Prijevoz moto agregata preko granice

guso

Member
Naime , prijatelj mi je vozio motor na popravak i nekakve nadogradnje kod provjerenog i preporucenog majstora preko grane kod kojeg bi i sam odvezao sada , ali pošto nisam u mogucnosti prevoziti cijeli motor , prevozio bi samo agregat. 

Zanima me dali je netko prevozio ili zna iz prve ruke dali je moguće prevesti moto agregat cijeli preko granice i nazad , dali ima problema na carini , kome prijaviti i što reći ?
 
Ja sam lani kupio masinu u srbiji....auuuuuuu to je bio dozivljaj  :mrgreen:  Mogao bi se film snimit po tom događaju  :LOL:
 
I tvoje preporuke su , pretpostavljam, ne zezati se s time ako nije nužno ?

ili je mozda "film" ipak nekakva romanticna drama sa sretnim zavrsetkom ?  :misli:  :mrgreen:
 
Prijavi ga na carini i to bi trebalo biti to.... Ja sam lagao da sam ga vozio na popravak pa su me naravno trazili papir koji sam trebao dobiti  :mrgreen:
 
U europu te nitko ništa ne pita  (y)

A prema balkanu  :shock:  puno sitnih novčanica  :LOL:
 
Preko EU granica nitko ništa potvrđujem  (y)
 
Eh..stvar je da je destinacija u Srbiji, dali netko ima takva (sa zemljama koje nisu EU ) ?  :misli:
 
guso said:
Eh..stvar je da je destinacija u Srbiji, dali netko ima takva (sa zemljama koje nisu EU ) ?  :misli:

Daj jasno napiši gdje je majstor i gdje ti je mašina.

Ako ti je mašina (motor) u Hrvatskoj a nosio bi ju preko granice u Srbiju onda bi postupak trebao biti slijedeći: 

- na graničnom prijelazu prijavi izvoz mašine zbog popravka;
- carinik bi ti trebao dati nekakav papir kojim potvrđuje privremeni izvoz. Vjerojatno će napisati i broj mašine negdje na papiru;
- kada se vraćaš s popravljenim motorom, prijavi povrat mašine i predoči papir koji si dobio prilikom izvoza;
- savjetujem ti da imaš i račun za popravak, vjerojatno ćeš na taj iznos morati platiti PDV i/ili carinu.

 
ZoltanBB said:
Daj jasno napiši gdje je majstor i gdje ti je mašina.

Ako ti je mašina (motor) u Hrvatskoj a nosio bi ju preko granice u Srbiju onda bi postupak trebao biti slijedeći: 

- na graničnom prijelazu prijavi izvoz mašine zbog popravka;
- carinik bi ti trebao dati nekakav papir kojim potvrđuje privremeni izvoz. Vjerojatno će napisati i broj mašine negdje na papiru;
- kada se vraćaš s popravljenim motorom, prijavi povrat mašine i predoči papir koji si dobio prilikom izvoza;
- savjetujem ti da imaš i račun za popravak, vjerojatno ćeš na taj iznos morati platiti PDV i/ili carinu.

(y) (y)

Ili to ili skrivaj negdje u autu uz rizike koje to nosi.
Trece opcije nema.