Porez...

Čox

Member
Vjerovatno je već bila slična tema ali eto... lijen sam tražit :mrgreen:

Došlo mi je porezno rješenje za 2006. godinu za motor, Kymco Venox kojeg sam prodao u četvrtom mjesecu ove godine.
Iznos je 80 kn i mislim da je to za cijelu godinu.
E sad... u šestom mj. sam kupio Stroma. Dali će mi i za njega doć porez :misli:
 
NE!
Gleda se stanje na dan 31.03.
Znam po tome jer sam lani registrirao Z-a prvi put početkom 4. mjeseca i nije ništa došlo. Došlo bi ti dosada da su imali namjeru išta poslati.
 
Šta da?

Ako sam ja dobio porez za motor kojeg sam vozio samo prva tri mjeseca, neka za stroma plati onaj tko ga je vozio prvih šest mjeseci :wink:
 
Čox said:
Šta da?

Ako sam ja dobio porez za motor kojeg sam vozio samo prva tri mjeseca, neka za stroma plati onaj tko ga je vozio prvih šest mjeseci :wink:


..ako si ga kupio u dućanu, platit ćeš...poreznu ne zanima kad si kupio, porez je porez za godinu. Ako si ga kupio privatno rabljenoga, dobit će prijašnji vlasnik, pa se dogovorite...
 
Kad dobiješ uplatnicu plati pa se posli žali :D
 
U žalbi navedi da si lošeg imovinskog stanja pa će ti oprostit 50kn :D
 
ne i ne!
Zašto ja nisam dobio 1200kn za 2005. godinu, a registrirao sam ga 13.04.2005?
 
Hrvoje said:
ne i ne!
Zašto ja nisam dobio 1200kn za 2005. godinu, a registrirao sam ga 13.04.2005?

:shock: Kak?Pa ja za Stroma dobio 400,00 kn????  :misli:
 
dr.chala said:
:shock: Kak?Pa ja za Stroma dobio 400,00 kn????  :misli:
:neznam:
pa koliko ima kw?
 
Ja sam pegia registrirao krajem četvrtog mjeseca 2005 i uredno sam dobio uplatnicu
 
Hrvoje said:
ne i ne!
Zašto ja nisam dobio 1200kn za 2005. godinu, a registrirao sam ga 13.04.2005?

Čekaj, zašto nisi dobio? Kak sam te skužio, gleda se stanje na 31.3. i ako onda nemaš ništa na sebi registrirano, ne plačaš ništa za tu godinu uopće? Ili sam ja naivno dijete...
Baš me zanima, jer ja sam svoj prvi put zaprav regao 02.04.2006.

@hrvoje, kak onda sad to?

zlikavac said:
Ja sam pegia registrirao krajem četvrtog mjeseca 2005 i uredno sam dobio uplatnicu
 
darkovsky said:
Čekaj, zašto nisi dobio? Kak sam te skužio, gleda se stanje na 31.3. i ako onda nemaš ništa na sebi registrirano, ne plačaš ništa za tu godinu uopće? Ili sam ja naivno dijete...
Baš me zanima, jer ja sam svoj prvi put regao 02.04.2006.
Takvu informaciju sam dobio neki dan (prije toga sam čuo da gledaju stanje krajem godine pa sam onda čuo neku drugu informaciju- da gledaju dva puta godišnje). Uglavnom meni porez za 2005. godinu nije stigao. Za 2006. je. Isto tako znam jednog cijenjenog forumaša koji je svojeg zekana odjavio lani u 10. mjesecu i opet ga registrirao ove godine u 4. i isto nije ništa dobio.
 
dok sam prve godine registriral guzzia (5 mjesec) nisam dobil nikaj,
al sam zato godinu poslije dobil za cijelu godinu i jos dio za tu prvu godinu registracije
moram pogledat po uplatnicama kolki su iznosi bili da ne velim krivo sad.
 
@hrvoje, bilo bi lijepo da si u pravu. Slično sam i ja napravio, tj. imao sam motor na coll-kama i poslije 2 tjedna probnim tablicama (9.-10.mj 2005), i onda ništa cijelu zimu do 4. mjeseca.

Iako, ovo što kaže -Hevinio- mi zvuči realnije. Da skupa dobiš i za 2005. i za 2006. Iliti u mom slučaju za 2006. i 2007.