Prerada prikolice

zlikavac

New member
Imam vulgaris prikolicu dužine 1.5m,trebalo bi ju preradit za prevoz motora,e sad dal je to moguće s obzirom da je motor dugačak 2m. Ako je,kako i ko bi mi to mogao napravit za ne puno novaca
Tomee?
 
Na pr. da dodaš gore još jedan pod, koji je produžen prema tvojoj potrebi. Kad ne prevoziš motor, njega skineš i imaš normalnu prikolicu..

Možeš preinačit i prednji kraj prikolice, staviti prednju stranicu/pregradu koja se može demontirati, tako da prikolica bude produžena prema naprijed.
 
Ne bi to sam radio sigurno.
A razmišljam samo ubacit šinu unutra,samo me zanima kak bi dobio motor na priksu kad bi šina virila van
 
Pa od malo deblje daske napraviš nekakvu rampu, koja je s jedne strane toliko povišena da je u razini s tom šinjom koju namjeravaš staviti na prikolicu. Kod utovara i istovara prikolica mora biti zakopčana za auto, da ti se ne prevagne kad je prednji kotač na kraju šinje.
 
samo sinu i prednji luk zavidaj u postojeci pod prikolice, neka sina viri van prikolice nazad koliko treba i na njenom kraju napravi utor/ili nesto, za prihvat rampe po kojoj ces penjat motor,... zakljucujes da ces morat skidat zadnju stranicu kad vozis motor,....
 
bole said:
samo sinu i prednji luk zavidaj u postojeci pod prikolice, neka sina viri van prikolice nazad koliko treba i na njenom kraju napravi utor/ili nesto, za prihvat rampe po kojoj ces penjat motor,... zakljucujes da ces morat skidat zadnju stranicu kad vozis motor,....
tak i ja nekek razmišljam,sad još samo da nabavim šinu s lukom i to je to.
 
odi tamo gdje prodaju zeljezne profile, kod nas u ST je firma Strojopromet, a ima je i u zg, oni imaju razne profile, pa pogledaj koji ti pase, a za luk, po nekoj prikolici izrezi u kartonu koji je luk, kupi cijev, odi neka ti saviju(kon nas je savijanje 50kn),....
eto  :mrgreen:
 
Ja sam napravio sličnu stvar ali moja kemija je išla otprilike ovako:

imao sam pretpostavljam sličnu prikolicu kao ti (nosivosti 500kg)

otpilio sam sanduk dole da ostane samo konstrukcija ili "šasija" moglobisereći

od dečkiju iz Ducatija sam dobio onaj jedan metalni zaštitni kavez u kojem se transportiraju novi motori

taj kavez ima zgodno postolje, koje ima "skiju" i graničnike

sve ostalo sam popilio van i bacio a to postolje zavario na prikolicu

kupio debeli brodski lanac za sidro i od tih karika napravio na rubu prikolice za provući trake za zatezanje

malo si napravio "rampicu" za penjanje i to je to! :wink: