povinuta zadnja kočnica na varaderu

slikar

New member
danas mi je opal varadero i povinula se papučica zadnje kočnice ,dali neko zna kak se skida i dali ima šanse da ju poravnam pošto je aluminij
 
Na hladno, na nakovanj i udri batom.
Čak sam ju više puta savijal i ravnal dok nisam donekle dobil normalan oblik, onda sam još i sa brusilicom izbrusiltragove udaraca čekića.
Ali velim ti da ružno izgleda, morat ću drugu nabavit...
 
moj savjet je da ne diras nista....vrlo vjerovatno ce ti puknuti pri pokusaju ravnanja...Nova kosta oko 700 kuna..tako da...Mozes probati grijati i ravnati..ali upitan je ishod..ipak...to je aluminij.... :(
 
Ako mu je neupotrebljiva ovako savinuta, onda nema kaj izgubit ravnanjem  :wink:

Uostalom za stroma je oko 200 kn
 
bmw m 5 said:
moj savjet je da ne diras nista....vrlo vjerovatno ce ti puknuti pri pokusaju ravnanja...Nova kosta oko 700 kuna..tako da...Mozes probati grijati i ravnati..ali upitan je ishod..ipak...to je aluminij.... :(
ručke se tako ispravljaju bez problema...dakle onaj fen za skidanje farbe na max i ugrij dobro, a onda stisni izmedju 2 daske dok ne ispraviš
 
ja sam svoju savinul i više je nisam koristil

pa kaj će ti jebate koči samo prednjom-koristi tehnologiju (y)
 
Ja sam svoju na er6n ispravija tako da sam zagrija motor vožnjom ,a pošto je papučica blizu auspuha ,to joj je bilo dovoljno da ne pukne prilikom savijanja natrag . Bila je savijena oko 4-5 cm. Biče je na Kawasakiju lošiji aluminij pa se savija ka žvaka :mrgreen:.
 
Prijatelju, ako je hoćeš izravnati morati ćeš smisliti kako da je skineš....
Potraži neke manuale po net-u.....ne bi trebalo biti jako komplicirano.....

Kad je uspiješ skinuti, zagrij na plinskom plameniku šparheta i laganim udarcima plastičnim čekićem vrati u početno stanje. Oprezno...bit će jako vruća.....
Ako će biti tragova kliješta ili udaraca uzmi malo šmirgla i poravnaj.....
 
uspel sam skinut ima neki glupi ziherung sa zadnje strane , sad idem probat poravnet
 
Ja sam na Varaderu ispravio na hladno, a grijanje moze samo pomoci. Bolje bi bilo vratiti je nekim sistemom poluge nego udarcima. Dakle u skrip i poluga.  (y)
 
ja grijao, izravnao i ko nova bila
nekad davno 8)
 
ja sam nekako mišljenja da je Al bolje na hladno ispravljat ...  :misli: