prijevoz motocikla vlakom do Europskih metropola

Bosqeto

New member
pozdrav ekipa...

imam jedno pitanje..

da li je itko ikada koristio usluge prijevoza motocikla vlakom po Europi..

tipa *izbjegao* bih vozanje po zemljama Europe koje sam vec obisao i isao bih vlakom sa motorom direktno do destinacija koje nisam obisao i vratio bih se opet vlakom iz grada do kojeg sam prvotno i dosao...

sve u smislu da ustedim vrijeme,a mozda i novac i da budem odmoran za *nove destinacije*...

unaprijed hvala svima...
 
Ja sam se dogovarao sa frendom iz Danske da dobaci vlakom do HR pa da se tu vozamo do mora, Alpi i tako pa kad se raspitao cijena vlaka je bila za usrat se, tolika da me pitao koliko je rentanje motora u HR jer bi došao avionom... ???
 
Bosqeto said:
pozdrav ekipa...

imam jedno pitanje..

da li je itko ikada koristio usluge prijevoza motocikla vlakom po Europi..

tipa *izbjegao* bih vozanje po zemljama Europe koje sam vec obisao i isao bih vlakom sa motorom direktno do destinacija koje nisam obisao i vratio bih se opet vlakom iz grada do kojeg sam prvotno i dosao...

sve u smislu da ustedim vrijeme,a mozda i novac i da budem odmoran za *nove destinacije*...

unaprijed hvala svima...

Koristio sam ja Villach - Hamburg. Ne sjećam se točno cijene, ali nije bilo jeftino. Traži ovdje: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,244021.0.html

Sumnjam da ćeš nešto financijski uštedjeti, ali sigurno hoćeš vrijeme(osim ako si od one iron butt ekipe pa opalis 2k km u danu), i doći ćeš odmoran...
 
Novce garant nećeš ušparat ali ćeš doć fit i čio ...
 
Aj avionom do tamo, pa iznajmi motor.
I još će ti ostat novaca.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
U svoje vrjeme sam slao motor iz RI u Keln , transport je koštao kao poutna karta nije bilo strašno .
Međutim motor im je pao u teretnom vagonu , na kraju su mi objasnili da ja moram dokazat da li je pau u HR,SI,A ili D pa tužiti željeznice te zemlje za naknadu štete .
Šteta je bila oko 5500dm i naravno da nikog nisam tužio.
Naravno da sam pitao kod plaćanja transporta da li je uključeno osiguranje objasnili su mi da je .

Ideja nije loša , ali budi 100% siguran da će ti platiti popravak ako ga oštete u transportu .
 
A da li postoji opcija da si i sam u istom vlaku?
svijestan sam  cinjenice da neces ustediti novac,ali kontam ako te dodje isto vozio ili se prebacio vlakom,radije bih sa bajkom na vlak...

Ostaje samo doci do bar okvirnog cijenika
 
Shepa said:
Aj avionom do tamo, pa iznajmi motor.
I još će ti ostat novaca.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Najmovi su uzasno skupi,vec sam istrazivao...

Najmovi se isplate nekom tko ce par puta godisnje sjesti na bajk...
A ja sam na bajku i preko zime,tako da nema ekonomske racunice :)
 
lb said:
Koristio sam ja Villach - Hamburg. Ne sjećam se točno cijene, ali nije bilo jeftino. Traži ovdje: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,244021.0.html

Sumnjam da ćeš nešto financijski uštedjeti, ali sigurno hoćeš vrijeme(osim ako si od one iron butt ekipe pa opalis 2k km u danu), i doći ćeš odmoran...

Definitivno nisam,niti mi se dopada celicanje guzice :)
U danu smo gazili najvise 700 km i to je bilo za ljutu nevolju...

Meni je idealka da se izgotivis i uzivas oko 350 km ;-)
 
Bosqeto said:
A da li postoji opcija da si i sam u istom vlaku?
svijestan sam  cinjenice da neces ustediti novac,ali kontam ako te dodje isto vozio ili se prebacio vlakom,radije bih sa bajkom na vlak...

Ostaje samo doci do bar okvirnog cijenika

Tada je postjala ali je bila skuplja varijanta , ja sam se odučio za ovu drugu gdje je motor došao par dana poslje što mi nije bilo bitno.
Koja god varijanta provjeri 100 puta i OBAVEZNO OSIGURAJ MOTOR U TRANSPORTU , da nebi bilo ko i meni i kad ti kažu da je osigurano ne VJERUJ im.
Prvi put sam slao motor vlakom u kojem sam bio i ja .
Ko klinac kupio Tomos E90 u ZG i išli vlakom i on i ja za ZD , i naravno da je bio pun brašna kad smo ga vadili a još po njemu popadale neke kutije i oštetile rezervar .

Ideja je OK ali osiguraj svakako , tako da ako bude štete da neko to plati .
 
jota said:
Tada je postjala ali je bila skuplja varijanta , ja sam se odučio za ovu drugu gdje je motor došao par dana poslje što mi nije bilo bitno.
Koja god varijanta provjeri 100 puta i OBAVEZNO OSIGURAJ MOTOR U TRANSPORTU , da nebi bilo ko i meni i kad ti kažu da je osigurano ne VJERUJ im.
Prvi put sam slao motor vlakom u kojem sam bio i ja .
Ko klinac kupio Tomos E90 u ZG i išli vlakom i on i ja za ZD , i naravno da je bio pun brašna kad smo ga vadili a još po njemu popadale neke kutije i oštetile rezervar .

Ideja je OK ali osiguraj svakako , tako da ako bude štete da neko to plati .

Hvala
 
Bosqeto said:
A da li postoji opcija da si i sam u istom vlaku?
svijestan sam  cinjenice da neces ustediti novac,ali kontam ako te dodje isto vozio ili se prebacio vlakom,radije bih sa bajkom na vlak...
Ostaje samo doci do bar okvirnog cijenika

Nekada je postojao njemački Auto-Zug (od DB - Deutsche Bundesbahna) koji je vozio iz Rijeke pa do Berlina ili Hamburga (i obrnuto), pa su to skratili od/do Trsta, pa od/do Villacha, a sada vozi samo od/do Münchena ....

U tom Auto-Zugu si mogao ukrcati motor, a ti si se vozio u vagonu (za spavanje). Nije bilo jeftino, ali si bio svjež drugo jutro za vožnju. Ja sam to koristio 5-6 puta, što do Hamburga, što do Berlina - svaki put kad sam inaš na sjever Evrope (Skandinavija ili sjeverna Njemačka/Poljska itd.)

Vidi na:

http://www.dbautozug.de/autozug-en/destinations/

Vojo :D
 
vojo said:
Nekada je postojao njemački Auto-Zug (od DB - Deutsche Bundesbahna) koji je vozio iz Rijeke pa do Berlina ili Hamburga (i obrnuto), pa su to skratili od/do Trsta, pa od/do Villacha, a sada vozi samo od/do Münchena ....

U tom Auto-Zugu si mogao ukrcati motor, a ti si se vozio u vagonu (za spavanje). Nije bilo jeftino, ali si bio svjež drugo jutro za vožnju. Ja sam to koristio 5-6 puta, što do Hamburga, što do Berlina - svaki put kad sam inaš na sjever Evrope (Skandinavija ili sjeverna Njemačka/Poljska itd.)

Vidi na:

http://www.dbautozug.de/autozug-en/destinations/

Vojo :D

Hala Vojo
 
I ja sam išao iz Rijeke za Keln.
Ja u spavaćim kolima , motor ne u Auto -Zug nego u teretni vagon .
Još sam ga s željezničarima uvodio u taj vagon , CBR900 ima smo bočnu nogaru.
Pitao ih imaju li španere ili konopa da nategnemo motor , kažu majstori oni će to da im se nemješam u posao .
 
jota said:
I ja sam išao iz Rijeke za Keln.
Ja u spavaćim kolima , motor ne u Auto -Zug nego u teretni vagon .
Još sam ga s željezničarima uvodio u taj vagon , CBR900 ima smo bočnu nogaru.
Pitao ih imaju li španere ili konopa da nategnemo motor , kažu majstori oni će to da im se nemješam u posao .

Koliko para?
 
Bosqeto said:
Koliko para?

Zadnje sam kosristio DB Auto-Zug 2013. i onda je koštalo oko 280 € (motor i dvije osobe, u jednom smjeru tj. VIllach-Hamburg). Vidi

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,236415.0.html

Vojo :D
 
vojo said:
Zadnje sam kosristio DB Auto-Zug 2013. i onda je koštalo oko 280 € (motor i dvije osobe, u jednom smjeru tj. VIllach-Hamburg). Vidi

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,236415.0.html

Vojo :D

Hvala
 
vojo said:
Zadnje sam kosristio DB Auto-Zug 2013. i onda je koštalo oko 280 € (motor i dvije osobe, u jednom smjeru tj. VIllach-Hamburg). Vidi

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,236415.0.html

Vojo :D

Odlican info, i odlican putopis prepun korisnih informacija.  (y) (y)
Gust za procitat.
 
Prije 2 tjedna sam se raspitivao o takvom vlaku prema Španjolskoj ili Portugalu. Ne postoje!
Postoje samo sjever - jug i nisu baš jeftini.