Privatna moto staza u Slavoniji

bana

New member
Počinjem raditi na jednom projektu za potrebe na fakultetu (poslovni plan, studiram na diplomskom studiju Poduzetništvo), a to je izgradnja i otvaranje moto staze na području istočne Hrvatske.
Kroz ovu bi temu htio više saznati od profesionalaca. Koja je idealna dužina staze za R motore? Dužina ciljne ravnine? Širina staze? Veličina same parcele? Popratni objekti??
Znači da staza nije velika, a opet da udovoljava malo više od amaterske staze.
Što mislite koliki bi trebao biti početni kapital?
Gdje bi bilo najbolje smjestiti stazu u Slavoniji? Npr. Poslovne zone gdje bi se moglo pregovarati sa gradovima oko cijene zemljišta, a opet nije u grad da smeta. Konkretno Osijek ili Vukovar.
Evo za sada toliko, pa da čujem ideje, prijedloge i sl.

Bajkerski pozdrav!  (y)
 
jel ti radiš projekt ili hoćeš da mi napravimo?  :misli:

no hard feelings.... ali premo ovome što pitaš, treba ti sve..
moj savijet  ti je bubaj... na vjerujem da će ti u komisiji bit Eškinja, Eclestone i Briatore, pa da će znat ima li smisla sve što si napisao...
 
Odes na par internet stranica od pista i vidis stazu kako izgleda, popratne sadrzaje i cak skice, broj zavoja i duljinu pa si kombiniraj. Uvjeti su ti povrsina zemljista(parcele) tako da si ogranicen jedino s im, probaj nac u zakonu o gradjenju ako ima sta propisa.... :wink:
 
bana said:
Počinjem raditi na jednom projektu za potrebe na fakultetu (poslovni plan, studiram na diplomskom studiju Poduzetništvo), a to je izgradnja i otvaranje moto staze na području istočne Hrvatske.
Kroz ovu bi temu htio više saznati od profesionalaca. Koja je idealna dužina staze za R motore? Dužina ciljne ravnine? Širina staze? Veličina same parcele? Popratni objekti??
Znači da staza nije velika, a opet da udovoljava malo više od amaterske staze.
Što mislite koliki bi trebao biti početni kapital?
Gdje bi bilo najbolje smjestiti stazu u Slavoniji? Npr. Poslovne zone gdje bi se moglo pregovarati sa gradovima oko cijene zemljišta, a opet nije u grad da smeta. Konkretno Osijek ili Vukovar.
Evo za sada toliko, pa da čujem ideje, prijedloge i sl.

Bajkerski pozdrav!  (y)
jesi li ti to angažiran od strane trpinjskog načelnika opčine?
 
aa tifoze skolski ako trebas pomocnika samo javi mene isto  to zanima bas sam neki dan razmisljo o tome,najidealnije mjesto su ti vinkovci jer ima najvise bajkera(a i najjaci su po streetraceovima)
ja sam isto na smjeru poduzetnistvo.
Nije valjda poslovni plan da radis kod prof Singer
 
Ovako sto se tice parcele, neki dogovori-pregovori izmedju jednog madjarskog proizvodjaca motocikala (i jos nekih stranih investitora ) i nacelnika jedne manje opcine u okolici Donjeg Miholjca su se vodili, te je nadjena pogodna lokacija, koja ce se skoro besplatno ustupiti za gradnju staze. E sad se samo ceka potez madjara...pa bumo vidili hoce li biti nesto....Za sad je sve na ispipavanju "terena".
No da treba jedna auto-moto staza u Slavoniji to je definitivno.
 
Treba ali ne onda u Vukovaru :palacdolje: nego negdje u sredini. Da bude svima blizu. Nasice skoro idealno (y) (y) (y) (y)
 
trebaju nama ljudi manji porezi i davanja....

imamo stazu na grobniku, pa ni nju nismo u stanju održavati kako spada...zašto mislite da će bilo koja druga biti bolja? :misli:
 
SM Blade said:
trebaju nama ljudi manji porezi i davanja....

imamo stazu na grobniku, pa ni nju nismo u stanju održavati kako spada...zašto mislite da će bilo koja druga biti bolja? :misli:

Da "imamo" samo neki imaju 500km do Grobnika i toliko nazad, a i nije bash jeftin.... :palacdolje:

Recimo nesto tipa Marof, ali samo vece. Ne mora se vozit GP na toj stazi, ali za amatere i raznorazne streetraceera da se izdivljaju na stazi za parsto kuna, bolje nego da divljaju po cesti.
 
slažem se s tobom... ali ako se seve napravi i naplaćuje "parsto kuna" možeš zamislit kad će se isplatit ili otplatit investicija
 
SM Blade said:
jel ti radiš projekt ili hoćeš da mi napravimo?  :misli:

no hard feelings.... ali premo ovome što pitaš, treba ti sve..
moj savijet  ti je bubaj... na vjerujem da će ti u komisiji bit Eškinja, Eclestone i Briatore, pa da će znat ima li smisla sve što si napisao...

Gle jarane znao sam da će biti takvih. Imam sve u glavi i jednim dijelom na papiru, ALI me zanimaju i tuđi prijedlozi, komentari i sl. Zar je to tako teško?!?
 
zvonko situm said:
jesi li ti to angažiran od strane trpinjskog načelnika opčine?

Nisam. Rado bi volio znati o čemu se radi? Može i na PM.
 
dane-vk said:
aa tifoze skolski ako trebas pomocnika samo javi mene isto  to zanima bas sam neki dan razmisljo o tome,najidealnije mjesto su ti vinkovci jer ima najvise bajkera(a i najjaci su po streetraceovima)
ja sam isto na smjeru poduzetnistvo.
Nije valjda poslovni plan da radis kod prof Singer

Kolega drago mi je da će biti netko u blizini tko je spreman pomoći. Taj projekt se povlači već par godina kroz preddiplomski studij. Sad bi htio malo ozbiljnije u to krenuti. Ipak je jedna diploma u džepu. Prof. Singer ne zna za to, ali kad obznanim to siguran sam da ću imati veliku pomoć i od nje. Nešto je planirano novca i iz predpristupnih fondova, a taj tim mi je najbolji za tu problematiku.
 
Wrbex said:
Recimo nesto tipa Marof, ali samo vece. Ne mora se vozit GP na toj stazi, ali za amatere i raznorazne streetraceera da se izdivljaju na stazi za parsto kuna, bolje nego da divljaju po cesti.

Upravo to bi moglo potaknuti i neka državna tijela da se uključe u to.
 
privatno i drzavno u RH nikako ne idu zajedno
ako ce staza bit privatna i jednom vlasniku idu pare u džep  onda ti drzava sigurno nece pomoc samo ce te zaustavljat sa izmisljanjem raznoraznih licenci i slicnih gluposti.
 
Jedna od većih stavki je zemljište, parcela... Kad bi grad, općina to dali na korištenje uz naknadu i onda mogućnost kasnijeg otkupa. Tada i ishođenje raznih dozvola, suglasnosti i inoga ide puno brže. Pogotovo pred izbore.  :LOL: Protiv sustava ne ide, samo se treba njima prilagoditi i onda ide nekako.
 
jolly the roger said:
ček ti bi da ti se da na korištenje ogromna parceletina na kojoj bi se izgradilo nešto? ne u ovom svijetu :wink:


taj način razmišljanja nas je sve skupa i doveo u ovu situaciju

zašto mu se ne bi dalo? ako ima plan, viziju i lovu, zemljište ne bi trebalo bit problem, ionako stoji prazno od Sesveta do Vukovara

ali ne, neće nama niko ništa gradit pod nosom, da nas ne bi to podsjećalo svaki dan kako smo jadni, jalni i nesposobni


Srki
 
u ovo doba recesije takva investicija ? Cisto sumnjam da ce ta ideja zaziviti....... :(