Preporuka, odvjetnik

Zephyr

New member
Pozdrav, ovakva je situacija,
susjeda satrala motor pred zgradom,(zabila se svojim autom) :cry:
svemu sam svjedočio kroz prozor, nisam ni bio sam. :(
Naravno da se što brže udaljila ( pobjegla) zapisao sam tablicu,
došla policija  :police: , kroz par dana utvrdili identitet osobe koja je vozila, oštečenja na njezinom vozilu
odgovaraju šteti nastaloj na motociklu(tako piše u izvješču), motocikl sam odpeljao u sluzbeni servis i platio pregled (450kn), kojim je ustanovljeno preko 5000kn štete
otisao sa svim tim papirima na njezino osiguranje, izvid štete, pa dopuna i tako dalje(vozali me kao malog majmuna) ... da bi na kraju njezino osiguranje mi se javilo u negativnom smislu ( odjebali me) kao njezina izjava i na policiji i na osiguranju je kontradiktorna mojoj i sad ja to moram na sud ....

Pa Vas lijepo molim ako znate nekog pouzdanog odvjetnika,  koji je Vama možda pomogao, bio bi zahvalan.

Radnja se odvija u Zagrebu ( zapad ).
 
Kolega imao slicno. Uglavnom bjezanje sa mjesta nesrece joj je 5000kn plus bodovi. Ne kuzim kaj joj to treba. Ako ima zastitu bonusa na polici osiguranje plati a njoj sve ostaje isto. Kaj pise u policijskom zapisniku? Meni isto treba odvjetnik jer me Allianz zavlaci za isplatu iako su rekli da je sve ok

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
jebem mater takvoj državi :mrgreen: gdje policija ustanovi da je sve kako su ustanovili ali to moras postambiljati na sudu :palacdolje:
 
markotornic said:
Kaj pise u policijskom zapisniku?

Podaci o vozilu i vozaču, oštečenja na automobilu odgovaraju visini motora i to je to ...
 
Ak ti je susjeda objasni joj da vec sada ima par tisuca kn troska a da je.popravak ne kosta nista. Ako ide dalje ima samo veci trosak

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 
markotornic said:
Ak ti je susjeda objasni joj da vec sada ima par tisuca kn troska a da je.popravak ne kosta nista. Ako ide dalje ima samo veci trosak

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Kaj nije dosta ovo kaj sam napisao da skontaš da je riječ o primjeru suvišne inteligencije, i da riječi tu ne prolaze,  :shocked:
možda par udaraca tupim predmetom ili koji elektro-šok ... pa bi se možda vidjeli rezultati  :evil:
 
Sa odvjetnikom ti ne mogu pomoci, jos nisam trebao njihove usluge. Koliko sam skuzio odjebalo te njeno osiguranje, zavlace sa isplatom stete. Pretpostavljam da imas policijsko izvjesce gdje pise da je doticna susjeda svojim vozilom napravila stetu na tvom motociklu (tj da je ona jedini krivac za prouzrocenu stetu). To bi trebalo biti dovoljno da ostvaris popravak ostecenja o trosku njenog osiguranja. Postavi pitanje na www.legalis.hr  to je pravni forum, dobit ces savjet kako dalje da postupis u pogledu ostvarivanja prava na naplatu stete.
 
ako je policija odradila svoj posao(iznenadjujuce) kao sto si napisao, jebe ti se za nju, za njezino osiguranje i njihovo misljenje, cekas zapisnik popravis motor i ispostavis im racun
 
Imao dobre rezultate sa Mladen Dragičević odvjetnikom iz Zagreba,Palmoticeva
 
Nekada je dovoljno da odvjetnik  samo nešto napiše i „zaprijeti“ tužbom, to malo pritisne osiguranje i oni plate.

Ako to ne bude dovoljno, ne preostaje Vam angažirati odvjetnika i kao prilog tužbi staviti tzv. „privatno“ vještačenje (ali ovo je skupo s obzirom na nastalu štetu, sastavljanje tužbe (odvjetnik)+ vještačenje (sudski vještak) je oko 3.000,00 kn). To "privatno" vještačenje ima "slabiji status" nego ono od vještaka kojeg odredi sud, međutim, bitno je da se nađe u sudskom spisu.

S odvjetnikom se možda najbolje dogovoriti da se on naplati nakon dobivene parnice (npr. 15%).
 
markookram said:
Da to tvoje osiguranje nije wiener ?
nope
jadransko
 
Ne razumijem sto se tu nju pita? Istinslucaj kod mene. Lik mi oborio motor pred policijskom postajom, tamo gdje se dokumenti izdaju. Oborio ga predamnom, iako sam ja ko budala vikao da stane... Izasao vani opsovao mi sve po spisku i osao ca... Sva sreca da sam ga slikao u trenu odlaska...
Zvao policiju, oni dosli poslikali uzeli moju izjavu i sa fotografije procitali njegovu tablicu i otisli do njega i naplatili mu kaznu za izazivanje nesrece i bijeg sa mjesta nesrece. Napisali izvjestaj o nesreci. Kad je bio gotov, otisao sa izvjestajem na njegovo osiguranje i prijavio stetu. Oni su poslikali motor, poslali me u servis da popravim motor i da im donesem racun.

E sad ode prica postaje zajebana ako ne znas sto se dogadja:
-ako poslusas njih i odes i popravis motor i donese im raxun, oni kazu: sve je to ok ali mi snosimo samo 70% troska. I ti znas, i oni znaju da si u pravu ali ih moras tuziti za tu razliku od 30%. Dobit ces to i bit ce ti isplaceni troskovi parnice ali to treba doziviti. Naravno kad pokreces parnicu ti placas sve, a oni samo lijepe vjestake....
Njihov je cilj da ti odustanes od tuzbe i pokupis sa samo 70% love koju si potrosio. To je takva praksa, na zalost. Ni kriv ni duzan izvusis.

-druga verzija je da skontas koliko te dodje popravak i vidis di si. Ako ti se siplati sam popraviti odes i kazes. Ja cu motor sam popravljati vi mi isplatite novce za odstetu. Onda oni isto nastupaju da vele dajemo ti 70% od procjenjene stete. Ako si u plusu uzimaj! Lova sida u roku 48 sati.

Ta gospodicna more cuclati njeznik skupa sa jajcima jer se nakon zapisnika i utvrdjene stete i krivnje nju vise ama bas nista ne pita....

Ovo je u kratko, osobno iskustvo iz prve ruke. Ako te sta jos zanima pitaj.
 
Pita se.

Žena išla na rikverc, obalila motor, otišla.
Čovjek mi dolazi s papirićem da je sve vidio i zapisao njezin broj. Zovem mup, nađu je, na braniku tragovi moje boje.
Naprave zapisnik, ona kriva.
Ona se žali, zovu me na sud.
Sud saziva drugo ročište jer pored svega gore navedenog, zapisnika mupa i tragova boje od moga motora na njezinom autu njima nije dosta nego traže izjavu svjedoka. Srećom mladić se pojavi.
Ebem ti sud da ti ebem.
 
koss said:
Pita se.

Žena išla na rikverc, obalila motor, otišla.
Čovjek mi dolazi s papirićem da je sve vidio i zapisao njezin broj. Zovem mup, nađu je, na braniku tragovi moje boje.
Naprave zapisnik, ona kriva.
Ona se žali, zovu me na sud.
Sud saziva drugo ročište jer pored svega gore navedenog, zapisnika mupa i tragova boje od moga motora na njezinom autu njima nije dosta nego traže izjavu svjedoka. Srećom mladić se pojavi.
Ebem ti sud da ti ebem.
I sto ce bit sljedece, opovrgnuti kredibilitet tvog svjedoka i ode sve u 3p materine...
Tako more u beskonacnost.
Nisam ljut na tebe. Ljut sam na sustav kako funkcionira.
Da je Kafka ziv pa da ponovo napise "Proces" temeljen na rvackom sudstvu...
Dobio bi 9 nobela uzastopno...
 
Ma ispalo sve OK. Nego bez veze rastegnuli. Razumijem pravo žalbe, ali koji kua sud traži picinu dlaku.
Mala šteta 700kn nego izgleda da je nju zabolila kazna.  :mrgreen: