Prijevoz vlakom

wash

New member
Pozdrav htio sam da prebacim motor iz splita u zagreb vlakom ali mi kazu na salteru da to vise nerade? znam da sam to cuja vec prije da se moze za neke smijesne novce pribacit, jeli istina da su to ukinuli?
 
Pozdrav htio sam da prebacim motor iz splita u zagreb vlakom ali mi kazu na salteru da to vise nerade? znam da sam to cuja vec prije da se moze za neke smijesne novce pribacit, jeli istina da su to ukinuli?

jos im stoji ta opcija na stranici

 
Mislim da je to sada samo u sezoni. Ne znam kad sam isto treba slati ZG ST nije bilo vagona za auto/motor
 
mislim da van sezone vozi samo nagibni, pa zato ne možeš, nema vagona..za tu uslugu..
možeš ti poslat teretnim vlakom, iznajmiš vagon, ali nije to to..
ps evo vidim švabo zna..
 
  • Like
Reactions: Švabo
Neznam koliko uzima covik za prevoz kombijem dal ti se isplati
Ima svaki tjedan par tura
 
Pošto je bio 1 mjesec i snijeg, kada sam ja kupio moj motor u ZG i ja sam se bio raspitivao u HŽ, ali su bili pre komplicirani. Plus motor su dostavljali u Ploče, a onda sam ja trebao sam organizirati preuzimanje za DBK. Tako da bi to bilo preskupo.
Onda sam se raspitao kod kamionskih prevoznika i saznao da oni svi voze, od Konzuma pa nadalje i imaju cijenu po paletnome mjestu. Motor mora biti na paleti i osiguran španerima. Spreman na utovar/istovar paletarom. Moj je morao biti na dvije spojene palete, zbog veličine. Cijena prije 6 godina je bila po paleti za ZG-DBK 350 kuna. Znači 700 kuna.
Problem je jedino bilo što svi tražu da dovedeš motor na paleti na utovarno mjesto i dođeš po njega na istovarno mjesto. To mi je bilo pre komplicirano, jer prodavatelj nije bio spreman se uključiti u sve to.
Pronašao sam manjega prevoznika sa kamionom koji ima rampu, koji je sve to odradio za mene i za iste novce dostavio motor ispred kuće.
 
Znam za kombije kako se krecu cijene al me zanimalo za vlak cuja san da ljudi za 50kn prebace motor pa me zanimalo zasto kazu da ne voze..hvala svima na odgovorima
 
  • Like
Reactions: go-go
Znam za kombije kako se krecu cijene al me zanimalo za vlak cuja san da ljudi za 50kn prebace motor pa me zanimalo zasto kazu da ne voze..hvala svima na odgovorima
Kojih 50 kuna? Koliko se ja siječam, prije 6 godina, motor je morao u specialni kavez HŽa (koji se morao uzeti u najam u njih) koji je onda koštao ja mislim 350-400 kuna, plus cijena prevoza.
 
101kn je bija auto a 51kn motor
 
  • Wow
Reactions: DuroDu
Svasta...je taj motor ispravan...ako je.,nali goriva te 500 kn,i ja ti ga prevezem...ako kombi uzme 100 eur.,to je OK.cijena...
 
aute i motore moš samo priko lita, probaj radije sa Čvek transportom, ja san pribacia skuter iz Zagreba za 400kn i dovea ga isprid zgrade
 
citao sam prije komentare za prijeviz vlakom da su ljudima znali ostetiti motore (na nekom forumu bilo).
il ne zategnu dobro pa se o nesto grebe il zategnu tako da neki metalni dio ide prek motora i sl... nisu ih razbili al dovoljno da popi..kad vidis...
i onda natezanje s drzavnom fimom u kojoj sve boli rac jer su ko licki medvjedi.....
steta, ne mogu sad naci taj forum... ak netko ima pozitivno iskustvo nek napise
 
Pozdrav htio sam da prebacim motor iz splita u zagreb vlakom ali mi kazu na salteru da to vise nerade? znam da sam to cuja vec prije da se moze za neke smijesne novce pribacit, jeli istina da su to ukinuli?
ja ti mogu prevesti prikolicom za motocikle, javi se u inbox
 
Pošto je bio 1 mjesec i snijeg, kada sam ja kupio moj motor u ZG i ja sam se bio raspitivao u HŽ, ali su bili pre komplicirani. Plus motor su dostavljali u Ploče, a onda sam ja trebao sam organizirati preuzimanje za DBK. Tako da bi to bilo preskupo.
Onda sam se raspitao kod kamionskih prevoznika i saznao da oni svi voze, od Konzuma pa nadalje i imaju cijenu po paletnome mjestu. Motor mora biti na paleti i osiguran španerima. Spreman na utovar/istovar paletarom. Moj je morao biti na dvije spojene palete, zbog veličine. Cijena prije 6 godina je bila po paleti za ZG-DBK 350 kuna. Znači 700 kuna.
Problem je jedino bilo što svi tražu da dovedeš motor na paleti na utovarno mjesto i dođeš po njega na istovarno mjesto. To mi je bilo pre komplicirano, jer prodavatelj nije bio spreman se uključiti u sve to.
Pronašao sam manjega prevoznika sa kamionom koji ima rampu, koji je sve to odradio za mene i za iste novce dostavio motor ispred kuće.
Slao sam nekoliko puta preko "CAT logistika", samo dovedes motor na dogovorenu lokaciju (isto tako pri isporuci) i imaju platforme za osiguranje motora, ne treba prethodno osigurati.
 
Znaci vlak prosle god nije vozio zbog korone do srpnja, inace vozi redovno po ljeti/sezoni od 6.mjeseca.
Moras kupiti kartu za motor koja je 51kn + kartu za putnika(pratnju) koja je 120kn i posebno odjeljak sa ležajem koji je 80kn(3osobe u istom kupeu),135kn(2osobe) ili 250kn ukoliko želiš imati samo svoj ležaj.
Znači najjeftinija varijanta je 250kn i "mora" biti pratnja, iako na istovaru praktički nitko ni ne traži ništa, samo uzmeš svoje i vozi.
Moraš dat prometnu kad kupuješ kartu i trebao bi biti registriran.
On ti na utovaru stavi pod kotače graničnike da ne može naprijed nazad i gurtnom ga stegne na lijevu i desnu stranu, možeš bit prisutan na utovaru pa trzas motor da vidis kako je sjelo ali ne bi smjelo bit problema.
Ja sam se usro da se izvrno kad smo se vozili po onim zavojima u gorskom kotaru, ali nije mrdno.
Nije bas ni klimatizacija radila u 8.mjesecu tako da je prozor morao biti otvoren i jedva sam nesto odspavo od buke...
 
  • Haha
Reactions: hondimir