Prijevoz motora vlakom

jozy

New member
Proda san skuter u zg, i sad bi ga ja posla kupcu vlakom
Postoji opcija pracenog prijevoza i kosta 93 kn za motor + 170 kn za osobu u vlaku (nemoze samo motor)
e sad posto nema sanse da se vozan vlakom do zg i nazad zbog toga, mene interesira dali ja mogu kupit te karte, ukrcat motor i jednostavno se nepojavit u vlaku
kupac ce docekat skutera uredno i to je to
dakle mene brine dali kondukter ili neko drugi nadlezan moze svatit da osobe koja bi trebala pratit vozilo nema u vlaku i stvorit neki problem od toga?
 
pa nađi nekog s foruma, vjerujem da ima dosta šofera kombija na forumu koji bi ti uz nekakvu sitnu nagradu to odradili
 
Ako baš želiš vlakom, onda je to firma Agit     (y)



http://www.agit.hr/



Dosad sam već poslao po njima tri motora, jedan iz SB za Pulu, jedan iz Pule za SB i jedan u ZG   (y)


Pronađi gdje u tvom području imaju poslovnicu i javi im se, 100% siguran i relativno jeftin prijevoz   :wink:

Možeš i overseas-om al oni traže neki ugovor i gluposti  :?
 
jozy said:
Proda san skuter u zg, i sad bi ga ja posla kupcu vlakom
Postoji opcija pracenog prijevoza i kosta 93 kn za motor + 170 kn za osobu u vlaku (nemoze samo motor)
e sad posto nema sanse da se vozan vlakom do zg i nazad zbog toga, mene interesira dali ja mogu kupit te karte, ukrcat motor i jednostavno se nepojavit u vlaku
kupac ce docekat skutera uredno i to je to
dakle mene brine dali kondukter ili neko drugi nadlezan moze svatit da osobe koja bi trebala pratit vozilo nema u vlaku i stvorit neki problem od toga?
Kao što je rekao slavonski Chuck, rješenje je firma Agit d.o.o. koja posluje u sklopu HŽ-a (ili vuče porijeklo od tamo :mrgreen:).
To se zove prijevoz vlakom, ali u 90% slučajeva je riječ o kamionu koji prevozi.
Odeš sa skuterom kod njih, ostaviš ga tamo, platiš nekih 300ak kn i kroz 48 sati je u Zg. Postoji varijanta ili da netko po njega dođe u njihovo skladište na odredištu (u Zg je to Istočni kolodvor) ili da ga dovezu do kućne adrese.
Ja 2 puta imao posla sa njima, oba puta zadovoljan.

Evo ti pa zovi i pitaj:
http://www.agit.hr/robna_sredista.php

Mislim da ti je ova shema sa prijevozom sa nepostojećom pratnjom praktički neprovediva.
 
- zanimljivo, a nikada nisam mislio da mi bude trebalo  (y)

ali evo,

kad idem s obitelji na dulji godišnji odmor, razmišljam "poslati" i motor na neku lokaciju, pa
onda kad stignem autom, lijepo opet guštam u vožnji na dva točka  8)


edit:

- pratim temu, jer me zanima: da li netko ima i negativna iskustva s njima (kašnjenje, oštećenja i sl. )
 
Kroz nekih mj. dana i ja cu takoder trebat usluge prijevoza motora i to na relaciji Dubrovnik - Zagreb. Dali netko ima neki kontakt. Na toj relaciji mi najvise igra ulogu kombi/kamion iako razmisaljm nekako da dovest do Splita a onda bi mogo koristit i vlak.
P.s. kako se krecu cijene??
 
gino_du said:
Kroz nekih mj. dana i ja cu takoder trebat usluge prijevoza motora i to na relaciji Dubrovnik - Zagreb. Dali netko ima neki kontakt. Na toj relaciji mi najvise igra ulogu kombi/kamion iako razmisaljm nekako da dovest do Splita a onda bi mogo koristit i vlak.
P.s. kako se krecu cijene??



:wink:        http://www.agit.hr/cjenik.php
 
DADO+ said:
- zanimljivo, a nikada nisam mislio da mi bude trebalo  (y)

ali evo,

kad idem s obitelji na dulji godišnji odmor, razmišljam "poslati" i motor na neku lokaciju, pa
onda kad stignem autom, lijepo opet guštam u vožnji na dva točka  8)


edit:

- pratim temu, jer me zanima: da li netko ima i negativna iskustva s njima (kašnjenje, oštećenja i sl. )

Ja ko majmun vikend prije godišnjeg furam motor u kuću dole, pa se vraćam busom u ZG, pa onda za par dana kad starta godišnji utrpam u karavana stvari, ženu, malog i onda laganini dole tak na četiri kotača.

Kad je kraj, onda sve obrnutim redosljedom.

Iako idem dolje barem 10 puta godišnje, za tih 4-5 tjedana preko ljeta ne bi se odrekao motora bez obzira na maltretažu :)
 
goodie said:
Ja ko majmun vikend prije godišnjeg furam motor u kuću dole, pa se vraćam busom u ZG, pa onda za par dana kad starta godišnji utrpam u karavana stvari, ženu, malog i onda laganini dole tak na četiri kotača.

Kad je kraj, onda sve obrnutim redosljedom.

Iako idem dolje barem 10 puta godišnje, za tih 4-5 tjedana preko ljeta ne bi se odrekao motora  bez obzira na maltretažu :)

 (y) da,

 osobito ljeti i uz našu obalu 8)

( ja imam malo više km za sve to organizirati, iako sam razmišljao i o toj "tvojoj" opciji ... )
 
Opcija "VLAK" nije mi ni pala na pamet za furanje motora na godišnji jer mi je ovako odlično, hehe, ali ovdje čovjek pita o nečem sasvim drugom nego smo mi zaoffali :)
 
goodie said:
Ja ko majmun vikend prije godišnjeg furam motor u kuću dole, pa se vraćam busom u ZG, pa onda za par dana kad starta godišnji utrpam u karavana stvari, ženu, malog i onda laganini dole tak na četiri kotača.

Kad je kraj, onda sve obrnutim redosljedom.

Iako idem dolje barem 10 puta godišnje, za tih 4-5 tjedana preko ljeta ne bi se odrekao motora bez obzira na maltretažu :)

A jesi li razmisljao o nabavi prikolice?  :misli: 
 
praceni prijevoz ti je najpovoljnija opcija, ukoliko se mozes dogovoriti s kondukterom da uzme tvoju kartu i da ju da kupcu u Zg. ili ako nekako drukcije mozes poslati kartu u Zg prije nego vlak stigne.
Agit (srediste-srediste) ti je 300-450 kn, ovisno o dimenzijama tog skutera. i najjednostavnija opcija.
 
zasto mislis da je bitna karta, mene nikad niko nije pitao kartu pri iskrcaju, nego pri ukrcaju.
a voznu kartu od motora bi mu ostavio negdje na skuteru, a papiri na njegovo ime ce bit ispod sica
kljuc vec ima
 
jozy said:
zasto mislis da je bitna karta, mene nikad niko nije pitao kartu pri iskrcaju, nego pri ukrcaju.
a voznu kartu od motora bi mu ostavio negdje na skuteru, a papiri na njegovo ime ce bit ispod sica
kljuc vec ima
a brate mili, ako si tako sumnjičav, odi dan ranije i pitaj konduktera. :wink:
 
oceangoing said:
A jesi li razmisljao o nabavi prikolice?  :misli:  

A jesam, ali gušti su gušti, a i tradicija već svake godine :)
A zamisli sad da na karavana sa najvećim Thule spremnikom na krovu zakvačim još i prikolicu i na nju motor  :misli:

Pa bolje bi mi bilo da kupim ovo na slici i miran sam a odmah imam i kabinicu za malo ubit oko  :mrgreen:
 
kako sta ce ti karta??
da ne bi bilo tko dosao i rekao, hej, mogu podici neki skuter?
sa kartom podizes vozilo.
zato skontas nekog konduktera, od mamine legice braticevog susjeda,
i zamolis covjeka da preda skuter kupcu u zg.
a posto ces i tom kondukteru morat ubost bar 50 kn,
bolje ti je dati sto kuna vise za agit, i miran si.
 
Meni su slali skuter iz Zagreba na servis i ja ga lijepo vratio vlakom!
Nije bilo nikakve pratnje? Oni poslali-ja preuzeo, napravio šta je trebalo i odvezao ga sutra na vlak nazad!
Navečer odvezao skuter na vlak, sutra navečer se čovjek već vozao na skuteru!
(bar je tako bilo prije 4-5 godina, e sad... Dali se šta u međuvremenu promjenilo ne znam)
 
pa kaj fali s vlakom se voziti i još biti pratilac motora :shock: :mrgreen:
 
jozy i kak si rijesio prijevoz? :misli:

jer i ja mislim skuter furat na more ove god