Prijenos PH,AA,EP na nacionalnoj televiziji...

Pedrosa

New member
Eto ako temi nije mjesto u moto sportu,iako osobno smatram da je,nek je moderatori premjeste di treba...

Naime,zadnjih par dana užasnut programom na našim televizijama tim više jer se repriziraju svakojaka sranja po 500-ti put te se krca emisijama koje postoje isključivo da se program popuni došao sam do pitanja zašto se moto utrke ne prenose,time bi se motosport proširio na puno više ljudi nego što je to danas da ne govorim o interesu sponzora itd. Mislim da bi hrv motosport narpravio veliki korak naprijed  :wink:
 
...davnih dana pratio sam Aprilia Valvoline Cup koji je bio vezan uz Ford Focus Valvoline Cup...i da ti kažem koliko smo se cijela TV ekipa naradili ko konji akoliko smo čekali honorare dok se vrhuška iz organizacije častila škampima, prstacima i tartufima...

Nisu to novine, 2-3 slike i tablica...TV je krvavi posao... 8)
 
Tuono 06 said:
...davnih dana pratio sam Aprilia Valvoline Cup koji je bio vezan uz Ford Focus Valvoline Cup...i da ti kažem koliko smo se cijela TV ekipa naradili ko konji akoliko smo čekali honorare dok se vrhuška iz organizacije častila škampima, prstacima i tartufima...

Nisu to novine, 2-3 slike i tablica...TV je krvavi posao... 8)
eto baš smo na tu temu ja i frend došli danas,tada je i HAKS ekskluziv bio ...i za početak da bude barem takva nekakva emisija jer ako mogu cibaliju-šibenik prenosit a mogu onda i 5 puta godišnje motosport...nek se počne sa emisijom pa da se vidi interes gledatelja,sponzora itd  :wink:
 
Billy the Kid said:
eto baš smo na tu temu ja i frend došli danas,tada je i HAKS ekskluziv bio ...i za početak da bude barem takva nekakva emisija jer ako mogu cibaliju-šibenik prenosit a mogu onda i 5 puta godišnje motosport...nek se počne sa emisijom pa da se vidi interes gledatelja,sponzora itd  :wink:


Je, radio sam i HAKS..nema tu love, radiš ko konj, a ne plate ništa...duga priča...
 
...i da, PRIJENOS auto/moto utrka možeš zaboravit u Hrvatskoj...jedino na z1, OTV i ostalim polutelevizijama... 8)
 
Sve znaš, al ništa nisi rekao u svojim postovima. Il reci, il ne  :wink:
 
Billy the Kid said:
eto baš smo na tu temu ja i frend došli danas,tada je i HAKS ekskluziv bio ...i za početak da bude barem takva nekakva emisija jer ako mogu cibaliju-šibenik prenosit a mogu onda i 5 puta godišnje motosport...nek se počne sa emisijom pa da se vidi interes gledatelja,sponzora itd  :wink:

Stari pod 1 mislim da ti je idea dobra samo sta niti jedna televizija je nece prihvatit jer nemaju oni tu profita. pod 2 nemoj vridat Cibaliu i SIbenik jer niti DInamo ni hajduk ne igraju bolj epa stoga reci ako mogu gledati SRANJA od HR nogometa mogu i puno zanimljivije i adrenalinski nabijene utrke motora. Samo ima jos jedna stvar. Nas motoriste bas ne jebu a da dobijemo na Grobniku neko svjetsko prvenstvo nebojse dosli bi svi sa TV-a i nudili se. Tako je to i zivi u toj stvarnosti ka i mi svi...Pozdrav (y)
 
Ideja nije losa.  (y)
Treba imat nekog  na TV-u da za pocetak progura barem neke kratke reportaze u npr.dnevniku u sportskom dijelu ili slicno.
Nakon toga se mozda i javi neki interes drzavne televizije da tu i tam ubaci neki prijenos.
Prije su bili prijenosi Moto GP-a sad nema ni spomena na Tv-u a kamoli kratke reportaze.
Znam da Jet-ski prvenstvo prati RTL i imaju u emisiji Exclusiv reportaze o vozacima i trkama.
Prosle godine je bila reportaza iz Oroslavja sa zadnje trke za PH zahvajujuci organizatoru.
Tu je i HMS kao krovna organizacija koja bi mogla pokusati nesto dogovoriti sa ljudima na telki.
Trebali bi svi organizatori trka pokusati stupiti u kontakt sa ljudima u sportskoj redakciji i pokusati dogovoriti barem reportazu sa utrke.Mislim da bi se onda moglo ocekivati da motosport bude barem malo mediski popracen.
 
wrc said:
Ideja nije losa.  (y)
Treba imat nekog  na TV-u da za pocetak progura barem neke kratke reportaze u npr.dnevniku u sportskom dijelu ili slicno.
Nakon toga se mozda i javi neki interes drzavne televizije da tu i tam ubaci neki prijenos.
Prije su bili prijenosi Moto GP-a sad nema ni spomena na Tv-u a kamoli kratke reportaze.
Znam da Jet-ski prvenstvo prati RTL i imaju u emisiji Exclusiv reportaze o vozacima i trkama.
Prosle godine je bila reportaza iz Oroslavja sa zadnje trke za PH zahvajujuci organizatoru.
Tu je i HMS kao krovna organizacija koja bi mogla pokusati nesto dogovoriti sa ljudima na telki.
Trebali bi svi organizatori trka pokusati stupiti u kontakt sa ljudima u sportskoj redakciji i pokusati dogovoriti barem reportazu sa utrke.Mislim da bi se onda moglo ocekivati da motosport bude barem malo mediski popracen.
pa naravno,i s medijima dolazi popularnost=sponzori=financije=viša razina hrv. motosporta  :wink:
ali kad nema previše ljudi koji bi se htjeli pokrenut(čast izuzecima) :wink:
 
Nema ni previse interesa kod publike.
Na Grobniku je ovaj vikend bilo malo publike.   :palacdolje:
Na gradskim utrkama se skupi publike al vozaci nisu pretjerano za to da se one voze.
 
wrc said:
Nema ni previse interesa kod publike.
Na Grobniku je ovaj vikend bilo malo publike.  :palacdolje:
Na gradskim utrkama se skupi publike al vozaci nisu pretjerano za to da se one voze.

nema interesa jer sam motosport nije dovoljno (na TV uopće) medijski popraćen... doduše i ovako se skupi više rulje nego na mnogim nogometnim utakmicama. Grad je posjećeniji jer je dostupniji, dok je Grobnik rezerviran za prave fanove motora i motosporta
 
Ma moto sport u Hrvatskoj nije uopce zastupljen u mediima niti 5  % koliko zasluzuje. Pa pogledajte da ni svjetsko prvenstvo nema na tv-u a jutarnji list koji pise kad se Sevka ,Mamic  i slicni debili popisaju ne napise niti rici o Svjetskom prvenstvu a kamoli o Grobniku ma to je SRAMOTA
 
oke dečki,ćemo peticiju napravi,ko su zaduženi  :mrgreen:
 
Billy the Kid said:
oke dečki,ćemo peticiju napravi,ko su zaduženi  :mrgreen:

eh kad bi peticija imala utjecaja na uređivačku politiku :?
 
Stinky said:
eh kad bi peticija imala utjecaja na uređivačku politiku :?
napisao sam to u zajebanciji,ali kad bolje razmislim,zašto se nebi upitilo pitanje nac. televizijama dali postoji ta mogućnost itd.  :misli:
možda pitam nebuloze ali...  :?
 
Billy the Kid said:
napisao sam to u zajebanciji,ali kad bolje razmislim,zašto se nebi upitilo pitanje nac. televizijama dali postoji ta mogućnost itd.  :misli:
možda pitam nebuloze ali...  :?

znam da si se šalio :wink: a gle valjda znaš da lova okreće svijet, a možeš si mislit kako je to na komercijalnim televizijama. sumnjam da bi se našli dovoljno jaki sponzori koji bi popratili jedan takav projekt... sreća pa nam ostaje Eurosport :mrgreen:
 
Stinky said:
znam da si se šalio :wink: a gle valjda znaš da lova okreće svijet, a možeš si mislit kako je to na komercijalnim televizijama. sumnjam da bi se našli dovoljno jaki sponzori koji bi popratili jedan takav projekt... sreća pa nam ostaje Eurosport :mrgreen:
Pa nije da im je pun program i da ima pregršt zanimljivih stvari na TV-u da nemaju slobodnog prostora pa da bi se to trebalo plaćat  :wink:
Opet se vraćamo na nogomet temu...nogomet plaćaju da prenose a za motore oće pare  :x
 
Billy the Kid said:
Pa nije da im je pun program i da ima pregršt zanimljivih stvari na TV-u da nemaju slobodnog prostora pa da bi se to trebalo plaćat  :wink:
Opet se vraćamo na nogomet temu...nogomet plaćaju da prenose a za motore oće pare  :x

Nažalost ne žele da plate ni gp ni superbike pa tak i imamo prenose na tv! Zamisli koju paru plačaju za formlu kojoj su sad posvetili i cijelu emisiju... Znači da na grobnik i dođe nekakvo veće natjecanje ne bi ni to platili jer im izgleda stvarno nije interesantno...  :?  :x
 
Ma ljudi iluzorno je ocekivati sportsku kulturu u fudbalskoj zemlji. Ko ce razumijeti moto sport kad je vecina onih koji odlucuju jucer s pasnjaka sislo, jedva su za traktor polozili.
Hrpa primitivnih idiota. :palacdolje:
 
pa neće se ništa ni promjeniti ako se nastavi ovako a mi budemo nijemo prihvaćali to,pa koliko ima članova foruma plus istinskih zaljubljenika u motore van foruma...pa nešto bi se riješilo valja  :?
Ali da...bitno da su uvijek neke akcije za sigurnost prometa na cesti i to se odvija tako da naplaćuju kazne a jednom godišnje 20 sretnika povodom "motociklom u život" može se provesti po stazi brzinom malo jače 50-tke...uau...i to je sve!
mislim da kad bi sportski motociklizam bio razvijeniji da se nebi na cesti dešavalo šta se dešava,pa onda nek i nabijaju kazne...u italiji ti radi policija može šta hoće ali zato svako selo ima svoju stazu a prosječan čovjek si je može itekako priuštit a šta ovdje? Moramo po cesti  :wink: