Prilep, MARIOVO, Krusevo - Makedonija

Easy Riders MC

New member
Ovo je prica za sve one sta zele da upoznaju Makedoniju i imaju dosta slobodnog vremena da razgledaju ove sliki.
Pa da pocnemo. Kao i sami naziv teme, znate da je ovo putovanje za tour Mariovo.
Nakon nekoliko meseci cekanje da doce 23 Maj i da vidimo sa cime ce da nas iznenade Simeon i Beni ( Dvormak ) doce i taj dan. Ljep, suncan kao sta dolikuje ovakvim prilikama. Mada je bilo i nekoliko najava da ce biti kisa, nije pokvarilo nase raspolozenje da krenemo na ovaj put. Iskreno kazem da nikad nisam posetio ovaj deo Makedonije i jedva sam zeleo da vidim sta se krije u ovu oblast Mariovo.
Doslo je i 11 sati, vreme kad smo trebali krenuit a i kao uvjek, na vreme je pristigao i Itilas.
Krecemo, pravac Prilep, gde trebamo biti do 13sati, radi prijaljivanje.  Prva stopka, poznato mesto za pauzu, Pletvar, restoran " Ce "
         

                  Prilep

       

Tu prvi put se upoznajemo sa Dvormakom i Simeon, pravimo prijave, oni nama daju zahvalnicu, maicu, znacku... i krecemo, Mariovo. Nakon nepunih 40km, stigli u predivnom delu u Mariovo. Motori parkiramo i odma pocinjemo stavljati satori jer vreme je pocelo da se buni. Mali pogled na satore i najbitniji deo, sank gde moze se natociti dobro Prilepsko pivo Dab.
       

Otkad smo sredili satore i popili kafu, resili da razgledamo dio oko kampa. Da nas je bilo i badcilo, a sa druge strane jedan mali vidikovac koi smo odlucili osvoiti.

     
           

Otkad smo se malo protegli noge, vreme je za nazad, mislim vreme je za klopa. Glavni kuhar priprema meso, kobasice i vesalice. U medzuvremenu stizu svetski putnici, Dario i Ana

         

Dalje prepostavljate sta se desava, pivo, zezanje.... i pravac na spavanje... e sad, neki to su uradili tek kad je sunce izaslo  :D
Drugi dan. Zna se prvo sta se radi kad se ustane, kafe, malo da nam otvori oci i pocinjemo planirati drugi dan. Imamo po planu da vidimo neka sela i oko podno rucak u selo Manastir. Jer smo rano ustali i popili kafu resili malo dublje razgledati Mariovo. Za to nam je pomogao domacin kampa, Mite i sa njegovim cipom smo otisli da vidimo njegovo badzilo, gde odgaja telici a i da vidimo kako se pravi kiselo mleko, pavlaku. Pa evo slike nek govore kako izgleda Mariovo.

         
     
       

Bilo je predivno putovanje, ali treba se vratimo i da ispratimo nase svetske putnike. Prvo malo pomogli oko pakiranja stvari, pa dali su intervju za televiziju pa za rastanak, jos po jendo pivo

   
 

Ispratili Dario & Ana za Bar a mi krenuli sa motorima da razgledamo drugu stranu Mariovo. Prvo selo Vitoliste, pa usput neke prekrasne crkve i na kraju da stignemo u selo Manastir gde smo i dobili odlican pasulj.

       
       
       
       

Nakon dobrog rucka, povratak u kamp i standarno druzenje, pivo... sve to je bilo popraceno sa ljepom Makedonskom tradicionalnom folklornu muziku.
Treci dan. Vreme je da skupljamo polako stvari. Resili da u povratku posetimo i Krusevo, i damo pocit poznatog Makedonskog pevaca, Tose Proeski. Za uspomen smo napravili jos malo fotkanje sa prijateljima iz Hrvatske, Srbije i Austrije.

       

Glavni krivci za Tour Mariovo. Moja zena pozira. Sledimo Dvormaka i Simeon i pravac Krusevo.

           

Nakon 40km, stigli ispred Prilepa, mali predah, neki su se razglibavali sa sklekovima  :) i tocenje goriva. Idemo dalje....

           
   

              Krusevo

     
   

Grob Tose Proeski. Mesto prepuno gostima sa svih krajeva Makedonije i sa Ex-Yu drzave. Dosle da daju pocast svog andzela. Inace Krusevo je preko zime i zimski turisticki centar, ima dobre ski staze a kad je vreme toplije, Krusevo je i idealno mesto za parajgladerista. Proslo je dosta vremen otkad smo doruckovali, pada dogovor da idemo nesto staviti u stomak.
Jedno od boljih mesta za klopu je i Makedonska kuca, Prilep.

 

restoran " Makedonska kuca ", Prilep

       
     
Uh, zamorio sam se vise, mislim da sam bar malo pridoneo da upoznate ovaj deo Makedonije.
Jos jednom da pohvalim organizatore za ovaj skup i sve goste sta su dosle sa Hrvatske i Srbije. Bilo mi je cast upoznti i voziti sa njima. Nadam se vidimo sledece godine opet  (y)
 
Prekrasno.  (y)

Mozda i prije na Rally Makedonija.
 
Svak cast Easy  (y)
Pa kada cemo se vise prestat zahvaljivati jedni drugima...
Nadam se NIKAD!!!!

Bilo je fenomentasticno, druzenje sa svima vama pogotovo!
Pozdrav i sresti cemo se opet, budi bez brige!
 
Tvoje slike mi uvijek uspiju docarati atmosferu koja je bila tamo. Odlicno drustvo, klopa za bogove, pavlaka  :klopa:  :mrgreen:

Cestitke na organizaciji i trudu  (y)
 
S obzirom na najezdu razno raznih susreta,partija ili festova mislim da bi svakom dobro došla ovakva tura da si odmori dušu i tijelo u prekrasnoj i netaknutoj prirodi i druženju.
Momci svaka pohvala na ideji i pogotovo organizaiji (y)

Ajde domaće snage poćnite razmišljati o uzvratnoj turi kod nas, jer i ovdje ima potencijala da se napravi nešto slićno-samo malo truda :mrgreen:

PREKRASNO (y)PREKRASNO (y)PREKRASNO (y)
 
Stvarno si dobro ovo napravio i dao si truda.  (y)