Porez za Zongshena

Istina! (y) ja sam krajem prosle godine, sa zakasnjenjem od nekih 6 mjeseci doso platit porez za svoj motor i kamata mi je bila zanemariva, al mi zena na salteru napomene mogucnost kazne u tisucama kuna (nemrem se sjetit koliko :mrgreen:), no malom me utjesila kad mi je rekla da ih vrlo malo pisu, pa onda valjda nebudu i meni :mrgreen:
 
KING RR said:
Netreba te zabrinjavat kamata nego novčana kazna koju porezna uprava može izreći jer nisi u zakonskom roku platio porez  :wink:
a koliko je para ta kazna???  :D
 
banley said:
a koliko je para ta kazna???  :D

Po info od kolege koji to radi ( piše i šalje uplatnice ) od 500 do 5000 kn, navodno zavisi o vrijednosti vozila i kakve je volje taj dan baba koja odlučuje o tome  :misli:  al u prosjeku kaže da se vrti oko 2 soma kn  (y)
 
biso1 said:
Istina! (y) ja sam krajem prosle godine, sa zakasnjenjem od nekih 6 mjeseci doso platit porez za svoj motor i kamata mi je bila zanemariva, al mi zena na salteru napomene mogucnost kazne u tisucama kuna (nemrem se sjetit koliko :mrgreen:), no malom me utjesila kad mi je rekla da ih vrlo malo pisu, pa onda valjda nebudu i meni :mrgreen:

teta te malo lagala da te utješi...već duži period u proračunu fali novčića i Porezna i svi ostali pišu kazne koliko stignu... o tome koliko se samo ove godine naplaćivalo kazni zbog nepravodobnosti plaćanja i slično pogledaj..  http://danas.net.hr/novac/page/2011/10/19/0898006.html

Btw, te kazne o kojima pričate se zovu Optužni prijedlozi koje tete/stričeki u Poreznoj moraju podnijeti za svako neplaćanje u roku (prije ili poslije)..o istom odlučuje Odjel za prekršaje i donosi se Prekršajni nalog i u njemu ti se izriče kazna... kazne su kao i sve ostale u rasponu od-do, a kod određivanja visine ti se gleda u obzir koliki period kasniš, da li ti je to prvi put, da li si imao već nekih prekršajnih sankcija od strane Porezne uprave, primanja tebe i ukućana  i slično..