Predracun djelova za isplatu stete,dali ste imali problema?

KAWA-Z-750

Member
Evo javljam se da se malo informiram o sljedecem problemu.
Prije nekih 15dana imao sam nezgodu s manjim ostecenjima na motoru (Kawasaki) u drugoj drzavi,lik je kriv i sve je preko policijskog zapisnika rjeseno.
Odlazim na moje osiguranje raspitivam se sto gdje i kako... oni me salju mom ovl serviseru da napravi predračun kojeg moram donijet na moje osiguranje pa oni dalje terete to osiguranje od krivca.
Sve super.. odmah poslikam motor-opremu i krenem u ovl servis.  Tamo me prime odmah i popisu sve djelove i kazu da ostavim mob i da ce javit kad naprave predračun.
Do danas  je proslo 23 dana (7neradnih) i jos cekam taj predračun a svega ima 5-6 stavki za izbiflat cjenu.

Sad me zanima dali ste imali ovako "brzu" uslugu i vasih ovl servisera i dali ja uopce cekam dugo,mozda je ovo noirmalno :)
Bio sam do sad 2 put u tom servisu i svaki put ista priča (gazde nema radi nest na kuci i rjetko je u servisu a nama neda da radimo s štetama)

Hvala
 
Nije mi jasno, jesi ti sad prvi puta tamo, jesi li tamo kupio motor ili :misli:
Ja sam to u 2 navrata u "Superbike" Varaždin kod Labaša rješio za sat-dva (y)
 
Tamo kupih bike i kad je stigao dobio sam SMS da je stigao i da ga mogu pokupit. Ej SMS!!!
I sad sto radit...?
 
Ja sam dobio predračun iz KMS-a faksom isti dan kad sam ga zatražio.
Odjebi tog servisera i nađi si neki drugi servis i zatraži kod njih predračun jer se ovom tvom izgleda ne radi. I još nam reci gdje si to tražio da tamo neide netko drugi tko bude u neprilici kao ti.
 
WD-40 said:
Dakle predracun mogu trazit iako serviser nevidi sto je osteceno na motoru?


ma njemu je tak malo bitno sta je osteceno,bitno da ti naplati.
ja sam kod dude placao 50kn stavku plus pdv !?
 
WD-40 said:
Dakle predracun mogu trazit iako serviser nevidi sto je osteceno na motoru?
servis radi predračun po popisu oštečenih djelova koji je napravilo osiguranje :wink:

a to se obično čeka kakvih 10min maksimalno
 
Fino faxiraj bilo kojem servisu u Hrvatskoj izvid štete i oni će ti faxirat predračun, odnosno ponudu. Možda isti dan, možda drugi. Makar, pošto je tu samo par dijelova, za 10-15 minuta bi trebao imat papir u rukama.
 
znam da jedaleko ali probaj kontaktirati MMS Požega,ljudi su stvarno dobri (y) (y) (y).
 
WD-40 said:
Tamo kupih bike i kad je stigao dobio sam SMS da je stigao i da ga mogu pokupit. Ej SMS!!!
I sad sto radit...?

Mislim da mi je poznat taj servis u Dub., nećeš od njih lako dobiti ništa gdje ne mogu dobro zaraditi (čitaj:eek:pelješiti te).
Predračun u pravilu, ako je slučaj kao tvoj, naprave po izvidu štete od osiguranja.
Ne znam šta bih ti pametno rekao, probaj negdje drugo putem fax-a.
 
Al osiguranje me uputilo njima tj u ovl servis pa ce po tom predracunu kao procjenit stetu tj prosljedit taj papir ovom drugom osiguranju od krivca za nezgodu.
Posto je moje osiguranje poslikalo sve djelove koje smo tamo u ovl servisu zapisali tako da se to slaže.....
Eto probam opet poc u mog servisera pa ako opet bude klinac.. uzimam onaj papir s djelovima i saljem fax u Split il Kms :(
 
Tome se serviseru stvarno ne radi! Uh
ma ja sam u piccila sve rijesio u 2 dana, mislim 17 ili 19kn po stavci.
Tebi OSIGURANJE mora napisat sta su slikali i sta im treba serviser napisat koliko kosta + ruke.
Problem je sta onaj sta slikaje iz osiuranja ne vidi ako ima jos kakvo ostecenje mozda "unutra" jer nisu bas strucnjaci. Zato je bolje da ti serviser pogleda motor,a ako si siguran da znas sta je osteceno onda bilo koji ovlasteni servis moze ti dat ponudu na osnovu izvida stete od osigiranja.
sretno!
 
NikolaST said:
Tome se serviseru stvarno ne radi! Uh
ma ja sam u piccila sve rijesio u 2 dana, mislim 17 ili 19kn po stavci.
Tebi OSIGURANJE mora napisat sta su slikali i sta im treba serviser napisat koliko kosta + ruke.
Problem je sta onaj sta slikaje iz osiuranja ne vidi ako ima jos kakvo ostecenje mozda "unutra" jer nisu bas strucnjaci. Zato je bolje da ti serviser pogleda motor,a ako si siguran da znas sta je osteceno onda bilo koji ovlasteni servis moze ti dat ponudu na osnovu izvida stete od osigiranja.
sretno!

Oštećenja "unutra" se ne mogu ni vidjeti odmah, nije stvar u stručnjacima ili nestručnjacima. Zato se i radi dopunski izvid štete nakon što majstor rastavi motor (ili auto)...
Kako bi to ti vidio oštećenja koja nisu vidljiva dok se ne rastavi sve....rendgenskim pogledom možda?? :LOL:
 
covik jer pitao moze li samo ono sto su mu dali iz osiguranja poslat u servis BEZ da ga pregledaju mehanicari i u tvrde mozda neka druga ostecenja sta ih fotograf nije primjetio.
eto na to sam mislio.
ovdi svi samo cekaju kako se nekome narugat. a ti slicajno radis u osiguranju zar ne  (y)
 
Evo zvo sam u petak.... Kaze da ce bit slj tjedan... te da treba dat 250kn....
Sto se ubiti plaća.. njegov posao prebacivanja cjena iz kompa na papir il nesto drugo jer smo ja i njihov mestar popisali ostecenja koja sam ja predhodno uocio....
Evo ja radim u auto servisu i kod nas se ti predračuni nenaplaćuju. Jest da treba naplatit jer znalo se dogodit da popišemo štetu (1-2h) posla i lik kad vidi cifru ode u nekog lokalnog limara...
 
NikolaST said:
covik jer pitao moze li samo ono sto su mu dali iz osiguranja poslat u servis BEZ da ga pregledaju mehanicari i u tvrde mozda neka druga ostecenja sta ih fotograf nije primjetio.
eto na to sam mislio.
ovdi svi samo cekaju kako se nekome narugat. a ti slicajno radis u osiguranju zar ne  (y)

Ajde malo bolje pročitaj postove pa se uključi u raspravu...
Situacija je upravo suprotna, poslali su ga u servis da se motor pregleda i po potrebi rastavi, pa će se onda po tom, nazovimo ga "izvješću" od servisera napraviti izvid štete.
Nitko se tebi ne ruga, ali nemoj se provaljivat ako nisi upućen u tematiku o kojoj se govori, a pogotovo ako ne pročitaš sve postove od prije. Ja jedino nastojim pomoći i objasniti nekome ukoliko vidim da znam nešto o temi... (y)
 
WD-40 said:
Evo zvo sam u petak.... Kaze da ce bit slj tjedan... te da treba dat 250kn....
Sto se ubiti plaća.. njegov posao prebacivanja cjena iz kompa na papir il nesto drugo jer smo ja i njihov mestar popisali ostecenja koja sam ja predhodno uocio....
Evo ja radim u auto servisu i kod nas se ti predračuni nenaplaćuju. Jest da treba naplatit jer znalo se dogodit da popišemo štetu (1-2h) posla i lik kad vidi cifru ode u nekog lokalnog limara...

Ma stari to je i meni smiješno, to naplaćivanje predračuna. Znam da ima logike, ali on će tebi za pola ure posla uzeti 250 kn??? I to kakav posao, tipkanje po kompu...i ja bi tako zarađivao dnevnice. Sastavni dio posla jednog servisa je, između ostalog, izdati predračun/ponudu na zahtjev stranke bez naplaćivanja istoga. Ali naš je mentalitet nažalost takav da se svatko pokušava na razne načine domoći love na lagan način.
 
To s placanjem eto mozda je ok... sad koja cifra u to se nebi uplićo.
Radim u Auto servisu i nenaplaciva se predračuna al zna se dogodit da popišeš štetu (cca 1-2-3h) posla... i lik dodje nakon 10 dana i odvede auto.... Opet ni to nije pametno rjesenje..

Dao sam im 250kn a nigdje nedobih kakav račun il bilo sto da dokazuje da sam ja to platio. Ma zaboli me za lovu...
Srećom cifra je dobra cca 18tkn pa eto mozda tu i zaradim  :mrgreen:
 
max34 said:
Ma stari to je i meni smiješno, to naplaćivanje predračuna. Znam da ima logike, ali on će tebi za pola ure posla uzeti 250 kn??? I to kakav posao, tipkanje po kompu...i ja bi tako zarađivao dnevnice. Sastavni dio posla jednog servisa je, između ostalog, izdati predračun/ponudu na zahtjev stranke bez naplaćivanja istoga. Ali naš je mentalitet nažalost takav da se svatko pokušava na razne načine domoći love na lagan način.

Javi mi se na pp...Mozes cijeli dan kod mene tipkati po kompu kad vec ne trazis naknadu za posao...

Ne dobijes racun jer ti se taj iznos treba priznati u racun za djelove koje ces platiti ako ides popravljati motor u servisu.
Shvati to ovako - tih 250kn su avans za popravak. Ako ne zelis, ode ti avans...
 
WD-40 said:
To s placanjem eto mozda je ok... sad koja cifra u to se nebi uplićo.
Radim u Auto servisu i nenaplaciva se predračuna al zna se dogodit da popišeš štetu (cca 1-2-3h) posla... i lik dodje nakon 10 dana i odvede auto.... Opet ni to nije pametno rjesenje..

Dao sam im 250kn a nigdje nedobih kakav račun il bilo sto da dokazuje da sam ja to platio. Ma zaboli me za lovu...
Srećom cifra je dobra cca 18tkn pa eto mozda tu i zaradim  :mrgreen:


Meni ponekad treba 2 dana da sastavim ponudu (koju ne naplaćujem) i stranka dođe, pogleda je za 5 min, kaže da smo nepovoljni i ode svojim poslom...
Šta bi ja sad trebao? Naplatiti mu 500 kn radi toga??
Tako je isto i sa servisima, to je sastavni dio posla, ukoliko misle da im se ne isplati neka to ne rade. Samo u nas to ne ide tako nažalost, cijene servisa su astronomske kao i rezervnih dijelova (ne znam kako je tu gdje ti radiš) i onda nemaju posla pa pribjegavaju raznim načinima zarade, poput ovoga sa naplatom predračuna.... Ma daj neka mi netko reče po kojoj to zakonskoj osnovi netko može naplatiti izdavanje predračuna???