Prag

Pasmaters

Active member
Ima netko tko je bio ili zna neki link od putopisa! Trebao bi par savjeta u vezi cesta, cestarina, i sl.
 
Evo Nike ovdje spominje prag: http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=700
a mislim da je netko bio i u Slovačkoj, to dođe na isto ;)
 
Ja se dogovaram sa ljudima iz Americkog foruma da bi se nasli u pragu. Mislim da je termin 6mj.
 
Danas se vratio iz Češke.
Cestarina se plaća putem vinjete, najmanje je 15 dana, cijena za auto i motor je 200 kč, to bi bilo oko 40 kn.
Ceste im nisu loše, ima čak i podosta autoputeva, naročito u južnom i centralnom dijelu Češke.
 
Meni je carinik rekao u Češkoj da se za motor ne treba kupiti vinjeta ;) . U Slovačkoj sam platio 6 Eura
Pozdrav
 
Pasmaters said:
Ima netko tko je bio ili zna neki link od putopisa! Trebao bi par savjeta u vezi cesta, cestarina, i sl.

DSCF2725.JPG


Ovo na karti su ti sve autoputevi s time da sam umjesto preko Beča išao kroz Mađarsku pa Slovačku...
Imaš dva puta:
1. Maribor-Graz-Beč-(preko Bratislave ako želiš sve autoputem)-Brno-Prag
2. Ljubljana-Villach-Salzburg-Minhen-Regensberg-Rozvadov-Plzen-Prag

eurotour04.GIF
 
Freshman said:
Danas se vratio iz Češke.
Cestarina se plaća putem vinjete, najmanje je 15 dana, cijena za auto i motor je 200 kč, to bi bilo oko 40 kn.
Ceste im nisu loše, ima čak i podosta autoputeva, naročito u južnom i centralnom dijelu Češke.

Jebote, koliko taj tvoj motor ima cilindara? 12?
 
Nike said:
Pasmaters said:
Ima netko tko je bio ili zna neki link od putopisa! Trebao bi par savjeta u vezi cesta, cestarina, i sl.

DSCF2725.JPG


Ovo na karti su ti sve autoputevi s time da sam umjesto preko Beča išao kroz Mađarsku pa Slovačku...
Imaš dva puta:
1. Maribor-Graz-Beč-(preko Bratislave ako želiš sve autoputem)-Brno-Prag
2. Ljubljana-Villach-Salzburg-Minhen-Regensberg-Rozvadov-Plzen-Prag

eurotour04.GIF

Dobro, NIke, pa na čemu se ti to voziš po svijetu? Ne valjda tom žutom skuteru?
 
Bog
Da, na žutom brodu :mrgreen:
A novi si na forumu, pa ti je oprošteno ;)
Pozdrav
 
Nike said:
Pasmaters said:
Ima netko tko je bio ili zna neki link od putopisa! Trebao bi par savjeta u vezi cesta, cestarina, i sl.

DSCF2725.JPG


Ovo na karti su ti sve autoputevi s time da sam umjesto preko Beča išao kroz Mađarsku pa Slovačku...
Imaš dva puta:
1. Maribor-Graz-Beč-(preko Bratislave ako želiš sve autoputem)-Brno-Prag
2. Ljubljana-Villach-Salzburg-Minhen-Regensberg-Rozvadov-Plzen-Prag

eurotour04.GIF

Hvala Nike, stvarno si legenda! :cool:
Daj mi još samo reci ako znaš kilometražu otprilike za obje rute, jer ču vjerovatno tamo po ovoj drugoj ruti, a natrag po prvoj! Kolika je cjena vinjete u Austriji i Njemačkoj (ako imaju taj način plaćanja u Njemačkoj)?
 
miro said:
koliko taj tvoj motor ima cilindara? 12?

Da, ako copy-paste-aš onih 6 koje stvarno ima. Bilo je nekih fleka na fotki pa se malo radilo u photoshopu.
I da ne bude nesporazuma, wing je poslužio samo za fotkanje. Vozi se V-Strom.

2 Nike: Mislim da ti je čovjek progledao kroz prste jer je mislio da je to kakav skuterčić :mrgreen:
Ak se dobro sjećam, za motor se u CZ plaća ko i za auto ( a tak je i u većini drugih zemalja).
 
U Austriji su različite cijene vinjete za motor i auto. Za motor je 4,7 Eura, a za auto 7 (za 15 dana). U Mađarskoj je 6 Eura za 4 dana. U Slovačkoj je isto 6 Eura (samo sam kupio, nisam pitao da li je za motor ili za auto). U Češkoj mi je carinik rekao da motori ne trebaju vinjetu... U Njemačkoj nitko ne plaća cestarinu...


U Austriji se plača dodatna cestarina na dva mjesta i to po 10 eura (oba mjesta su ako ideš preko Minhena) i to na cesti od Salzburga prema Villachu (imaš bar 10 upozorenja da je naplata cestarine) i iza Villacha na granici prema Sloveniji plaća se 10 Eura za prolaz tunel Karavanke. Da si iz Rijeke ili Pule, preporučio bi ti dio preko Minhena, ali iz Zagreba ti je svakako bliže i jeftinije preko Graza, Beča i Brna
 
Freshman said:
2 Nike: Mislim da ti je čovjek progledao kroz prste jer je mislio da je to kakav skuterčić :mrgreen:
A vidi topa iza :mrgreen:
1 cilindar 500 cc 8)
 
Nike said:
U Austriji su različite cijene vinjete za motor i auto. Za motor je 4,7 Eura, a za auto 7 (za 15 dana). U Mađarskoj je 6 Eura za 4 dana. U Slovačkoj je isto 6 Eura (samo sam kupio, nisam pitao da li je za motor ili za auto). U Češkoj mi je carinik rekao da motori ne trebaju vinjetu... U Njemačkoj nitko ne plaća cestarinu...


U Austriji se plača dodatna cestarina na dva mjesta i to po 10 eura (oba mjesta su ako ideš preko Minhena) i to na cesti od Salzburga prema Villachu (imaš bar 10 upozorenja da je naplata cestarine) i iza Villacha na granici prema Sloveniji plaća se 10 Eura za prolaz tunel Karavanke. Da si iz Rijeke ili Pule, preporučio bi ti dio preko Minhena, ali iz Zagreba ti je svakako bliže i jeftinije preko Graza, Beča i Brna

Ma mislio sam skočiti usput do frenda u Numberg... Hvala ti još jednom!! :cool:
 
Onda ajde... Kad se budeš vraćao iz Praga prati prvo pravac PLZEN a iza toga pravac ROZVADOV (Ovo nemoj zaboravit jer je to jako malo mjesto na granici koje nećeš naći na karti, a do tu vodi autoput i to ti je jedini orjentir za Njemačku) , kasnije samo prati table NURNBERG. Oko Plzena je mali dio autoceste u izgradnji (po obilaznicama samo prati zelene oznake "E-broj autoputa") , kao i spoj autoceste od Češke granice do njemačkog autobahna.
 
jedan frend i ja takodje planiramo do praga negdje 5 ili 6 mjesec,ha da
htjeo bi u nekoj knjižari naći dobar "travel guide" tak da vidimo šta se da a bogami i odemo na pivo u hajduka,ohohouuuuujeah!!!
 
Nike said:
U Austriji su različite cijene vinjete za motor i auto. Za motor je 4,7 Eura, a za auto 7 (za 15 dana). U Mađarskoj je 6 Eura za 4 dana. U Slovačkoj je isto 6 Eura (samo sam kupio, nisam pitao da li je za motor ili za auto). U Češkoj mi je carinik rekao da motori ne trebaju vinjetu... U Njemačkoj nitko ne plaća cestarinu...


U Austriji se plača dodatna cestarina na dva mjesta i to po 10 eura (oba mjesta su ako ideš preko Minhena) i to na cesti od Salzburga prema Villachu (imaš bar 10 upozorenja da je naplata cestarine) i iza Villacha na granici prema Sloveniji plaća se 10 Eura za prolaz tunel Karavanke. Da si iz Rijeke ili Pule, preporučio bi ti dio preko Minhena, ali iz Zagreba ti je svakako bliže i jeftinije preko Graza, Beča i Brna

eto, čovjek sve zna, treba samo ponijeti lovu......
 
Nike said:
Bog
Da, na žutom brodu :mrgreen:
A novi si na forumu, pa ti je oprošteno ;)
Pozdrav

A jesi meni oprostio kad sam te pitao kakv to skuter voziš?????

BAj d vej, ako se ide do Praga, bil bi ludost ne otići i do Krakowa.... ljepši je mnogo gradova......