prerada za oldtimer utrke - honda cb 400

trop

New member
pozdrav svima...........
imam Hondu cb 400f 1976.god. i htio bi ju preraditi za trke oldtimera, pa me zanima što se sve može a što ne može.  Čitao sam pravilnik ali nisam puno skužio pa ako netko zna nešto više bio bi mu jako zahvalan.
 
probaj sa konkretnim pitanjima, pa ćemo ti probat pomoć.  :wink:
 
krecem iz nule, motor je raskopan do zadnjeg šerafića.................

felge i okvir ostaju standardni, rezervoar i zic bi napravio iz plastike pa me zanima jel to dozvoljeno, upravljač bi morao biti sportski a kakav????????????

imam još hrpu pitanja ali za sada toliko, od nekud moram krenuti. :D
 
sic i rezervoar koliko ja znam nema problema. svi imaju plastične.

a sportski upravljač - heble  :wink:

felge i kočnice morasju biti iz tog vremena, znači nema kemijanja sa plivajućim diskovima, klipova po kliještima mora bit kako piše u pravilniku....

svi uglavnom ramu minimaliziraju, reže se sav višak, nogare se skidaju....  svjetla, žmigavci i pripadajuće instalacije idu proć....... km sat ti isto ne treba...... struju uglavnom prerađuju da ostane samo mali akumulator za osnovno, sve drugo vade van (kako ko...)....

trebaće ti prijenosi rsaznih kombinacija (prednji i zadnji zupčanici) da možeš mjenjat po potrebi.

ali u karlovcu ima dosta oldtimeraša....... da  se javiš nekome od njih za pomoć i savjet ?
 
trop said:
hvala na početnim informacijama, barem znam od kuda da krenem............. :D
  :wink: Evo da i ja pomognem,  :misli: otrči brzo do kafića "GP" tam se oni okupljaju, mislim petkom, al mozes i gazdu pitati, jer on slaze nekima motocikle u slobodno vrijeme, i mislim da ce ti rado pomoci, jer je dobro upućen u tu temu...... (y)
 
krećem u potragu za znalcima iz Karlovca, ako netko zna još kojeg neka javi........... pa onda polako preko zime ključeve u ruke i na posao.  :D
 
A šta još da ti kažem, osim - sretno !  :wink:

ak di zapne - viči  :mrgreen:
 
evo mi smo sređivali cb750 fourK ...

honda3.jpg


honda2.jpg


honda1.jpg


honda4.jpg
 
jao mene odmah mi srčeko zaigra :D
sretno u slaganju i nadam se da se vidimo na stazi onda (y)
 
a recimo,kakvi se oklopi dopuštaju od plastike......jel može doći na neku stariju yamahu oklop (sa pripadajućim rezervoarom,sjedištem i prednjim blatobranom) od trkače honde RS 125?????
 
Super slike..... (y)

Imas li jos slika o slaganju motora i koje ste sve prepravke radili?????
Moze i slika kompletnoga..... :D
 
zeto said:
a recimo,kakvi se oklopi dopuštaju od plastike......jel može doći na neku stariju yamahu oklop (sa pripadajućim rezervoarom,sjedištem i prednjim blatobranom) od trkače honde RS 125?????
Mislim da može i da ti se niko nebu bunil,  :misli: previše, jedino ak buš u vrhu klase onda ti mogu tražiti i izmišljati pravila po dobrom hrvatskom običaju, al mislim da ak složiš oklop da ljepo izgleda i da preveiše ne "Odudara" od koncepcije vremena za koji motor slažeš (ak voziš (Slažeš za) classic onda pronadji i pogledaj kak je to izgledalo 70-tih, a ak voziš Oldtimer, onda ti ionak nikakvi oklopi nisu primjereni, jer u to doba ih je malo bilo, mada postoje kalupi za tomose,a i  honde iz tog doba, koliko je meni poznato, malo se treba raspitati, a za Hondinog znam i ko ti ga moze napravit i pofarbat...)
Evo kak izgleda jedan vrhunski MZ koji po Grobniku radi 2.07 kolko je meni ostalo u sječanju, ak nije i to popravil...
 
evo mislio sam da se ovakvi oklopi stave......samo druge booje:

 
zeto said:
evo mislio sam da se ovakvi oklopi stave......samo druge booje:

:misli: molim Čitaj pažljivije,  :D ako se radi o classic kategoriji, mislim da ne bus imao problema, al to sam ti napisao i u gornjem postu, jedini problemi mogu nastupiti ako staneš na žulj nekome od ljudi koje kroje pravilnike, a to su ti uglavnom oni koji od klubova dobijaju lovu za ostvarena mjesta na utrkama, nadam se da si skontao kaj želim reći :wink:
P.S, Moj savjet je da se držiš vremena i tehnologije, barem izgledom iz vremena motocikla
 
trop said:
Super slike..... (y)

Imas li jos slika o slaganju motora i koje ste sve prepravke radili?????
Moze i slika kompletnoga..... :D
evo i vlasnk tog motora se regao na forum, pa ako on ne stavi slike, stavit ću ja ovih dana... ;)
 
je, istina ..... moja greška.... upozoren sam na to odmah, ali mi se nije dalo ispravljati.... moj zajeb ...  (y)