Prijava-odjava registarskih plocica

CeLeRitAs

Active member
Guglajuc nisam naisao na konkretan odgovor, pa sam odlucio otvorit temu ne bi li ga nasao ovdje...

Naime, znam da je to prije funkcioniralo, sad ne znam jel se u meduvremenu sto promjenilo (EU itd.)

Ono sto mene interesira jest,
da li se motor moze registrirat i nakraju sezone odjavit, te na taj nacin dobit povrat poreza i izbjec godisnji porez?
Ili barem nesto od toga dvoje?

S obzirom da sam uzeo motor koji je bio odjavljen dvije godine, jos uvijek ga nisam registrirao i planiram tek kada se nanizaju lijepi dani, a isto tako ga ne planiram vozit u desetom ili 11mj. kada ponovno zahladi, interesira me imam li ikakvih benefita zbog toga, jer bi motor koristio manje od pola godine u sezoni?

Hvala
 
Mozes odjaviti motor, mozda i dobiti dio novca od placenog osiguranja, ali bi morao vratiti registarsku plocicu, a onda kada ga opet registriras imas trosak za plocicu i prometnu. Meni se to ne isplati jer osiguranje nije vise  skupo.
 
meni je osiguranje sa bonusom 30posto 2000 i sitno kn. i godisnji porez 1000kn, tako da mi vracanje prometne i registr. plocica ne predstavlja problem =). odnosno ne predst. mi problem ponovno ih platit iduce godine, ako je ovo i dalje moguce, tj. ako i dalje vrijedi taj zakon  (y) :)
 
CeLeRitAs said:
meni je osiguranje sa bonusom 30posto 2000 i sitno kn. i godisnji porez 1000kn, tako da mi vracanje prometne i registr. plocica ne predstavlja problem =). odnosno ne predst. mi problem ponovno ih platit iduce godine, ako je ovo i dalje moguce, tj. ako i dalje vrijedi taj zakon  (y) :)

Možeš ga prijavit i odjavit kad hoćeš...ako ti polica osiguranja nije aktivna više od 8 mjeseci ne dobivaš godišnji bonus od 5 % (ili negdje i više)...za neiskorišteni vremenski period police, podneseš zahtjev i dobiješ povrat.
 
Borinjo said:
Možeš ga prijavit i odjavit kad hoćeš...ako ti polica osiguranja nije aktivna više od 8 mjeseci ne dobivaš godišnji bonus od 5 % (ili negdje i više)...za neiskorišteni vremenski period police, podneseš zahtjev i dobiješ povrat.

Tako je  (y)

Ako je odjavljen u vremenu kad se rade prijave poreza ili vlasništva ili kako se to već zove ne plačaš niti godišnji porez, jer naravno imaš odjavljeno vozilo. Jedini minus je kako si naveo kaj moraš uvjek plačat nove tablice, biljeg i knjižicu. Dakako to se isplati kad plačaš visoki porez i osiguranje! Ali da itekako je to izvedivo  (y)
 
Registarske pločice do tri mjeseca se mogu ostaviti na čuvanje i iste ti se vračaju prilikom nove registracije, preko tri mjeseca registarske pločice se uništavaju i moraš ''vaditi'' nove, ostaje i mogućnost da zatražiš iste oznake koje  su bile na staroj registarskoj pločici ali se to dodatno plača kao oznake po naruđbi. Neki odjavljuju vozilo samo iz razloga godišnjeg poreza (novi/iji motor veće snage), znači motor je odjavljen nekoliko dana bez odlaska u osiguravajuću kuću za eventualni povrat novca od police :wink:
 
CeLeRitAs said:
meni je osiguranje sa bonusom 30posto 2000 i sitno kn. i godisnji porez 1000kn, tako da mi vracanje prometne i registr. plocica ne predstavlja problem =). odnosno ne predst. mi problem ponovno ih platit iduce godine, ako je ovo i dalje moguce, tj. ako i dalje vrijedi taj zakon  (y) :)

Godisnji porez za taj motor je 800 kn.
I da, mozes to sve odradit ako ti se da stim zajebavat.