirovljenik od 65 g. sa autom i dva motora khm, khm
znam da smo sitne ribice, girice  :D, no samo čekam porez na luksuz da se uvede, da nam ga metnu :shocked: