Potrosnja benzina!!!

MARINO

Member
:misli:,ljudi imam sr 150,i trosi 10l a sve je standard,kako smanjit potrosnju a da nejde sporije??? :shock:molim vas pomoc
 
MARINO said:
:misli:,ljudi imam sr 150,i trosi 10l a sve je standard,kako smanjit potrosnju a da nejde sporije??? :shock:molim vas pomoc

postelati karburator, oprati filter zraka, po potrebi i zamijeniti...

Vjerujem da ti je svjecica crna i masna...

btw, kada to napravis ici ce i bolje...
 
Scarabeo 500 GT - 460 ccm i 39 KS, 235 kila bez mene i goriva - 5 litara... rijetko 5,5 litara...
 
Meni beverly 250 troši 6,5l, bio u servisu, kao očistili ga, poštelali, al i dalje isto! 
Jel ima tko da mu piaggio mašina od 250 ccm troši tolko il sam ja jedini?
 
Male mašine znaju potrošiti više od velikih jer se i puno više naprežu da odrade istu stvar kao i velike.

Današnji maksi-skuteri su komforne mašine i strojevi sa težinama skoro identičnima većoj braći po zapreminskim kapacitetima, pa ne čudi što logika "veća kubikaža = veća potrošnja" nije baš istinita.
 
ma da ga ja bar stišćem do jaja pa da ima kaj odradit!
potrošnja mi je gradska vožnja ,većinom po  centru, kaj ja njega imam stisnut od semafora do semafora da on tolko potroši?
 
jesi sad reka pa osta živ .... svakako meni motor od 500 kubika kad se trudim (mješano otvoreno grad)potroši max5,5 l  smatram da 25o (ako je sve tvorničko)nesmije potrošiti više od 4 litre



potrošnja mi je gradska vožnja ,većinom po  centru, kaj ja njega imam stisnut od semafora do semafora da on tolko potroši?


Tu nema potrošnje tu motor najviše loče ..... Krivulja portošnje je jednaka krivulji ubrzanja....
 
kajjeee said:
Meni beverly 250 troši 6,5l, bio u servisu, kao očistili ga, poštelali, al i dalje isto! 
Jel ima tko da mu piaggio mašina od 250 ccm troši tolko il sam ja jedini?

Ja imam tog bev 250 manje od tjedan dana, danas sam ga drugi puta tankao, za 50 kn, 230 km, doduše sve po više manje otvorenoj cesti, ništa po gradu. To izađe negdje manje od 3 litre potrošnje. Kontam da bi to trebalo biti normalno jer mi Yamaha XS 400 sa 45 KS trošila ispod 5.
 
moj beverli 5oo trosi 4'5l na sto km...meni prijatelj ima bev 250 i neke djelove malosija ...kad se isto vozimo njemu trosi pet do sest ...
 
kajjeee said:
Meni beverly 250 troši 6,5l, bio u servisu, kao očistili ga, poštelali, al i dalje isto! 
Jel ima tko da mu piaggio mašina od 250 ccm troši tolko il sam ja jedini?

moj vx125 troši tolko!
 
Moj Agility 125 od 105 kila težine troši max oko 4.2litre na 100km.
Doduše kad se "lakše" vozi, onda oko 3-3.5 litara.
Očekivao sam manje kad sam ga kupovao, ali, izgleda da je to ipak viša matematika.
Ipak, vjerujem da 250-ica nebi puno više trošila jer se manje turira, možda tek kod punog gasa.
 
najviše se potroši po gradu i još ako se živo vozi.
čini mi se nemoguća potrošnja od 4,5 l beverlya 500 brzog bila.
teško da i uz najlakšu ruku 500tice mogu ispod 5,5 l.
 
Moretto said:
Ja imam tog bev 250 manje od tjedan dana, danas sam ga drugi puta tankao, za 50 kn, 230 km, doduše sve po više manje otvorenoj cesti, ništa po gradu. To izađe negdje manje od 3 litre potrošnje. Kontam da bi to trebalo biti normalno jer mi Yamaha XS 400 sa 45 KS trošila ispod 5.

Mislim da je potrošnja ispod 3l moguća jedino ako je vožnja bila totalno penzionerska
Ja sam imao Kymca GD 250 i trosio je od 3,5 -5 l
Nikad nisam čuo za ovako malu potrošnju, a nije da se nisam vozio sa svim i svakim ;)

Ova analogija sa jačim bajkom veće kubikaže ne stoji (kao šta je Sledge rekao)
Ja sad imam Yamahu XJ 600 i do ZG-a i nazad mi je prosjek bio oko 5
Kad sam bio s Kymcom na takvim đirevima redovito sam imao najveću potrosnju (cca 4.5) jer sam ga morao jače tjerat da držim kakav takav priključak, a opet sam bio puno sporiji nego s bajkom koji ima 600 ccm i samo malo veću potrošnju
 
corky said:
jesi sad reka pa osta živ .... svakako meni motor od 500 kubika kad se trudim (mješano otvoreno grad)potroši max5,5 l  smatram da 25o (ako je sve tvorničko)nesmije potrošiti više od 4 litre



potrošnja mi je gradska vožnja ,većinom po  centru, kaj ja njega imam stisnut od semafora do semafora da on tolko potroši?


Tu nema potrošnje tu motor najviše loče ..... Krivulja portošnje je jednaka krivulji ubrzanja....

kolko onda treba trošit skuter od 50ccm? 5 deci na 100km?
 
dajte ljudi,nemojte bir smijesni,stalkeri,runneri,50ccm uglavnom trose oko 5l,mogu i do 6,sta se zalite...moj sr pije 10l nenastelan ali kladim se da vas svih perem u startu...
 
MARINO said:
dajte ljudi,nemojte bir smijesni,stalkeri,runneri,50ccm uglavnom trose oko 5l,mogu i do 6,sta se zalite...moj sr pije 10l nenastelan ali kladim se da vas svih perem u startu...

ja se nebi u to kladia 8)
 
mOj liberty 50 2T troši prosječno 3,2 do 3,3 litre, a X9 250 karburator prosječno 4,0 litre (otvoreno 3,8 po gradu 4,2)