poziv okrivljeniku

Status
Not open for further replies.

puskacbr

Member
želio bih da mi neko sa iskustvom ili je u toj struci, a znam da ovdje ima takvih, po ovom novom zakonu razjasni neke stvari. dobio sam poziv za glavnu raspravu kao "okrivljenik" jer sam upravljao sestrinim skuterom kroz jednosmjernu ulicu u kontra smjeru da bi izbjego gužvu jer se kopalo po glavnoj cesti. policajac me zaustavio i nakon njegvih nabrajanja kazni kao: do 5000kn i 6mj. bez vozačke rekao da neče ništa slati jedino ako njegov kolega bude inzistrirao na tome. nisam dobio nikakve papire niti sam ih potpisivao. znam da sam kriv i smatram da mi je to trebalo biti rečeno da znam očekivati, jer nije mi ovo prvi put (do sada samo po starom zakonu) ali uvjek sam sterao to u zastaru i uvjek sam dobio neke papire te sam ih isto morao potpisivati. sad me zanima kakva je sada procedura ( valjda je to novi zakon - 19.06.2008.). student sam nemam stalnih prihoda, jedino kaj je motor na mene, pa mi recite jel bi kak to mogao izbječi? sad bar znam da se više neču nikuda na skuteru voziti jer da sam bio svojim motorom sigurno nebih stao. molim vas da mi malo to razjasnite, hitno je jer sam pozvan na sud već 14.10.
hvala!
 
nešto si ipak morao dobiti...

ili prekršajni nalog, koji odmah stupa na snagu ( nakon zakonskog roka za žalbu od 8 dana ) , ili obavijest, pa ti je kasnije stigla "presuda" na kućnu adresu  ...

:misli:
 
nisam do sada baš ništa dobio, jedino sada a to je optužni prijedlog. a na zadnjoj strani piše .... da su prikupljeni dokazi da mi se dokaže krivnja, te se predlaže:
1. da se protiv okrivljenika provede prekršajni postupak
2. da se okrivljenika proglasi krivim i kazni
3. da se okrivljenika obveže na naknadu troškova postupka od 110,00kn
4. da se odluka o prekršaju dostavi podnositelju optužnog prijedloga
 
Zanimljivo,zanimljivo :misli:
Student si i nemaš prihoda al imaš motor,
i znaš da si kriv al te ždere kaj neznaš dal opet možeš čekat da zastari
a i nije ti 1.puta
E pa jednom mora bit 1.puta,
plati kaznu i bok
 
zanima me jeli može opet kak u zastaru ili da se nekak drugčije zaližem. mislio sam pod prvi put da su htijeli več prije osudit me u prijašnjem slučaju, ali je otišlo u zastaru pa nisu uspjeli dokazati moju krivnju. platio bih da je čist slučaj, a ne da se policajac dvoumi jel bi ili nebi me kaznio te veli da bude vidil, te  nisam dobio 4mj. nikakvu obavjesta da me se smatra okrivljenikom, i bar mislim da sam morao dobiti nekakve papire ili uplatnicu
 
e

a da odeš lijepo na tu raspravu, objasniš razloge zakaj si to napravil i pokaješ se :neznam:
 
puskacbr said:
zanima me jeli može opet kak u zastaru ili da se nekak drugčije zaližem. mislio sam pod prvi put da su htijeli več prije osudit me u prijašnjem slučaju, ali je otišlo u zastaru pa nisu uspjeli dokazati moju krivnju. platio bih da je čist slučaj, a ne da se policajac dvoumi jel bi ili nebi me kaznio te veli da bude vidil, te  nisam dobio 4mj. nikakvu obavjesta da me se smatra okrivljenikom, i bar mislim da sam morao dobiti nekakve papire ili uplatnicu

Ma ne, nije čist slučaj kaj se voziš u kontra smjeru?  :misli:

Idi zemi prvi dio nicka pa se streli, drugi prodaj da te ne streli netko kome zgaziš dijete  :palacdolje:

 
ma nije to baš tako izgledalo. glavna cesta se radila pa su bili veliki zastoji, a ja sam kao i večina skrenuo u tu jednosmjernu, a naravno policija je bila tamo jer je imala valjda dojavu da se ekipa stalno ovuda vozi u kontra smjeru. inače ta ulica nije prometna pa im je bilo čudno odakle toliko vozila i to u kontra smjeru. nisam bio samo ja zaustavljen nego u to vrijeme još 2 auta, a kad sam odlazio još je dolazilo mušterija na obračun
 
puskacbr said:
ma nije to baš tako izgledalo. glavna cesta se radila pa su bili veliki zastoji, a ja sam kao i večina skrenuo u tu jednosmjernu, a naravno policija je bila tamo jer je imala valjda dojavu da se ekipa stalno ovuda vozi u kontra smjeru. inače ta ulica nije prometna pa im je bilo čudno odakle toliko vozila i to u kontra smjeru. nisam bio samo ja zaustavljen nego u to vrijeme još 2 auta, a kad sam odlazio još je dolazilo mušterija na obračun

pa odi na sud i izjasni se, iskreno i to je to :neznam:
 
izgleda da druge neče biti, samo se bojim da po ovom novom zakonu ne izdaju mi odma uplatnicu koja se mora naplatiti u roku 14 dana ili sjedaju na imovinu (a čuo sam da po novom odma sjedaju na imovinu)...
 
puskacbr said:
ma nije to baš tako izgledalo. glavna cesta se radila pa su bili veliki zastoji, a ja sam kao i večina skrenuo u tu jednosmjernu, a naravno policija je bila tamo jer je imala valjda dojavu da se ekipa stalno ovuda vozi u kontra smjeru. inače ta ulica nije prometna pa im je bilo čudno odakle toliko vozila i to u kontra smjeru. nisam bio samo ja zaustavljen nego u to vrijeme još 2 auta, a kad sam odlazio još je dolazilo mušterija na obračun

sorry stari, ali da je njih 10 pojelo govno, zar bi i ti to napravio ?  :misli:
 
Ma šatro, sad smo si svi nekaj moralni....
Aj nek digne ruku ko nije bar jednom tak neš napravio, skratio put, vozio po svuda i di se ne smije,ccc.

Lima, prvo se izvlači kolko god dugo možeš ispričnicama od doktora, onda kad te konačno privedu imaš pravo 2 put se žalit, na viši i visoki, u međuvremenu ne primaš rješenja i tak, dan po dan i zastara, kaj je par godina, prođe za čas :mrgreen:

Ne bi ovoj šugavoj državi platio ni kune nikakve faking kazne, kad se puca zoljama i pištoljima po gradu, a nas žohare svi mogu gazit, dok su drugi nedodirljivi.
E pa FAK OFF.

Kad se vlada udostoji naapraviti pravnu i pravičnu državu, e onda ću i ja snositi odgovornost za svoje postupke i plaćati kazne, a do tad, ko što rekoh FO 8)

Samo mala digresija- nisam kaznu platio od 99, i nikom niš, sve ošlo u zastaru. tražila me i murija par puta (ono, netom prije zastare), al mi mogu stavit soli na đonija.


Zato puška, migolji dok možeš (y)
 
žalit ču se ja samo kaj sam čuo da po novom zakonu to nemam pravo, tj. da oni odma donesu presudu a i sada je zastara tek nakon 4g.,nečeju me se samo tako riješit, svejedno hvala dadek!
 
puskacbr said:
žalit ču se ja samo kaj sam čuo da po novom zakonu to nemam pravo, tj. da oni odma donesu presudu a i sada je zastara tek nakon 4g.,nečeju me se samo tako riješit, svejedno hvala dadek!
reci da je bio znak obilaska na gradilištu recimo...
 
budem probal samo kaj su mi napisali u ovom "optužnom prijedlogu" da je u toj ulici vidno postavljen znak zabrane prometa u jednom smjeru
 
Nije ti prvi puta, već ti je poznato kako izbjegavati sud i kazne, i dalje radiš svjesno to kaj radiš, opet se želiš iskobeljati...I ako sada nekaj izmajmuniraš, ponovo budeš srljao u prekršaje jer ti "kao", znaš smuljati...A slijedeči puta budeš prošao na crveno "jer ti je vruće a i gužve su" (kao, nama nisu, jel?)  :shock:
Netko od nas radi takvih kao ti, završit će u R.I.P. rubrici!!  :palacdolje:

Stari, žali se ako imaš pravo, kao pravni lijek. Ako ne, (nadam se da ne), onda se snađi, posudi lovu i plati!
Jednom ti treba doći iz guzice u glavu!

AddOn:

vjerojatno nisi napravio "samo" taj prekršaj. Kazna je za to od 2.000 do 5.000 kn. Dakle, usput si nabrao još toga, jel?!

 
bilo bi to i sad samo kaj skuter 50 ccm neče povući i tablica je gore.... sad sam naučio da skuterom samo u dučan po kruh i mlijeko....
 
Status
Not open for further replies.