Pravno pitanje

netijak

Well-known member
pozdrav,
neznam da li je ovo dobro misto za ovaj topic.. ako nije premjestite

dakle radi se o sljedećem, imam motor koji je odjavljen, kupljen je prije par godina ali nije napravljen prijepis, znaći postoji samo kupoprodajni, budući da je osoba čije je ime na kupoprodajnom na brodu a nije mi ostavia punomoć ja nemogu regat motor... šta je još gore osoba čije je ime u papirima motora je u međuvremenu umrla... :(

postoji li kakav način ( legalan ofc ) za regat taj motor

unaprijed zahvaljujem
 
Što znači da imaš samo kupoprodajni?
Da li je ovjeren?
Prometnu i knjižicu imaš/nemaš?
 
imam prometnu, imam kupoprodajni, imam osobnu od osobe čije je ime na kupoprodajnom, kupoprodajni je ovjeren i plačen je porez
 
netijak said:
imam prometnu, imam kupoprodajni, imam osobnu od osobe čije je ime na kupoprodajnom, kupoprodajni je ovjeren i plačen je porez
A knjižica vozila?  :mrgreen:

Čekaj, nije mi jasno. Tko je vlasnik u papirima? Tko je umro? Tko je na brodu? Gdje si ti u toj priči? :misli:
:mrgreen:
Tj:
1. Jesi li ti na kupoprodajnom naveden kao kupac?
2. Da li je umrla osoba prodavatelj na kupoprodajnom?
3. Tko je ovaj na brodu?
:mornar:
 
hahahahhahahaha

ovako, meni je prijatelj kupia taj motor prije cca 8g. otiša je na brod, motor spremia u garažu... doša s broda i kupia novi motor a ovaj je osta u istoj garaži.. i sad nakon cca 7g od svega toga poredia sam taj motor, odnia tablicu i sve papire na miliciju , odjavia... samo on kad ga je kupia prije tih 8g napravia je taj kupoprodajni, al nije upisa svoje ime u prometnu ( vozia je na kupoprodajni )... i sad bi ja tia regat taj motor ponovo... znači osoba koja je kupac na kupoprodajnom je na brodu a prodavatelj umro... da li je sad šta jasnije?
 
netijak said:
hahahahhahahaha

ovako, meni je prijatelj kupia taj motor prije cca 8g. otiša je na brod, motor spremia u garažu... doša s broda i kupia novi motor a ovaj je osta u istoj garaži.. i sad nakon cca 7g od svega toga poredia sam taj motor, odnia tablicu i sve papire na miliciju , odjavia... samo on kad ga je kupia prije tih 8g napravia je taj kupoprodajni, al nije upisa svoje ime u prometnu ( vozia je na kupoprodajni )... i sad bi ja tia regat taj motor ponovo... znači osoba koja je kupac na kupoprodajnom je na brodu a prodavatelj umro... da li je sad šta jasnije?
:LOL:
Ne pretjerano.  :mrgreen:
Kako si ti odjavio motor? Sa mornarevom osobnom?  :misli:
Znači prodavatelj je umra, kupac je na brodu, a ti imaš odjavljeni motor i sve papire.
Jednostavno... :mrgreen:
... sve što ti treba je kupoprodajni ugovor između mornara i tebe.
I onda sa kupoprodajnim ugovorom između pokojnog i mornara te mornara i tebe odeš na poreznu upravu platiti porez (2 poreza zbog 2 ugovora).
I onda sa tim ugovorima (na koje je porezna lupila pečat) i papirima od motora odeš na tehnički gdje ga registiraš na svoje ime.

Zaključak: dovuci mornara na kopno da ti potpiše kupoprodajni ugovor i to je to.


Druga mogućnost je da nađeš nasljednika od pokojnog vlasnika i sa nasljednikom da napraviš kupoprodajni. Onda sa kopijom rješenja ostavinske rasprave i tim kupoprodajnim (na kojeg si platio porez) odeš na registraciju. U tom slučaju ne trebaš plaćati 2 puta porez i ne trebaš oteti mornara i brod radi potpisa na ugovor. Ali trebaš naći nasljednika dobre volje i rješenje o nasljeđivanju :mrgreen:

Pitanja?  :mrgreen: :mrgreen:
 
Uff stvar je sljedeća... “mornar” je ugledni član ovog foruma :D  i ja ne kupujem motor od njega nego ga registriram u njegovo ime... budući da je reg istekla prije toliko godina nisan moga samo produžit reg nego je odjavit pa ponovo regat, jer tako kaže zakon...  što se tiće nasljednika (on je odjavio motor jer je motor bio prijavljen na hvaru a ja u splitu )u kontaktu sam i snjim ali u ostavinsokoj raspravi se nigdje ne spominje motor jer ga čovik proda prije nego je umra (logično)... znaći osim nalaženja “mornareva” klona može li se kako bez punomoći obavit registracija

za popizdit...
 
a gdje je u toj priči kapetan broda.. ?

on je ključna osoba u ovoj situaciji ..  :mrgreen:
 
strasilo said:
a gdje je u toj priči kapetan broda.. ?

on je ključna osoba u ovoj situaciji ..  :mrgreen:
ako može ženiti može i davati punomoći...!  :LOL:
 
iluvatar said:
bili vridila ta punomoc da je on nekako posalje njemu s broda sa svojim potpisom  :misli: ?
mislim da bi, i ja sam tako nešto sl. prodao svoj auto, ali ti javni bilježnik treba izači u susret!
 
paranoid said:
mislim da bi, i ja sam tako nešto sl. prodao svoj auto, ali ti javni bilježnik treba izači u susret!

e da znam jednog koji bi nebi ni postoja ovaj topic :D
 
netijak said:
Uff stvar je sljedeća... “mornar” je ugledni član ovog foruma :D  i ja ne kupujem motor od njega nego ga registriram u njegovo ime... budući da je reg istekla prije toliko godina nisan moga samo produžit reg nego je odjavit pa ponovo regat, jer tako kaže zakon...  što se tiće nasljednika (on je odjavio motor jer je motor bio prijavljen na hvaru a ja u splitu )u kontaktu sam i snjim ali u ostavinsokoj raspravi se nigdje ne spominje motor jer ga čovik proda prije nego je umra (logično)... znaći osim nalaženja “mornareva” klona može li se kako bez punomoći obavit registracija

za popizdit...
Probaj sa mornarovom osobnom bez punomoći otići na tehnički i registraciju.
Nikad ne znaš, možda ti se posreći. Nekada se moglo na taj način. U zadnje vrijeme znam da je išlo, ali samo ako je isto prezime bilo u điru. :mrgreen:
Pitaj u St. za teh. pregled možeš li ti sa njegovom osobnom, a ako ne daju da li može netko od njegove obitelji.
 
Hvala puno  8)  (y)  8)
 
netijak said:
Uff stvar je sljedeća... “mornar” je ugledni član ovog foruma :D  i ja ne kupujem motor od njega nego ga registriram u njegovo ime... budući da je reg istekla prije toliko godina nisan moga samo produžit reg nego je odjavit pa ponovo regat, jer tako kaže zakon...  što se tiće nasljednika (on je odjavio motor jer je motor bio prijavljen na hvaru a ja u splitu )u kontaktu sam i snjim ali u ostavinsokoj raspravi se nigdje ne spominje motor jer ga čovik proda prije nego je umra (logično)... znaći osim nalaženja “mornareva” klona može li se kako bez punomoći obavit registracija

za popizdit...
svi ste Vi dole na moru (posebno Split i okolica) u nekim shema sta se tice motora i auta..
jedni voze na druge glasi, treci je kupio.. itd, itd... sve dok se ne dogodi neko sranje a onda su Vam svi krivi...
To se ne odnosi samo na tvoj post, jer sam ja imao isto kikriki slucaj kad sam kupovao motor i kupnja me navela  Sinj..
Jedan je vlasnik u Splitu, dok mi ovaj drugi kaj mi ga je prodavao njegov frend koji ga vec godinu dana vozi i ne kuzi u cem je problem sto njemu ne zelim dati 45000 kn jer nije vlasnik motora... ja dosao dole sa prikolicom jer je bio 2 mjesec i zima za popizdit, a on nezna jel uopce ima vlasnikov broj kod sebe u mobitelu..
ima samo srece kaj ga nisam na mjestu ubio.... :zid: :bonk:
na kraju da ne duljim sve se nekak rjesilo, nasli smo vlasnika, alli ja sam izgubio dobra 2 dana na sve to..
uglavnom katastrofa, tesko m je poslovati s Vama, jer ste svi u nekim teskim kemijama :jesus:
pozdrav svima
 
Hrvoje said:
Probaj sa mornarovom osobnom bez punomoći otići na tehnički i registraciju.
Nikad ne znaš, možda ti se posreći. Nekada se moglo na taj način. U zadnje vrijeme znam da je išlo, ali samo ako je isto prezime bilo u điru. :mrgreen:
Pitaj u St. za teh. pregled možeš li ti sa njegovom osobnom, a ako ne daju da li može netko od njegove obitelji.
tehnički pregled se može obavit uz osobnu iskaznicu vlasnika motora (onog koji je naveden kao kupac u kup. ugovoru) i naravno osobnu iskaznicu osobe koja je motor dovezla na tehnički, samo nisam siguran za sklapanje police osiguranja. uglavnom kad bi imao punomoć bilo bi sve puno lakše, al se i ovako može riješit
 
A možda je motor i naveden u ostavinskom rješenju? Iako sumnjam!
Ako nije, trebaju nasljednici napravit prijedlog za naknadno pronađenu imovinu i u njemu navest taj motor sa točnim brojem šasije i ako ti nije gužva kod Javnog bilježnika to ti je za par dana gotovo! Nakon toga sa nasljednikom napraviš kupoprodajni ugovor i tadaaaam! (y)