Preporuka za kišni kombinezon?

Fottach

Member
SAJB. Tražilica ne radi a u zadnjih 10 ekrana poruka nisam ništa našao.  :confused2:

Tražim kišni kombinezon, po mogućnosti da zadovoljava slijedeća 3 uvjeta:
- cijena oko 300kn
- što manji kad je složen
- dobavljiv u Zgb ili okolici
 
Spool 360 kn.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,53566.0.html#top

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,53566.msg1052617.html#msg1052617
 
Koliko dugo se mislis voziti po eventualnoj kisi?
Meni se nekako cini da je best buy kisno odjelo iz pevec-a, ili bilokoje druge trgovine koja ima zastitnu i radnu odjecu obucu u ponudi. Cijene od 30-60kn, vrlo malo kad je spakirano, a isto tako se lako nazad slozi, uglavnom su dvodjelna. Za posluzit se, doci do negdje gdje ces pricekat da kisa stane/oslabi dusu dalo ili dovuci se kuci ako bash nisi negdje bogu iza nogu.
Takodjer imam i Proof-ovo jednodjelno odjelo koje sam testirao ovo ljeto po jebeeeenom pljusku i nekih 150km kise, nije nigdje pustilo. Platio ga nekih 30-40€ u louisu. al je veliko i nezgrapno. Ono iz peveca mi je puno prakticnije i njega imam skroz pod sicom, dok je ovo drugo bash kad ides negdje na put.
 
Hvala svima na brzim odgovorima.

- u Pevecu sam bio, kisnjak XXL ne mogu navuci preko moto opreme (visok sam 192cm).
- plan mi je da kišnjak izdrži pola sata vožnje, max brzinom 60kmh ali ima ona o najboljim planovima miševa i ljudi ...  :wink:

Medo, pogledao sam thread koji si mi poslao, koliko sam shvatio kupio si Spool jednodjelno.
Malo mi je bad što je potpuno crno. Reci mi ima li reflektirajući piping, odnosno da li se uopće vidi po noći.
Više bi me veselila neka kombinacija sivo/crno ali za te novce baš i ne mogu puno birati.  :?

nessuno, pretpostavljam da nisi mislio na Spidi. Kakvi su to Sidi kišnjaci i gdje bi ih mogao pogledati?
 
nessuno said:
Sidi kisnjaci 299kn... Toliko i vrijede

Naišao danas, baš na SIDI. Isprobao sam veličinu 3XL i premali mi je.
Ne samo da je premali nego sam morao skinuti jaknu da bih ga uopće obukao.  :(

Nadam se da nisam u krivu kad mislim da bi se kišnjak trebao moći obući preko kompletne opreme?  :misli:
 
Bija je u Lidla, i dvodjelni i jednodjelni, neloš, XXL san moga normalno obuć, a ja san 194 cm... Istina, iman samo 93-95 kila, pa nisan širok, ali san ga svejedno obuka, priko moto jakete, jednodjelno... Pogledaj ima li ih XXL u ZG i okolici u LIDL-ovima... Cijena je bila ispod 200 kn... Ali nije totalni shit... Onako...

U emezete je isto bija sličan, za 300-tinjak kn, ali ga nisan probava...

:misli:
 
Naravno da se kišnjak mora obući preko komplet opreme. (y)
Možda da probaš kupiti dvodjelni.

Što se Spool-a tiče ja sam 183 i veličina kišnjaka mi je XL. Što se reflektirajućih traka tiče ima po rubovima uske reflektirajuće crte i jednu skroz usku preko leđa.
 
Medo said:
Što se Spool-a tiče ja sam 183 i veličina kišnjaka mi je XL. Što se reflektirajućih traka tiče ima po rubovima uske reflektirajuće crte i jednu skroz usku preko leđa.

Gdje u Zgb ili okolici mogu naci i isprobati Spool (ili Suomy kad smo vec kod toga)?
Moze i na PP ako se tu ne smiju spominjati adrese ducana (vidim da bas nitko ne pise gdje je sto kupio).
 
ja sam kupil onaj neki u lidlu kaj je bil za cca 160 kn i mogu reć da služi svrsi, doduše nisam ga probal na golo tijelo dal pušta al preko kožnog odijela nije pustio ni kapi a i ne raspada se ko oni kupljeni u louisu za par eura.
 
spool eventualno kod Markezau Svetoj Nedelji,Suomy u Jablanskoj,a odi u Maksimirsku u Nito moto tam imaju M-tech  koji su dobri,a koštaju oko 350 kn
 
Fottach said:
nessuno, pretpostavljam da nisi mislio na Spidi. Kakvi su to Sidi kišnjaci i gdje bi ih mogao pogledati?

Mislio sam na Sidi. Mozes ih probati kod Sepica... Nemoj se zagledati u IXS-ove. Iako su skuplji, ne razlikuju se od Sidia.
 
ja imam 196 i veličina mi je xxxl, tako da tko ima više od 190 ni ne pomišlj an manji, teba se obuć preko cijele opreme i probat sagnut
 
Ja sam kupil i Lidlu, dvodjelni. Dobar, kvalitetan, jeftin. Jedino nije baš mali, ne ide mi ispod sica, moram ga stavljat u kofer.
 
Gledao sam u dva Lidla i nema - ti kišnjaci su vjerojatno bili u sklopu onih njihovih tjednih akcija.

Hvala svima na informacijama, sad imam što obilazit.  (y)
 
Da sumiram, nakon višednevnog surfanja, obilaženja trgovina, isprobavanja ...  :blink:
Nadam se da sam dobro popamtio cijene, ako sam fulao, molim trgovce da se ne ljute.

Visok sam 192cm, cca 95kg. Početna namjera mi je bila kupiti neki kišnjak za 'da se nađe' i isplanirao sam cca 300kn za to.
Vi normalnih visina (do 185cm) ne bi trebali imati takvih problema kao ja.

- Sidi, XXXL jednodjelni, oko 350kn - nisam ga uspio navući preko jakne - premalen
  mislim da nema većeg broja
- Suomy - najveći model u dučanu je mislim L, nisam ga probao; na izgled kvalitetan, oko 520kn
  nova roba se očekuje u studenom
- M-Tech - dvodjelni XXL oko 400kn - hlače prekratke, gornji dio na knap
  mislm da je to najveći; gornji dio ima integrirane rukavice i kapuljaču
- IXS - nisam išao gledati
- Spool - nisam išao gledati
- Held Splash, oko 300kn - XXL mi je premalen; navučem ga ali su nogavice prekratke
  u Čakovcu imaju 3XL ali hoću imati nešto za sutra
- Aprilia - zanimljiva kombinacija sa bijelim ramenima, oko 450kn - nisam isprobavao
  u nekom Aprilia dućanu su mi pokazali Scooter raincoat - jaknu sa prednjim dijelom nogavica koji se pričvrsti na hlače
  http://www.aprilia.com/acc_03_eng.asp - cca 200kn  :wink:
  naravno da su mi rukavi malo prekratki  :?
- u Lidlu nisam našao ništa
- dvodjelni kombinezon u Pevecu za 66kn nisam uspio navući na sebe ni bez moto jakne
- Alpinestars; prvi put u dućanu sam se okrenuo i izašao vani kad sam čuo cijenu, danas sam se vratio, probao i kupio  8)
  El Nino rainsuit, 630kn - jednodjelni kombinezon, veličina XXL mi je bila malo prekratka na nogavicama ali 3XL mi je taman.

Koštao me je ni manje ni više nego dvostruko od predviđenog ali sam zadovoljan.  :mrgreen:
Nadam se da će kvaliteta opravdati cijenu.

Zahvaljujem svima na komentarima i savjetima.  (y)
 
da ne otvaram novu temu..
Jel ima tko Modekin kisnjak jednodijelni???
Zanima me radi velicine, ja sam 185-87kg. vecina moto opreme mi je 54.