Pretjecanje kolone i vožnja po sredini

mojzzr1400

New member
Gužve na cestama su davno počele i nemamo izbora nego žmigavac i po sredini ceste dok su kolone

KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA?

Prometna pravila svi znamo (iako sam počeo sumnjati u to kad sam vidio temu o kružnom toku) ali me
interesira kakva su vaša iskustva što se policije tiče.

Ja sam do sada uvijek prolazio a radi se o bar 100 km kolone kreni-stani.

Treba samo gledat da dida ne otvori vrata ili da ovaj što dolaz iz suprotnog smera ne čita sms, mms, facebook ili gleda tv na mob (nedavno sam vidio žensku koja vrluda po cesti jer PUŠI, PRIČA NA MOBITEL I VRTI PO ROKOVNIKU DOK VOZI  :nasilni:)
 
Vozi ali na oprez 100% i bucan auspuh. Od "onih ko toboz motorista" e njih se pazi. Oni nisu motoristi nego su "motorizirani" i ne razmisljaju na nacin da je svrha motora velika pokretljivost zbog velike kompaktnosti i veca protocnost prometa po pravilu prodji izmedju ili napravi vise prometnih traka.  :mrgreen:
 
ronny said:
zabranjeno (y)

briga me, prodaj sve i u samostan...pogle mi potpis  :mrgreen:

ah da...dukca voziš...okej  :LOL: :LOL:
 
3000 kn i 6 mj bez vozacke  :?

:mrgreen:
 
Ili 3 mj  :misli: moram pogledat  :mrgreen:

Ali 3000 je  :?
 
mojzzr1400 said:
Citiraš zakon ili si to "zaradio"? ako jesi reci šta je bilo...?

Preticanje kolone prije raskrizja,ukratko  :mrgreen:

 
mojzzr1400 said:
Citiraš zakon ili si to "zaradio"? ako jesi reci šta je bilo...?

putne troškove je dobio..i dnevnice, skoRRo  :LOL: :LOL:
 
mojzzr1400 said:
Gužve na cestama su davno počele i nemamo izbora nego žmigavac i po sredini ceste dok su kolone
KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA?

Tamo kod tebe, na onom spustu, gdje se lijevo ide kod Modesty, a desno prema Rijeci (ili već tako nekako) sam se lagano koturao pored zaustavljenih 50 automobila, pa me pred križanjem zaustavio striček policajac, kao i još nekoliko stranih i domaćih motokoturaša.
Onda smo se lijepo pospominjali, on se divio kako imam svu opremu, čak i čepove u ušesima i  rekao mi da sam preticao kolonu. Rekao sam da jesam, al' da tražim popust po šifri 91/92. Onda je malo potelefonirao da provjeri i dodijelio mi oprost i sretan put.
 
Čekaj, pretjecanje kolone je kad šišneš 3+ auta odjednom - dali je onda kazna manja ako idem dva po dva :mrgreen: i kakva je kazna ako po sredini zaobilazim zaustavljenu kolonu (sve preko pune crte)?
 
Pantagana said:
Ili 3 mj  :misli: moram pogledat  :mrgreen:

Ali 3000 je  :?

3 mj.... moj stari zaradio prekjučer...  :?

Iako mi nije jasno, osobno mi se dogodila situacija da je plavac na motoru vozio iza mene u kreni-stani koloni i kada sam došao do pune linije, prestao sam obilaziti kolonu (malo glume :mrgreen: ), na što mi je plavac počeo trubiti i mahati da nastavim voziti i dalje po lijevoj strani... možda sam mu i smetao  :misli: ali kaznu nisam dobio...
 
bricksrheavy said:
Čekaj, pretjecanje kolone je kad šišneš 3+ auta odjednom - dali je onda kazna manja ako idem dva po dva :mrgreen: i kakva je kazna ako po sredini zaobilazim zaustavljenu kolonu (sve preko pune crte)?

Koliko ja znam, preticati možeš 2 auta po isprekidanoj crti, više od toga je kao šta si rekao kolona. A puna crta = zid, tako da...  :mrgreen:
 
jos nitko nije spomenuo pretjecanje s desne strane, :blank:mogla bi ovo biti poucna tema :mrgreen: :LOL:
 
Modesty40 said:
putne troškove je dobio..i dnevnice, skoRRo  :LOL: :LOL:

Jos cekam putne troskove  :palacdolje:

 
einstein said:
Koliko ja znam, preticati možeš 2 auta po isprekidanoj crti, više od toga je kao šta si rekao kolona. A puna crta = zid, tako da...  :mrgreen:
Eee, a dali je kazna gora ako sam preko pune pretjecao 3+ auta u odnosu na samo 2?
 
einstein said:
Koliko ja znam, preticati možeš 2 auta po isprekidanoj crti, više od toga je kao šta si rekao kolona. A puna crta = zid, tako da...  :mrgreen:


koliko sam ja onda puta jučer proša kroz zid    :mrgreen: