Prebacivanje vozačke dozvole iz BiH u Hrvatsku!

bonneville

New member
Ovako! Imam 21 godinu, i imam položenu B kategoriju u Hrvatskoj. Razmišljao sam da položim za motor u Hercegovini jer tamo mogu odmah polagati A kategoriju, i ispadne me dosta jeftinije cca 200 eura sve skupa a u Hrvatskoj je minimalno 4000 kuna i ne možeš odmah polagati A. U jednoj auto školi su mi rekli da je moguće kod njih polagati ako imam prebivalište u Hercegovini. Rečeno mi je da trebam samo ovjerit hrvatsku vozačku, i da će mi priznat testove i prvu pomoć, a da trebam platiti samo satove i liječnički!

Sad, kad bih ja položio u Hercegovini, i kad bih dobio BiH vozačku dozvolu s A kategorijom, bili ja tu A kategoriju mogao prebacit na hrvatsku vozačku i da na hrvatskoj vozačkoj s 21 godinom imam A kategoriju!

Hvala!
 
Zanimljivo pitanje. Ne znam odgovor ali kad ga saznaš postaj ovdje da nešto naučimo. :mrgreen: Znam da je u obrnutom smjeru bilo jednostavno, deponiraš HR vozačku u BiH i izdaju ti svoju.
 
Znimljiva fora je također i sa prebivalištem!
Kad se prijavljuješ u hrvatskoj onda se ne trebaš odjaviti u bih ali kad se prijavljuješ u bih onda je prvi papir koji ti traže potvrda da si se odjavio u rvackoj.....
 
Vez said:
Znimljiva fora je također i sa prebivalištem!
Kad se prijavljuješ u hrvatskoj onda se ne trebaš odjaviti u bih ali kad se prijavljuješ u bih onda je prvi papir koji ti traže potvrda da si se odjavio u rvackoj.....

postoji sitna razlika izmedju prebivališta i boravišta 8)
 
Nije problem prijavljivanje prebivališta, ako si nekad živio u BiH. Bitno mi je ovo; u Hercegovine ima, postoji samo A1 i A kategorija. A1 ko ova naša, a A kategorija sve iznad 125. I možeš je polagat odmah s 18. E ja sad imam 21 godinu, i kad bih položio tu njihovu A kategoriju, bili mi u Hrvatskoj kod prebacivanja priznali A kao A, ili bi je računali ko Hrvatsku A2! Tamo na onom linku što je jedan pobro napiso, o prijenosu, u napomeni ne spominju A kategorije , samo D. M. + nešto tako,
 
bonneville said:
Nije problem prijavljivanje prebivališta, ako si nekad živio u BiH. Bitno mi je ovo; u Hercegovine ima, postoji samo A1 i A kategorija. A1 ko ova naša, a A kategorija sve iznad 125. I možeš je polagat odmah s 18. E ja sad imam 21 godinu, i kad bih položio tu njihovu A kategoriju, bili mi u Hrvatskoj kod prebacivanja priznali A kao A, ili bi je računali ko Hrvatsku A2! Tamo na onom linku što je jedan pobro napiso, o prijenosu, u napomeni ne spominju A kategorije , samo D. M. + nešto tako,


pa ako već bosanski zakon to dozvoljava, položi i napravi medjunarodnu vozačku :mrgreen:
 
Ne zaj* se zbog te relativno malo razlike, nije sve u šoldima... od ponedjeljka vozačku možeš polagat samo tamo di si prijavljen, ne di si prije bia prijavljen... Znaci ako živiš u RH duze od sest miseci onda tu možeš jedino i polagat
 
alpine said:
Ne zaj* se zbog te relativno malo razlike, nije sve u šoldima... od ponedjeljka vozačku možeš polagat samo tamo di si prijavljen, ne di si prije bia prijavljen... Znaci ako živiš u RH duze od sest miseci onda tu možeš jedino i polagat

Ja mislin po ovoj prici da njemu vise igra ulogu da polozi odma sad a ne cekat jos 3 godine da stekne pravo polaganja u RH, a ne tih 200 €urona  :misli: :mrgreen:
 
Uskoro ću vidit je li moguće, a čini mi se da je. Ne isplati se sad polagat A2, pa opet za dvi godine A, duplo platit. A u startu je razlika 2 500 kuna. Radije kupit dobru kacigu i kakvu jaknu.
 
Bonneville je san! Možda jednom...ako bude prostora i para! Ja sam samo zaljubljenik u motore, onako izdaleka, nikad ništa nisam konkretno vozio osim skutera, a nisam bio okružen motociklima te nisam imao priliku sjesti na nešto s kvačilom. Ljeti kad bi briso stakla na pumpi, na autoputu, motori su mi odmah počeli plijeniti pozornost, i onda sam se počeo pomalo interesirati i zaljubljivati. Sa 16 sam htio polagati za A1, al me ćaća odgovorio! Kaže: Sine, sačekaj još koju godinu, položi za auto, pa će te proć želja! Ja poslušo, položio za auto, al želja nije prošla! Tako da sam ovo ljeto odlučio sjest za motor, odovozit malo u autoškoli, pa vidit je li ono što sam zamišljao u glavi, makar pola u stavrnosti! Za početak imat službeno dozvolu, a onda pomalo skupljat pare za neki dvokotač :)! Za početak bi bio dobar Yamaha Virago 250! Pa polako! :)
 
bonneville said:
Bonneville je san! Možda jednom...ako bude prostora i para! Ja sam samo zaljubljenik u motore, onako izdaleka, nikad ništa nisam konkretno vozio osim skutera, a nisam bio okružen motociklima te nisam imao priliku sjesti na nešto s kvačilom. Ljeti kad bi briso stakla na pumpi, na autoputu, motori su mi odmah počeli plijeniti pozornost, i onda sam se počeo pomalo interesirati i zaljubljivati. Sa 16 sam htio polagati za A1, al me ćaća odgovorio! Kaže: Sine, sačekaj još koju godinu, položi za auto, pa će te proć želja! Ja poslušo, položio za auto, al želja nije prošla! Tako da sam ovo ljeto odlučio sjest za motor, odovozit malo u autoškoli, pa vidit je li ono što sam zamišljao u glavi, makar pola u stavrnosti! Za početak imat službeno dozvolu, a onda pomalo skupljat pare za neki dvokotač :)! Za početak bi bio dobar Yamaha Virago 250! Pa polako! :)

(y)  Odličan stav....  (y)  rijetko tko sa tvojim godinama tako razmišlja 
 
ovako, po osobnom iskustvu, ako negde imas polozeno, a ovde u RH imas prebivaliste, dodjes tom vozackom i upise ti se u vozacku polozeno. tj u BiH napravis za A, dodjes u MUP u RH, i onda platis 25kn biljega za priznavanje. i onda ce ti oduzet BiH vozacku i vratiti je u bosnu, a ti ces dobiti novu. HR  (y)
ovo za sloveniju ne mozes, koju god da imas kategoriju priznaju samo poznavanje proentih propisa. znaci to nemoras polagat (ovo je kolega iz firme imao)
 
Pozdrav svima!
Ovo lito sam počeo ostvarivati plan. Ovjerio sam hrvatsku vozačku(zbog B kategorije, da ne moram testove polagat), izvadio liječnički i kopiro BiH osobnu i s tim sam se zaputio u autoškolu. U autoškoli sam kroz dva tjedna pet puta sio na motor, šesti put je bilo polaganje. Bogu hvala položio od prve.
Troškovi:
-Liječnički 75KM,
-Vožnja 350KM,
-Ispit 100KM
-Uplata za pravljenje vozačke dozvole 61KM.
Sve skupa 586KM ili 2266HRK.

Sad imam položenu A i A1 kategoriju na BiH vozačkoj, a imam 21 godinu. Bio sam u policijskoj postaji i pito sam za prebacivanje vozačke dozvole u RH, oni su rekli da sada mogu dobit samo A2 kategoriju, a za dvi godine dobit A. Za prebacivanje treba platit liječnički u RH. Ja sam odlučio pričekat dvi godine i onda prebacit  na RH vozačku A kategoriju. Pozdrav svima.
Nadam se da će nekom pomoć moje iskustvo.  :D :D :D :D