Prijevoz motocikla iz Münich-a

dev said:
Pozdrav,

gotovo da sam zaključio kupovinu motora iz Njemačke, sa opcijom dostave u Münich (ne dostavljaju izvan DE).

Da li tko ima savjet ili iskustvo kako bi bilo najjednostavnije i najjeftinije dostaviti ga u Zagreb?

Osnovne opcije su kombi prijevoz ili jednostavno sjesti na motor i dovesti ga.
Razmišljanja ispod...

Kombi prijevoz:
- gdje unajmiti kombi?
- kako utovariti motor u kombi (rampe, da li netko ima?)
- kako privezati dobro motor unutar kombija?

Dovesti motor:
- koliko dođu privremene tablice u DE? Da li ih je jednostavno izvaditi u jednom danu?
- uz motor dolazi i set original auspuha (2 lonca), pa bi trebao netko ići sa mnom da vrati njih i auto
- nemam kvalitetnu kišnu opremu, da li ima kakav over-suit jeftin a da valja?


Sva iskustva i savjeti dobrodošli!
ja u subotu idem gore blizu (y)
 
Ja sam svojevremeno u rosenheimu (mjesto između minhena i austrijske granice) kupio fzr-1000 ali mi se nije dalo ići po njega pa sam ga poslao vlakom, trebalo je nekih 7 dana da dođe a vozarina je bila neka sića

No motor je bio zapakiran u kutiji, posložen motor nikada ne bih slao vlakom jer je preveliki rizik od oštećenja
 
Hvala svima na odgovorima, sada kad je sve riješeno, tu sam napisao detaljan izvještaj i troškove:
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=225013.msg4797485#msg4797485
 
Imam ti ja covjeka sto ti mozda moze pokupiti (ne znam kakve su mu rute trenutno) .
Meni je dovezao prosli tjedan motor iz DE uzeo mi stvarno sicu ( 150e) jer mu je bilo usput i bio je vec natovaren.
Sve ovisi kakve si srece . cijene se krecu od 150-400e.
Mogu ti dati broj na pm. pozz
Vozi li još taj tvoj pajdo?