prerada vilica Z 750 04-06

SaleKT

New member
evo našao sam na netu da se za Z 750 mogu kupiti cartridge za prednje vilice, nije skupo, a mislim da bi se tim dosta poboljšala voznost

matrisove su pa se možda daju nabavit i kod nas



http://www.carpimoto.it/content/prod/l_EN/s_1_Home/br_6_Kawasaki/bi_741_Z_750_04_06/fi_17_Matris/sp_1/pr_30489_Matris_Fork_Springs__Preload_Kit_for_Kawasaki_Z_750_04_06.htm
 
MIGO MOTO

iako neznam jel si uopce pito di ima za nabavit...
 
Zvao sam migomoto i nisu mi znali reći cijenu. Navodno je gazda na putu pa da nazovem iza nedjelje.
 
170€ stvarno nije puno, a matris je i sigurno nije loše. Ja sam sebi gledao zamjenit zamjenit rebound i compression ventile sa ohlinsovim ali to zadovoljstvo bi me stajalo 320 dolara pa sam za sad odustao, bolje lovu potrošit na đir do grobnika. Ako za 170€ dobiješ sve zajedno to je stvarno fenomenalna cijena... (y)
 
To ti je samo spring i poklopac na kojem možeš namještat preload. Komplet catridge bi došao punoooo više  :D
 
Znači upravo sam razgovarao sa Migomoto. Ulošci za prednju vilicu bi trebali doći do sredine 6.-og mjeseca i cijena bi im bila cca 180-200 eura. Opruge na ulošcima su progresivne i set dolazi bez ulja. Migomoto  je napravio prednarudžbu i očekuje odrđen broj tih ulošaka. Još uvijek nije siguran da li će se prednaprezanje opruge moći podešavati ili će uložak morati biti naručen za određenu težinu vozača.

Čekamo 6. mjesec.
 
preload ti nema (skoro nikakvog) smisla ako su opruge progresivne. Ako misliš vozit na stazi traži linearne opruge za svoju težinu. Progresivne su generalno ok ali iz njih se ne može izvuć "sag" a ako i natrag nije progresivni feder motor će ti natrag leć kad sjedneš na njega a naprijed neće mrdnit ni milimetra. Ako već trošiš 200€ potroši ih na ohlisove federe za svoju težinu i još ti ostane 100€ za nešto drugo, uz malo sreće preload ti neće ni trebat  :D