Predjamski grad, 23.11.2008.

Lolo said:
Legenda nas vraća u 15st. kada je u njemu živio Erazmu koji si je bil dobar sa ugarskim kraljem Matijašom Korvinom, a nije fermal ni pol posto Fridrika III koji se pak šoral sa onim prvim zbog čega je Fridrik htio skratiti za glavu Erazmu što naravno nije htio sam pa je taj poslič dal jednom digiču  po imenu Gašper Ravbar koji je mjesecima to pokušaval ali mu baš nije polazilo za rukom. Još ga je više mučilo kaj ga je Erazmu onak podj…val i nudil mu vola pečenog i trešnje. Da nebi sve bilo lijepo pobrinula se prodana duša  još jedna Juda u povjesti koja je osvjetlila put kada je Erazmu otišao onamo kamo i kralj ide pješke nakon čega je Gašpar zasuo to mjesto kamenim kuglama i jadnom Erazmu obrisao rit s jednom od njih. Eto ukratko c/p nečega o čemu sam davno pisal  :LOL:

Je, je... Tako je nešto i u prospektu pisalo, koje su nam dali... Ja sam gore napisao samo kraći dio povjesnog djela, jer sam prospekt zagubio prije nego sam doma stigao  :?
 
Icek said:
Ako ti to kaze Mariola Kariola onda ćes morati  (y)

Stvarno znaš pretjerati koji put  :?


:mrgreen:
 
Eto, sad znam gdje ću potrošiti jednu subotu na proljeće !!!  (y)
 
Definitivno destinacija za sljedeću godinu, slike fenomenalne! (y)
 
smarty said:
Eto, uvrsti u neki sljedeći đir, stvarno je interesantno za pogledati  (y)

vjerovatno hocu  (y)
mada mi je mrska SLO ima super ceste a kazne visoke, platio sam 140 ojra za preticanje 80km/h a bilo je ogranicenje 50km/h, hebi ga nije pomoglo sto sam ga odma vratio na oko 65 km/h kad me u preticanju slikao  :shock:  iskocila budala odnekuda, mislio sam da je neka kontrola kad nisam jurio pa me zaustavlja, nije ni kuca bilo ali veli jesi presel tablu da si izaso iz grada  :misli: nema nagodbe... nema nista... plati i jos se milicnik zalio da mi je malo falilo da me vodi sucu za prekrsaje  :?
 
mali_bandit said:
vjerovatno hocu  (y)
mada mi je mrska SLO ima super ceste a kazne visoke, platio sam 140 ojra za preticanje 80km/h a bilo je ogranicenje 50km/h, hebi ga nije pomoglo sto sam ga odma vratio na oko 65 km/h kad me u preticanju slikao  :shock:  iskocila budala odnekuda, mislio sam da je neka kontrola kad nisam jurio pa me zaustavlja, nije ni kuca bilo ali veli jesi presel tablu da si izaso iz grada  :misli: nema nagodbe... nema nista... plati i jos se milicnik zalio da mi je malo falilo da me vodi sucu za prekrsaje  :?

Zato i ja ne volim SLO, jer stvarno je većina cesta odlična, i ne možeš voziti baš skroz po pravilima...
 
odlicna destinacija kad se nadjem po ljeti za vikend na kvarneru pa malo pobjeci u hladnu postojnu. super slikice i super informacija.  (y)
 
odlična destinacija i super fotke.

p.s. dečki kupite curama moto hlače samo pričate o svojim promrzlim prstima a one se voze u trapericma e to je ljubav ili glupost  :misli:
 
buneta said:
odlična destinacija i super fotke.

p.s. dečki kupite curama moto hlače samo pričate o svojim promrzlim prstima a one se voze u trapericma e to je ljubav ili glupost  :misli:

Mudro zboriš.  (y)


Definitivno nije uredu da sam pisao o promrzlim prstima, a cure u trapericama. Ajde, ja sam bio dobar pa sam suvozačici uzeo one navlake/grijače ili kako li se već zovu za staviti na koljena...