Porez za Zongshena

rex007

New member
Dal mi netko može pomoći i ako zna reći koliko mogu očekivati visinu poreza za platiti za Zongshen 125GY 2003god?
 
rex007 said:
Dal mi netko može pomoći i ako zna reći koliko mogu očekivati visinu poreza za platiti za Zongshen 125GY 2003god?
godisnji porez ili porez kod prepisa? kako god bilo,platit ces malo,ja sam platio godisnji porez za skuter 125ccm 2006 godiste cca 100kn,a za prepis bi bilo ipak vise,ali nista strasno
 
mislim porez kod prijepisa ??
i da plaća se porez, nažalost  :palacdolje:
 
5% od prodajne cijene koja stoji u ugovoru, ILI po tablici koju imaju na poreznoj upravi....


Meni su svaki put drugačije gledali kod kupnje motora/auta, malo 5%, malo tablica, ali uvijek ispadne u normalnim granicama, ak veliš teti na šalteru da je motor/auto razbijen, da ti se smiluje (ak ide po tablici)...
 
rex007 said:
mislim porez kod prijepisa ??
i da plaća se porez, nažalost  :palacdolje:
kad prepisujes motor onda radis i procjenu,sa tom procjenom ides na poreznu i platis 5%,nece biti puno,taj motor kad je izasao 2003 godine bio je oko 17 000kn,sad mu je cijena oko 13 000kn,novog naravno,motor je star 8 godina,pa ti vidi na koliko ce ti ga procjenit,nemas brige oko troska ;)
 
trenutno cijena novog nije ni 11000kn, a valjda nece biti nista strasno  (y)
 
bobanovic said:
vozim 2008 godiste novi 10500.. porez nikad iznad 100 kn
ne pricamo o godisnjem porezu,ali nece ni ovaj prilikom prepisa biti puno vise :mrgreen:
 
Evo da ne otvaram novu temu..pitat ću ovdje..dakle koliko smije proći vremena od prebacivanja vozila kod javnog bilježnika do plaćanja na poreznoj porez za prepis?  :misli:
 
Atua said:
Evo da ne otvaram novu temu..pitat ću ovdje..dakle koliko smije proći vremena od prebacivanja vozila kod javnog bilježnika do plaćanja na poreznoj porez za prepis?  :misli:
ja sam prepisao motor i platio porez oko 6 mjeseci nakon kupnje motora,u 12 mjesecu sam kupio motor,napravili kupoprodajni,a krajem petog mjeseca sam sve slozio na motoru pa prepisao,platio porez i registrirao,nisam imao nikakvih problema  (y)
 
U pravilu 15 dana od ovjere ugovora kod javnog bilježnika do plaćanja poreza u upravi je (ili je bilo) period da ti ne nabijaju kamate na porez. Nakon tog perioda ti svakih 15 dana idu kamate na porez......
Čuo sam za dosta slučajeva da su porez plaćali i po par mjeseci nakon ugovora bez kamata, ali isto tako bilo je i onih koji su morali platiti kamate.......pa i onih kojima su na šalteru rekli da im je istekao ugovor.....


Uglavnom kad ideš na poreznu u ZG stani se u red za šalter gdje radi sijedi striček, on nikada nije radio probleme bez obzira na ugovor i uvijek je bio toliko dobar da mi stavi najnižu cijenu po katalogu, dok ostale gospođe koje tamo rade uvijek imaju neki problem - ili nemogu nač motor po tablici, ili nisu bile na gablecu, ili su samo nervozne, ili..........
 
gogo_insane said:
U pravilu 15 dana od ovjere ugovora kod javnog bilježnika do plaćanja poreza u upravi je (ili je bilo) period da ti ne nabijaju kamate na porez. Nakon tog perioda ti svakih 15 dana idu kamate na porez......
Čuo sam za dosta slučajeva da su porez plaćali i po par mjeseci nakon ugovora bez kamata, ali isto tako bilo je i onih koji su morali platiti kamate.......pa i onih kojima su na šalteru rekli da im je istekao ugovor.....


Uglavnom kad ideš na poreznu u ZG stani se u red za šalter gdje radi sijedi striček, on nikada nije radio probleme bez obzira na ugovor i uvijek je bio toliko dobar da mi stavi najnižu cijenu po katalogu, dok ostale gospođe koje tamo rade uvijek imaju neki problem - ili nemogu nač motor po tablici, ili nisu bile na gablecu, ili su samo nervozne, ili..........
u pravilu da,ali slabo se gleda kad je ugovor sastavljen....ja sam neki dan prepisao auto nakon 10 mjeseci,doslo vrijeme za regu :mrgreen: na poreznoj sam platio kamatu od 10kn i to sam se iznenadio :LOL:
 
ja sam se zajebao sta se tiče toga, napisao sam da sam platio 4000kn motor sta i jesam, a ova ga nije niti imala u knjizi pa mi naplatila 200kn poreza, da sam znao stavio bi da je motor dosao 1000kn  :mrgreen:
 
Recite mi dal onaj u poreznoj meni udre porez po knjizi il po kupoprodajnom ugovoru (koliko piše)??

Stavia  sam cijenu 35 000 kn i kasnim 4 miseca s plačnjem  (koliko če mi udrit kamate za kašnjenje=  (y)

 
banley said:
Recite mi dal onaj u poreznoj meni udre porez po knjizi il po kupoprodajnom ugovoru (koliko piše)??

Stavia  sam cijenu 35 000 kn i kasnim 4 miseca s plačnjem  (koliko če mi udrit kamate za kašnjenje=  (y)

Netreba te zabrinjavat kamata nego novčana kazna koju porezna uprava može izreći jer nisi u zakonskom roku platio porez  :wink: