Prednja guma ????

fredi

New member
Imam metzeler m3,cca 8000 km.U zadnje vrijeme sam primjetio da mi se troši prva duplo brže od zadnje.Danas sam napravio cca 150 km lagane vožnje i kad sam došao doma pogledam prednju gumu i nije mi jasno  :misli: Desna strana gume poderana skoro do kraja ,dok sredina i lijeva normalno.Nisam osjetio nikakvu razliku u današnjoj voznji.nikakve vibracije prednjeg dijela itd..,sve normalno.




(Powered by frubar.net)
 
po meni normalna stvar..guma več ima kilometražu,sunce je zagrijalo asvalt,i očito je da je bilo više desnih zavoja koji ti bolje leže za brže prolaziti,tako je i meni bilo prema splitu...trebaćeš novu gumu u skorašnje vreme (y)
 
koliko se može vidit na ovim slikama te su gume za tešku mirovinu i minjaj to šta prije,neznam di se ti to voziš ali ti gume izgledju koma :misli:
 
koma :LOL: ne znaš ti šta je koma...:mrgreen:
 
Eto i prije sam pratio tvoj problem kod prednje te dijelim misljenje sa Vukopas-om.
Ali da bi bili sigurni da tu nema nesto tehnicko, skini prednji kotac i komparatorom provjeri lijevu i desnu vilicu da jedna nije povinuta (vjeruj mi to je moguce, a golim okom se tesko zapaza) ili stavi dvije letve sa svake strane motora pa provjeri da tu nema nekih odstupanja.
 
Sip said:
Eto i prije sam pratio tvoj problem kod prednje te dijelim misljenje sa Vukopas-om.
Ali da bi bili sigurni da tu nema nesto tehnicko, skini prednji kotac i komparatorom provjeri lijevu i desnu vilicu da jedna nije povinuta (vjeruj mi to je moguce, a golim okom se tesko zapaza) ili stavi dvije letve sa svake strane motora pa provjeri da tu nema nekih odstupanja.

lako moguce, meni se isto na rs-u malo vise potrosila lijeva strana gume. ali nisam presao vise lijevih zavoja vec desnih, :)    uvijek se vracem istim putem
naime, kad su mi mijenjali semeringe na prednjoj vilici, decko mi je rekao kako mi je desni teleskop sjeban, tj. malo je savijen i teze se vraca kad se stisne!!!!!
 
Sip said:
Eto i prije sam pratio tvoj problem kod prednje te dijelim misljenje sa Vukopas-om.
Ali da bi bili sigurni da tu nema nesto tehnicko, skini prednji kotac i komparatorom provjeri lijevu i desnu vilicu da jedna nije povinuta (vjeruj mi to je moguce, a golim okom se tesko zapaza) ili stavi dvije letve sa svake strane motora pa provjeri da tu nema nekih odstupanja.

Gume imaju cca oko 8000 km.To se počelo događat zadnjih cca 1000 km.Odnosno počele se naglo trošit ,pogotovo prednja,dok zadnje ima još dosta.
Vozim se cijelu zimu i dosad je bilo sve ok.Nisam pao.nisam nigdje udario ,tako da mi malo čudno da bi bio problem u vilicama.
 
Vukopas said:
i kakova je guma dok si se vraćal iz zg-a ??
Vraćali smo se autoputem i vozili cca 120-130 tako da ni bilo problema.Netko je napisal da pazim da mi na autoputu ne eksplodira guma,tako da sam imal blokadu va glavi istalno razmišljal o tomu.
Kad smo hodili gore,išli smo starom cestom.U početku se nisam mogal baš opustit,ali kasnije je bilo ok.Ali jako nestabilan prednji kraj.Točno se osjeti stepenica i prednji kraj naglo pada u lijevo i jako čudan osjećaj vožnje.Kroz Delnice bilo mokro u pola zavoja ali poslije je cesta bila ok.Kasnije sam se privikal i ubzali smo tempo.
Jučer sam zval Materiju i naručil nove metzelerice roadtec Z 6,i prvi malo lipši dan pičim u Sloveniju po nove gume.Dođu oko 240 eur-a sa povratom poreza.
 
fredi said:
Jučer sam zval Materiju i naručil nove metzelerice roadtec Z 6,i prvi malo lipši dan pičim u Sloveniju po nove gume.Dođu oko 240 eur-a sa povratom poreza.

Sto se zezas sa Slo. kad kod Padjena dodju isto sa montazom :misli:
 
Sip said:
Sto se zezas sa Slo. kad kod Padjena dodju isto sa montazom :misli:
bome da, ja dok sam gledao, kod padjena za cash je bilo dosta jeftinije negoli u slo, valjda zato jer je padjen generalni distributer za HR..Ali nije mi se Z6 zadnja svidila zbog toga sto ne kužiš kada je pri kraju, tj platno progleda bez upozorenja..
 
nixy said:
di je taj Padjen??

Malo prema Rijeci od Karlovca.
GORNJE MRZLO POLJE MREŽNIČKO 166
47250 DUGA RESA

Tel./fax:
047/845-100,
047/845-101,
047/845-102

 
Janko said:
bome da, ja dok sam gledao, kod padjena za cash je bilo dosta jeftinije negoli u slo, valjda zato jer je padjen generalni distributer za HR..Ali nije mi se Z6 zadnja svidila zbog toga sto ne kužiš kada je pri kraju, tj platno progleda bez upozorenja..

:shock: :shock:

Ja je imam vec 5000 i cni mi se da ima jos "mesa" dosta. Nije ni blizu bocnim markerima.
Koliko km si napravio :misli:
 
ne zajebavaj se sa slovenijom,sve preko 150 eura ako tražiš povrat poreza šalju našoj carini  :palacdolje: pa ti to kasnije dojde na duplo. odi u gumi pađen,ko što kaže sip,na isto ćeš doć,lani je i stormbringer tamo montirao..
 
Sip said:
:shock: :shock:

Ja je imam vec 5000 i cni mi se da ima jos "mesa" dosta. Nije ni blizu bocnim markerima.
Koliko km si napravio :misli:
a više nisam siguran ali nije bilo više od 8-9 t km, motor je bio bulldog tada, meni je izgledala također dobro dok jednom nisam onako ovlaš pogledao u gumu i vidio da probija platno  :shock: a to zato što po sredini nema nikakve šare niti udubina koje bi bile marker.. to mi jedina zamjerka bila na tu gumu (zadnju)..
 
Vukopas said:
ne zajebavaj se sa slovenijom,sve preko 150 eura ako tražiš povrat poreza šalju našoj carini  :palacdolje: pa ti to kasnije dojde na duplo. odi u gumi pađen,ko što kaže sip,na isto ćeš doć,lani je i stormbringer tamo montirao..
Ne prijavljuju sve preko 150 eur-a ,nego preko 300 eura.
Zval sam Pađena i nema više na zalihi.Popust je bil za gume samo sa zalihe,a dolaze mu možda za tri tjedna.
Prije par mjeseci kad sam kupoval gume ,razlika između Pađena i Slovenije 650 kn.
 
fredi said:
Ne prijavljuju sve preko 150 eur-a ,nego preko 300 eura.
koliko znam kod nas u karlovačkoj županiji, obostrano po službenoj dužnosti prijavljuju sve preko 500E, a sve ostalo je na bazi dogovora među carinicima sa naše i slo. strane pojedinog graničnog prijelaza, konkretno prijavili me za 150E netto jer imaju takav dogovor.. sada sve ovisi, možda budeš imao i sreće.. probaj pa javi..  (y)
 
prijavljuju gadovi samo tako! ali ja sam na zadnjoj gumi imao razliku bez povrata poreza 500 kn i s tim sam zadovoljan pa nisam ni prijavio. bilo bi to jos cca 40 e ali ne treba pretjerivati. a te gume koje su na popustu, sa zalihe, to su vjerojatno stare gume, valjda 10. tjedan '06... onda ti pocnu desavati ovakve stvari da ti se neravnomjerno trosi guma, itd.