prematanje rotora

berislavv

Active member
Alo ekipa.
Eto mene nazad s godisnjeg pa cu vas opet gnjaviti online:)

Nego jer zna netko gdje bi mogao dati premotati rotor od alternatora?
Ili previklati.
A ak ne zna budem ručno onda.Ionak ima samo 525 namotaja :D
 
ima ti jedan električar tu kod mene u dubravi, meni je radil anlaser pa vjerovatno more i to
 
Super
Broj telefona adresa nekaj da ga kontaktiram???
I ak sve bude ok tebi ćevapi :mrgreen:
 
Ako zna, molim da se objavi cijena i utisci o kvaliteti. :paper:

Bitteschön!
 
Zove se Štefanek, Avenija dubrava 150inekaj nemam broj al znam da to radi meni je radil to na anlaseru od kamiona i napravil je dobro. bum sad probal nači broj pa da se čuješ s njim
 
E super.
Kad skinem rotor s motora budem svratio do čovjeka.
A koliko si platio anlaser za kamion ako se smije znati?
 
e to ti ja neznam jer nisam ja platil neg stari, probaj nazvat pa pitat kolka bi bila cijena
 
Samo reci onom ko će ti viklat rotor da ga dobro zalakira i zapeče,ovo se pogotovo odnosi na situaciju kada je alternator u ulju !!!!!!!
 
Ovaj alternator nije u ulju.
Ima odvojeno kučište i semering na osovini koja dolazi s radilice koji je još dobar i ne pušta ulje u alternator.
 
Ljudi moji kakav rotor????????????? Rotor je obićno pričvršćen za radilicu i u večini slučajeva je magnet!!!! ako govorimo o motorima!!!!!!!

Altelnatori na autima su malo drugaciji, ali NIKADA ne izgori rotor!!!!!!!!

U tvom slučaju je vjerovatno princip kao i na autima, pa su jaaaaaako male šanse da ti je izgorio rotor??????????!!!!!!

Vjerovatno se ne radi o altelnatoru, već o dinamu!!!!! On ima klasično namotani rotor!!!!
 
ZER
Mozda se nismo tehnički pravo izrazili.

U Honda manualu piše A.C. generator pa sam ja pretpostavio da je alternator.

U istom manualu piše i rotor za elektromagnet koji je pričvršćen na radilicu.Dotični rotor mora imati na ohmetar otpor od 3.3 do 4.4 Ohm prema istom Hondinom manualu a moj pokazuje megaohme, dakle treba ga premotati.Isto tako postoje i četkice koje vode na taj rotor.

A našao sam na jednom njemačkom site da treba 94 metra bakrene žice 0.6-0.7 mm, prvo se mota 300 namotaja u jednom smjeru, onda 50 u drugom pa 100 u prvom , pa opet 50 u drugom i ostatak u prvom smjeru, sve skupa 530 namotaja.

Mislim da je lakše to na nekom stroju namotat nego da ja to ručno radim :)
 
A jesi lijen ko crna zemlja - pa to ti je namotano u tren oka :mrgreen:
 
A šta ću ti ja ? Pa ne bum stigel ni gem napravit a ti buš već gotov :mrgreen:
 
Budem ja pripremil gemište da čekaju
a i sve si mislim da i roštilj okrenem za one koji budu motali :mrgreen:
 
GIXER said:
Samo reci onom ko će ti viklat rotor da ga dobro zalakira i zapeče,ovo se pogotovo odnosi na situaciju kada je alternator u ulju !!!!!!!

probio mi dekl i precviko namotaje, pa mi je radio jedan električar i jedva uspio s obzirom na delikatnost posla...tj. debljine iliti bolje rečeno tanjine namojtaja... :roll:
 
Evo ovaj vikend ja to nabrzinu premotao bas kak je gigi rekao bilo je čas posla :mrgreen:

No istina izadje uvijek na vidjelo, ovaj put sam imal više sreće nego pameti, namotaj je pukao odmah pri ulasku u zavojnicu pa sam samo odmotal jedan, produzil do kliznog kontkta, zalemil i to je to.

Sad me četkice zajebavaju, moram nabaviti nove,ove su potrošene.Zna netko gdje ima dobar izbor četkica pa da pripašem neke?